Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат на тему: ПРОФІЛАКТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ПІЗНЬОГО ГЕСТОЗУ У ЖІНОК З ДІАБЕТИЧНИМИ АНГІОПАТІЯМИ

ПРОФІЛАКТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ПІЗНЬОГО ГЕСТОЗУ У ЖІНОК З ДІАБЕТИЧНИМИ АНГІОПАТІЯМИ / сторінка 10

Назва:
ПРОФІЛАКТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ПІЗНЬОГО ГЕСТОЗУ У ЖІНОК З ДІАБЕТИЧНИМИ АНГІОПАТІЯМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,77 KB
Завантажень:
202
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Частота і форма його визначаються ступенем тяжкості та станом компенсації фонового захворювання, наявністю і поширеністю ангіопатій, вираженістю багатоводдя. У хворих з діабетичними ангіопатіями та при несвоєчасній компенсації цукрового діабету переважають тяжкі полісимптомні форми пізнього гестозу.
2. Прееклампсія при цукровому діабеті значною мірою визначає подальший перебіг та результати вагітності, що проявляється зростанням частоти багатоводдя, передчасних родів і оперативного розродження, порушенням стану плода та новонародженого (гіпоксія, затримка розвитку і антенатальна загибель плода, діабетична фетопатія, асфіксія, перинатальна захворюваність і смертність).
3. Діабетичні ангіопатії є патогенетичною передумовою розвитку пізнього гес-тозу. Останній виникає на фоні вже існуючого хронічного напруження адаптаційно-захисних механізмів, що проявляється зниженням резерву синтезу катехоламінів та загальної їх кількості, підвищенням рівня серотоніну в крові та дисбалансом у системі простагландинів.
4. Поєднання прееклампсії з діабетичними ангіопатіями супроводжується подальшим виснаженням функціональної активності симпато-адреналової системи, поглибленням дисбалансу в системі простагландинів та зростанням рівня серотоніну в крові. Надмірний вплив біогенних амінів (норадреналіну та серотоніну), простагландинів вазоконстрикторної дії і активних індукторів агрегації тромбоцитів в організмі таких хворих сприяє частішому розвитку гіпертензивних та тяжких полісимп-томних форм пізнього гестозу, його несприятливому перебігу.
5. Прееклампсія на фоні цукрового діабету поглиблює напруження гормональної функції фето-плацентарного комплексу (поєднання підвищених і знижених рів-нів гормонів), що в більшості випадків призводить до її виснаження (істотне та стійке зниження концентрації одного і більше гормонів).
6. Розроблений комплекс профілактичних та лікувальних заходів, що грун-тується на запобіганні чи корекції дисбалансу у системах простагландинів та вазоактивних біогенних амінів, сприяє зниженню частоти та ступеня тяжкості пізнього гестозу, а також перинатальних втрат у хворих на цукровий діабет. Це дає підставу рекомендувати його для широкого впровадження в практику охорони здоров’я.
7. Показники рівня катехоламінів, серотоніну та простагландинів, що характеризують спрямованість адаптаційних процесів в організмі, є додатковими критеріями для оцінки тяжкості пізнього гестозу та ефективності лікувальних заходів у хворих на цукровий діабет.
ПРАКТИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
1. Вагітних з діабетичними ангіопатіями слід включати до групи ризику щодо розвитку тяжких форм пізнього гестозу і призначати їм спеціальний комплекс профілактичних заходів у 16–20, 24–28, 32–36 тижнів вагітності. Тривалість кожного курсу 21 день.
2. У хворих на цукровий діабет попереджувальні заходи щодо пізнього гестозу необхідно проводити диференційовано з урахуванням наявності та поширеності ангіопатій:
а) у жінок без ангіопатії – вітамін С по 0,25 г на добу, токоферолу ацетат по 0,2 г на добу та кверцетин по 0,06 г на добу;
б) при незначних (початкових) ангіопатіях – додатково призначають теком по 1 г 3-4 рази на добу;
в) при помірних та поширених ангіопатіях – додатково – метилдофа по 0,25 г 3 рази на добу та ліпін по 0,5 г 1 раз на добу у вигляді внутрішньовенних ін’єкцій (упродовж 15 днів).
Кверцетин, теком, метилдофа та ліпін повинні бути обов’язковим компонентом комплексного лікування прееклампсії у хворих з діабетичними ангіопатіями.
Список опублікованих праць за темою дисертації
1.
Стан симпато-адреналової сиситеми у вагітних, хворих на цукровий діабет//Педіатрія, акушерство та гінекологія.– 1995.– №5.– С. 52–54. (Збір матеріалу, статистична обробка даних, формулювання висновків) Співавт. Солонець М.І., Соп-ко Н.І., Архипова Н.А.
2.
Особливості функціонування гіпофізарно-надниркової системи у вагітних з цукровим діабетом першого типу//Педіатрія, акушерство та гінекологія.– 1997.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ПРОФІЛАКТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ПІЗНЬОГО ГЕСТОЗУ У ЖІНОК З ДІАБЕТИЧНИМИ АНГІОПАТІЯМИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок