Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: ПРОФІЛАКТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ПІЗНЬОГО ГЕСТОЗУ У ЖІНОК З ДІАБЕТИЧНИМИ АНГІОПАТІЯМИ

ПРОФІЛАКТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ПІЗНЬОГО ГЕСТОЗУ У ЖІНОК З ДІАБЕТИЧНИМИ АНГІОПАТІЯМИ / сторінка 7

Назва:
ПРОФІЛАКТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ПІЗНЬОГО ГЕСТОЗУ У ЖІНОК З ДІАБЕТИЧНИМИ АНГІОПАТІЯМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,77 KB
Завантажень:
202
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 

У хворих на цукровий діабет, навіть за відсутності пізнього гестозу, підвищений рівень серотоніну в крові (у хворих 2,13±0,13, у здорових – 1,64±0,11 мкмоль/л, р<0,01). Поєднання прееклампсії з цукровим діабетом призводить до зростання концентрація серотоніну в крові (2,93±0,11 проти 2,13±0,13 мкмоль/л у хворих без гестозу, р<0,001). У випадках, коли прееклампсія у жі-нок з цукровим діабетом поєднується з багатоводдям, рівень серотоніну в крові досягав 3,37±0,12 мкмоль/л (1,98±0,14 мкмоль/л у хворих без гестозу і багатоводдя, р<0,001; 2,50±0,11 мкмоль/л у хворих з гестозом, але без багатоводдя, р<0,001). Приєднання прееклампсії легкого ступеня у хворих на цукровий діабет не приводить до помітного зростання концентрації серотоніну в крові. Із збільшенням ступеня тяжкості прееклампсії рівень серотоніну в крові зростає (у хворих з прееклампсією легкого ступеня – 2,29±0,15 мкмоль/л; середнього ступеня – 2,76±0,18 мкмоль/л, р<0,05 і тяжкого ступеня – 3,74±0,21 мкмоль/л, р<0,001).
На нашу думку, при наростанні ступеня тяжкості пізнього гестозу на фоні діабетичних ангіопатій (особливо у вагітних з універсальною ангіопатією) має місце компенсаторне за своєю спрямованістю, але надмірне за величиною збільшення концентрації серотоніну в крові (до 3,61±0,20 мкмоль/л). Якоюсь мірою з гіперсеротонінемією можуть бути пов’язані й клінічні особливості перебігу прееклампсії на фоні цукрового діабету – наявність стійкої й високої гіпертензії, набряків і протеїнурії, зумовленої, мабуть, і антидіуретичною дією серотоніну та його впливом на проникність стінки судин (у тому числі й у нирках). Не виключається також і те, що участь серотоніну в генезі пізнього гестозу у хворих з діабетичними ангіопатіями тісно пов’язана зі змінами в системі простаноїдів. Адже серотонін є кофактором син-тезу простацикліну, а останній, пригнічуючи агрегацію тромбоцитів, інгібує вивільнення з гранул серотоніну. Поглиблення дисбалансу між тромбоксаном А2 та простацикліном (більшою мірою за рахунок зменшення у крові рівня простацикліну), у хворих з прееклампсією на фоні діабетичних ангіопатій призводить до активації тромбоцитів і агрегації їх, вивільненню з них у кров серотоніну. Внаслідок цього збільшується системний спазм судин, який вже має місце при діабетичних ангіопатіях, підвищується чутливість тканин до катехоламінів та інших вазопресорних речовин, що також підтримує вазоспазм. Нами виявлено зворотний кореляційний зв’язок між рівнем серотоніну в крові та вмістом простацикліну (r=–0,836±0,11) і прямий зв’язок з рівнем тромбоксану В2 (r=+0,796±0,12).
Враховуючи те, що серотонін, разом з простагландинами та катехоламінами, бере участь у розвитку адаптаційних реакцій організму, а їх показники відображають характер адаптивних змін в організмі вагітної з пізнім гестозом і пов’язані зі ступенем тяжкості останнього та поширеністю діабетичних ангіопатій, величини цих показників мають певне клінічне значення для оцінки тяжкості стану хворої, прогнозу подальшого перебігу гестозу і ефективності лікування.
За нашими даними, зниження екскреції норадреналіну до 70,5 нмоль/добу та адреналіну – до 30,6 нмоль/добу на фоні зростання співвідношення ТХВ2/ПГІ2 до 1,85, а ПГF2?/Е2 – до 0,50 та високих показників серотоніну в крові (не менше 2,56 мкмоль/л) можна розглядати як ознаки значного порушення адаптаційних реакцій у цього контингенту хворих.
Враховуючи наявність багатьох спільних патогенетичних ланок розвитку пізнього гестозу і діабетичних ангіопатій, ми рекомендуємо розглядати останні у таких вагітних як прегестоз або як ранню приховану форму пізнього гестозу. Тому адекват-не лікування ангіопатій упродовж вагітності можна вважати одним з методів профілактики пізнього гестозу за цієї патології.
Цукровий діабет у вагітних супроводжується вираженими змінами гормональної функції фето-плацентарного комплексу, що проявляється зниженням рівнів прогестерону та естрадіолу-17? на фоні нормальних величин хоріонічного соматомамотропіну в крові та екскреції естріолу із сечею і свідчить про нестійкість гормональної функції цього комплексу та значне напруження компенсаторно-пристосувальних механізмів у системі мати-плацента-плід за цієї патології.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ПРОФІЛАКТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ПІЗНЬОГО ГЕСТОЗУ У ЖІНОК З ДІАБЕТИЧНИМИ АНГІОПАТІЯМИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок