Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: ПРОФІЛАКТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ПІЗНЬОГО ГЕСТОЗУ У ЖІНОК З ДІАБЕТИЧНИМИ АНГІОПАТІЯМИ

ПРОФІЛАКТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ПІЗНЬОГО ГЕСТОЗУ У ЖІНОК З ДІАБЕТИЧНИМИ АНГІОПАТІЯМИ / сторінка 8

Назва:
ПРОФІЛАКТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ПІЗНЬОГО ГЕСТОЗУ У ЖІНОК З ДІАБЕТИЧНИМИ АНГІОПАТІЯМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,77 KB
Завантажень:
202
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Нашарування прееклампсії на діабетичні ангіопатії призводило до зростання рівня прогестерону в крові (351,5±14,2 нмоль/л проти 257,7±12,9 нмоль/л у хворих без гестозу, р<0,001), який перевищував відповідний показник навіть у здорових вагітних (292,4±10,2 нмоль/л, р<0,05). Щодо рівня естрадіолу-17?, то він також зростав (у хворих з гестозом – 44,2±1,4 нмоль/л, у хворих без гестозу – 36,0±1,47 нмоль/л, р<0,01), але залишався нижчим, ніж у здорових вагітних (65,8±3,2 нмоль/л, р<0,001). Підвищувалася концентрація у крові й хоріонічного соматомамотропіну. Показники екскреції естріолу із сечею у хворих з пізнім гестозом не відрізнялися від аналогічних у здорових вагітних (46,7±4,63 проти 40,6±4,3 мкмоль/добу, р>0,05), але перевищували такі у хворих без пізнього гестозу.
У міру зростання ступеня тяжкості прееклампсії вірогідних змін величин гормонів фето-плацентарного комплексу (порівняно з такими у хворих з прееклампсією легкого ступеня) не виявлено, спостерігалася лише тенденція до подальшого їх збільшення. Поєднання прееклампсії з багатоводдям на фоні діабетичних ангіопатій призводить до значного зростання в крові концентрацій прогестерону, естрадіолу-17? та екскреції естріолу із сечею. Зростання рівнів гормонів фето-плацентарного комплексу в крові і сечі при поєднанні прееклампсії з діабетичними ангіопатіями (особливо за наявності багатоводдя), на нашу думку, більшою мірою пов’язане зі зниженням кліренсу їх у результаті порушення судинних бар’єрів у таких хворих, ніж зі зростанням їх синтезу. Певну роль у цьому відіграє, мабуть, і уповільнення процесів інактивації цих гормонів у печінці та інших органах, функціональна активність яких на фоні діабетичних ангіопатій помітно знижена і прогресивно погіршується у міру розвитку пізнього гестозу.
На підставі отриманих даних про значну частоту гіпертензивних форм пізнього гестозу у хворих з діабетичними ангіопатіями та вкрай негативний вплив такого поєднання на стан плода, наявність низки спільних патогенетичних ланок їх розвитку (чому сприяють глибокі зміни функціонального стану деяких систем адаптації – симпато-адреналової, простагландинів та серотонінергічної) науково обгрунтовано і розроблено комплекс медикаментозних заходів, спрямованих на попередження розвитку пізнього гестозу та його лікування за цієї патології.
Профілактику розвитку пізнього гестозу проводили з урахуванням наявності та поширеності ангіопатій, при цьому, на фоні тривалої і адекватної компенсації основного (фонового) захворювання застосовували заходи, спрямовані на запобігання надмірному впливу вазопресорних та агрегантних простагландинів і вазоактивних амінів (серотоніну та амінів САС), а також ліквідацію периферичної вазоконстрикції.
Комплекс профілактичних заходів включав три превентивних курси лікування (в 16–20, 24–28 та 32–36 тижнів вагітності щоразу впродовж 21 дня). Ці курси лікування включали:
1) у хворих без ангіопатій – вітамін С, кверцетин, токоферолу ацетат;
2) за наявності початкових ангіопатій – додатково теком;
3) при помірних та поширених ангіопатіях – додатково метилдофу та ліпін.
Кверцетин, теком, метилдофа та ліпін були обов’язковими компонентами комплексної терапії прееклампсії у хворих з діабетичними ангіопатіями.
Ефективність запропонованих профілактичних заходів проаналізовано у 50 вагітних, хворих на цукровий діабет типу 1, а лікувальних – у 18 з них, у кого приєднався пізній гестоз. Групу порівняння склали 65 хворих на цукровий діабет з поєднаним пізнім гестозом, яким профілактику та лікування пізнього гестозу проводили традиційно (методичні рекомендації “Ведення вагітності та пологів при пізніх гестозах, їх прогнозування, діагностика, лікування і профілактика”, Київ, 1999). Оцінку ефективності лікувально-профілактичних заходів проводили на підставі аналізу перебігу вагітності, родів, стану плода та новонародженого, а також показників простагландину та серотоніну в крові.
Аналіз одержаних даних показав, що комплекс лікувально-профілак-тич-них заходів, розроблений з урахуванням особливостей функціонального стану симпато-адреналової системи, серотонінергічної та системи простагландинів у вагітних з прееклампсією на фоні діабетичних ангіопатій, виявляє, порівняно з традиційними заходами, більш виражений сприятливий ефект як на організм жінки, так і плода.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ПРОФІЛАКТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ПІЗНЬОГО ГЕСТОЗУ У ЖІНОК З ДІАБЕТИЧНИМИ АНГІОПАТІЯМИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок