Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОРФОМЕТРИЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА КІСТОК СКЛЕПІННЯ ЧЕРЕПА ЛЮДИНИ ДЛЯ КОМП'ЮТЕРНОГО МОДЕЛЮВАННЯ

МОРФОМЕТРИЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА КІСТОК СКЛЕПІННЯ ЧЕРЕПА ЛЮДИНИ ДЛЯ КОМП'ЮТЕРНОГО МОДЕЛЮВАННЯ

Назва:
МОРФОМЕТРИЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА КІСТОК СКЛЕПІННЯ ЧЕРЕПА ЛЮДИНИ ДЛЯ КОМП'ЮТЕРНОГО МОДЕЛЮВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,07 KB
Завантажень:
107
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БОНДАРЕНКО Ольга Володимирівна
УДК 611.714-14: 617.51
МОРФОМЕТРИЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА
КІСТОК СКЛЕПІННЯ ЧЕРЕПА ЛЮДИНИ
ДЛЯ КОМП'ЮТЕРНОГО МОДЕЛЮВАННЯ
14.03.01 - нормальна анатомія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Луганському державному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка МОН України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Виноградов
Олександр Анатолійович, Луганський державний педагогічний університет імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри анатомії, фізіології людини та тварин
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Бурих Михайло Прокопович, Харківський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри оперативної хірургії та топографічної анатомії;
доктор медичних наук, професор Шапаренко Павло Пилипович, Вінницький державний медичний університет ім. М.І.Пирогова МОЗ України, завідувач кафедри анатомії людини.
Провідна установа:
Національний медичний університет імені О.О. Богомольця, кафедра оперативної хірургії і топографічної анатомії МОЗ України (м. Київ).
Захист відбудеться “30”_січня 2003 р. о 1330__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.600.03 при Харківському державному медичному університеті МОЗ України (61022, м. Харків-22, проспект Правди, 12).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного медичного університету (61022, м. Харків-22, проспект Леніна, 4).
Автореферат розісланий “30” _грудня 2002 р.
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
к.мед.н., доцент Терещенко А.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В останні роки значно розширилися показання до оперативних втручань на головному мозку (Ю.А.Зозуля, О.А.Цимейко, 1986, 1991; А.П.Ромоданов, 1986, 1992; A.Tartaglione et al., 1997). Ці втручання супроводжуються формуванням трепанаційного отвору в кістках склепіння черепа. Тому великого значення набуває вивчення краніотопографії і морфометрії кісток склепіння черепа у прикладному аспекті. Однак, впровадження у діагностичну практику нових електронних апаратів, пристроїв і методик (комп'ютерна томографія, ядерно-магнітний резонанс, ультразвукове дослідження, ангіографія та інш.), негативно відобразилося на поширення морфологічних досліджень щодо кісток склепіння черепа (І.В.Андреєва, 2000). Між тим, при наявності кісткового дефекту в склепінні черепа розвивається синдром трепанованих, який є причиною інвалідизації хворого (Ю.В.Зотов та ін., 1980; W.Zollner, 1993; Ю.Н.Вовк, И.В.Андреева, 1999, Виноградов О.А., 1998 - 2001). Тому в даний час питання лікування та реабілітації таких хворих зводиться до краніопластики кісткового дефекту черепа. Але, кістковопластична трепанація або первинна краніопластика при травматичних дефектах кісток склепіння черепа не завжди можлива. Це дає основу для розробки нових, оптимальних способів краніопластики.
У даний час за кордоном для краніопластики застосовують комп'ютерне сканування кісток склепіння черепа з наступним комп'ютерним моделюванням імплантата (H.Karcher, 1992; P.Solar et al., 1992; H.Eufinger et al., 1995). Цей спосіб, поряд з безперечно позитивним ефектом у порівнянні з існуючими способами краніопластики, має ряд істотних недоліків. По-перше, не враховуються індивідуальні особливості конфігурації зовнішньої та внутрішньої поверхонь кісткових пластинок у ділянці відсутньої частки кістки (И.В.Андреева, 1998; Ю.Н.Вовк, И.В.Андреева, 1999). Це веде до того, що після краніопластики залишається косметичний дефект, виражений тим більше, чим більше площа відсутньої частки кісток. По-друге, при комп'ютерному скануванні з наступним виготовленням імплантату не враховується індивідуальна товщина відсутньої частки кісток. При цьому імплантат може натискати на тверду мозкову оболонку, що веде до розвитку менінгеальної симптоматики, інвалідизації, а у важких випадках і до смерті хворого від набряку-набухання головного мозку (Д.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: МОРФОМЕТРИЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА КІСТОК СКЛЕПІННЯ ЧЕРЕПА ЛЮДИНИ ДЛЯ КОМП'ЮТЕРНОГО МОДЕЛЮВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок