Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОФІЛАКТИКА СИНДРОМУ ГІПЕРСТИМУЛЯЦІЇ ЯЄЧНИКІВ ПРИ ЕКСТРАКОРПОРАЛЬНОМУ ЗАПЛІДНЕННІ

ПРОФІЛАКТИКА СИНДРОМУ ГІПЕРСТИМУЛЯЦІЇ ЯЄЧНИКІВ ПРИ ЕКСТРАКОРПОРАЛЬНОМУ ЗАПЛІДНЕННІ

Назва:
ПРОФІЛАКТИКА СИНДРОМУ ГІПЕРСТИМУЛЯЦІЇ ЯЄЧНИКІВ ПРИ ЕКСТРАКОРПОРАЛЬНОМУ ЗАПЛІДНЕННІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,08 KB
Завантажень:
497
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
 
КИЇВСЬКА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ
ОСВІТИ ім. П.Л. ШУПИКА
ІЛЬЇН ІГОР ЄВГЕНIЙОВИЧ
УДК 618.11-084:618.177-089.888.11
ПРОФІЛАКТИКА СИНДРОМУ ГІПЕРСТИМУЛЯЦІЇ ЯЄЧНИКІВ
ПРИ ЕКСТРАКОРПОРАЛЬНОМУ ЗАПЛІДНЕННІ
14.01.01 – акушерство та гінекологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педіатрії, акушерства та гінекології АМН України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Вовк Іраїда Борисівна,
Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України,
керівник відділення планування сім’ї та статевого розвитку
дiтей i пiдлiткiв
 
Офіційні опоненти : член-кореспондент НАН та АМН України,
доктор медичних наук, професор
Степанківська Галина Костянтинівна,
Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця МОЗ
Украiни, професор кафедри акушерства та гінекології № 1
доктор медичних наук, професор
Cенчук Анатолій Якович,
Медичний інститут Української асоціації народної медицини
МОЗ Украiни, завідувач кафедри акушерства та гінекології
Провідна установа – Одеський державний медичний університет МОЗ України, кафедра акушерства та гінекології № 1, м. Одеса.
Захист дисертації відбудеться 30.01.2004 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.613.02 при Київській медичній академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України (04112, м. Київ, вул. Дорогожицька, 9).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київської медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України (04112, м. Київ, вул. Дорогожицька, 9).
Автореферат розіслано 26.12.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор мед. наук, доцент Романенко Т.Г.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Широке впровадження новітніх репродуктивних технологій пов’язане як з деякими соціальними труднощами, так і з медичними проблемами (Дахно Ф.В., 1998;Грищенко В.И., 2000). Одна з них – забезпечення ефективної та безпечної стимуляції яєчників, яка є невід’ємним етапом екстракорпорального запліднення (ЕКЗ). Однак проведення контрольованої гіперстимуляції яєчників (КГЯ), що є ключовим етапом програми екстракорпорального запліднення, може ускладнюватись розвитком синдрому гіперстимуляції яєчників, який часто призводить до тяжких наслідків і навіть до летального завершення (Вовк І.Б., 2002). Легка та середня форми синдрому гіперстимуляції яєчників зустрічаються у більшості пацієнток із нормальною або підвищеною чутливістю до гонадотропінів. Клінічне значення має тяжка форма синдрому гіперстимуляції яєчників, частота якої становить 0,6–1,9% всіх стимульованих гонадотропінами циклів (Smitz et al., 1990), що відносять до потенційно летальних станів від моменту опису першого випадку смерті в 1965 році (De Lauretis et al., 1996).
На сьогодні багато питань етіології та патогенетичних механізмів розвитку синдрому гіперстимуляції яєчників вже добре вивчені, в той час як питання прогнозування і, відповідно, ефективної та своєчасної профілактики розвитку цього грізного ускладнення залишаються ще не вирішеними.
Зокрема, з метою профілактики тяжкої форми синдрому гіперстимуляції яєчників запропоновано метод “контрольованого дрейфу” (“controlled drift”; “prolonged coasting”), що включає відміну гонадотропної стимуляції на фоні продовження введення агоністів гонадотропін-рилізінг гормону з подальшим введенням преовуляторної дози хоріонічного гонадотропіну людини, пункції фолікулів та переносом ембріонів у порожнину матки (Urman et al., 1992).
Але відношення фахівців до цього методу різне. Так, на відміну від авторів, які показали велику ефективність даного методу (Sher et al., 1993), інша група дослідників доповіла про високу частоту виведення пацієнтів з лікувальної програми (Lee C., 1998). Є також дані про те, що частота розвитку тяжкого синдрому гіперстимуляції яєчників з використанням дрейфу складала 12,5% і суттєво не відрізнялась від частоти розвитку цього ускладнення в контрольній групі (Egbase P.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПРОФІЛАКТИКА СИНДРОМУ ГІПЕРСТИМУЛЯЦІЇ ЯЄЧНИКІВ ПРИ ЕКСТРАКОРПОРАЛЬНОМУ ЗАПЛІДНЕННІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок