Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ КУЛЬТУРИ ОСОБИСТОСТІ СТАРШОКЛАСНИКІВ З ВИКОРИСТАННЯМ ЗАСОБІВ МИСТЕЦТВА

ФОРМУВАННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ КУЛЬТУРИ ОСОБИСТОСТІ СТАРШОКЛАСНИКІВ З ВИКОРИСТАННЯМ ЗАСОБІВ МИСТЕЦТВА

Назва:
ФОРМУВАННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ КУЛЬТУРИ ОСОБИСТОСТІ СТАРШОКЛАСНИКІВ З ВИКОРИСТАННЯМ ЗАСОБІВ МИСТЕЦТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,01 KB
Завантажень:
130
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ЛУГАНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Надточиєва Ольга Олексіївна
УДК 373.5.031:7
ФОРМУВАННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ КУЛЬТУРИ
ОСОБИСТОСТІ СТАРШОКЛАСНИКІВ
З ВИКОРИСТАННЯМ ЗАСОБІВ МИСТЕЦТВА
13.00.01 – Загальна педагогіка
та історія педагогіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Луганськ – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Луганському державному педагогічному універси-теті імені Тараса Шевченка, міністерства освіти та науки України.
Науковий керівник: заслужений діяч науки і техніки України,
член-кореспондент АПН України,
доктор педагогічних наук, професор,
Шевченко Галина Павлівна,
завідувачка кафедри педагогіки Луганського
державного педагогічного університету
імені Тараса Шевченка;
Офіційні опоненти: член-кореспондент АПН України доктор педагогічних наук, професор
Нісімчук Андрій Сергійович,
завідувач кафедри педагогіки Волинського
державного педагогічного університету
імені Лесі Українки;
кандидат педагогічних наук, професор
Червонецький Володимир Вячеславович,
проректор з наукової роботи Горлівського державного педагогічного інститута іноземних мов
Провідна установа: Харківський державний педагогічний університет ім. Г.С.Сковороди міністерства освіти та науки України, кафедра педагогіки
Захист відбудеться 20 жовтня 2000 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.29.053.01 у Луганському державному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 91011, м.Луганськ, вул. Оборонна, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Луганського державного педагогічного університету імені Тараса Шевченка (91011, м.Луганськ, вул. Оборонна, 2).
Автореферат розісланий 19 вересня 2000 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Л.Бутенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У даний час Україна перебуває на шляху радикальних політичних, соціальних й економічних перетворень. Наша країна обрала шлях переходу від тоталітарної системи до волі й демократії, національного відродження, цивілізованої соціально орієнтованої економіки. У зв'язку з цим кардинальні реформи у всіх сферах життєдіяльності суспільства: економіці, політиці, ідеології і насамперед освіті вимагають трансформації світогляду, свідомості, зміни ціннісних орієнтаций і стереотипів поведінки всього суспільства в цілому. З іншого боку, рішення основного економічного й політичного завдання – корінна зміна нашого суспільства на демократичних началах – вимагає визнання пріоритету особистості як вищої цінності, зростання значення її загального культурного рівня.
Сучасна людина повинна мати розвинену інтелектуально-естетичну й економічну культуру. У структурі такої культури на даному етапі розвитку значна роль належить економічній культурі.
Важливо підкреслити життєву необхідність того, що економічну культуру особистості слід формувати на основі загальнолюдських цінностей, тому що без їхнього урахування розвиток усього світового співтовариства, існування і зростання економічної системи, спрямованої тільки на одержання максимальних прибутків, неминуче веде до загибелі людства. Така економіка, прагнучи задовольнити матеріальні потреби суспільства, що постійно зростають, не бере до уваги глобальні екологічні проблеми й не враховує факт обмеженості природних і людських ресурсів.
Сьогодні життєздатною може бути тільки економічна система, яка буде враховувати соціальні аспекти життя суспільства, ті фактори й передумови, ті цінності, що дійсно сприяють виживанню, збереженню й розвитку людства, зміцненню його єдності, розкриттю його потенціалу. З огляду на це, формування економічної культури особистості на загальнолюдських засадах в умовах дії нових тенденцій соціокультурного розвитку країни є однією з найгостріших сучасних проблем. Безперечно, що освіта є своєрідним фундаментом і показником подальшого життя суспільства, тому розв'язання даної проблеми повинне насамперед торкнутися освітньої системи. Актуальність цієї проблеми визначається соціальним замовленням, сучасним станом суспільної свідомості, необхідністю підвищення загального рівня знання законів ринкової економіки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ КУЛЬТУРИ ОСОБИСТОСТІ СТАРШОКЛАСНИКІВ З ВИКОРИСТАННЯМ ЗАСОБІВ МИСТЕЦТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок