Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КЛАСИФІКАЦІЙНІ СХЕМИ В ЛІНГВІСТИЧНОМУ ЗАБЕЗПЕЧЕННІ ЕЛЕКТРОННИХ БІБЛІОТЕК

КЛАСИФІКАЦІЙНІ СХЕМИ В ЛІНГВІСТИЧНОМУ ЗАБЕЗПЕЧЕННІ ЕЛЕКТРОННИХ БІБЛІОТЕК

Назва:
КЛАСИФІКАЦІЙНІ СХЕМИ В ЛІНГВІСТИЧНОМУ ЗАБЕЗПЕЧЕННІ ЕЛЕКТРОННИХ БІБЛІОТЕК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,79 KB
Завантажень:
442
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ ІМЕНІ В. І. ВЕРНАДСЬКОГО
ЛОБУЗІНА Катерина Вілентіївна
УДК 025.4 .738.5:02004.78:025.4.03
КЛАСИФІКАЦІЙНІ СХЕМИ В ЛІНГВІСТИЧНОМУ ЗАБЕЗПЕЧЕННІ ЕЛЕКТРОННИХ БІБЛІОТЕК
05.13.06 – Автоматизовані системи управління та прогресивні інформаційні технології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
КИЇВ–2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського Національної академії наук України, м. Київ
Науковий керівник: кандидат технічних наук, старший науковий співробітник КОСТЕНКО Леонід Йосипович, керівник Центру бібліотечно-інформаційних технологій Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
МОХОР Володимир Володимирович,
Військовий інститут телекомунікації та інформатизації НТУУ "КПІ", зав. кафедрою
кандидат технічних наук
КУЗНЄЦОВА Марина Глібівна,
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України, с.н.с. відділу цифрових моделюючих систем
Провідна установа: Інститут міжнародних відносин Національного авіаційного університету,
кафедра міжнародної інформації, м. Київ
Захист відбудеться "21" червня 2007 р. о 11.00 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д26.165.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) технічних наук у Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського за адресою: 03039, Київ, просп. _річчя Жовтня, 3.
З дисертацією можна ознайомитись у Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського, Київ, просп. 40–річчя Жовтня, 3.
Автореферат розіслано "18" травня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ЧЕКМАРЬОВ А. О.
кандидат економічних наук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми обумовлена інтенсивним зростанням обсягів електронних інформаційних ресурсів у системі наукових комунікацій суспільства, необхідністю активізації розкриття та представлення накопичених знань. Бурхливий розвиток глобальних інформаційних мереж викликав суттєві зміни у традиційній бібліотечній технології та призвів до появи нових об'єктів дослідження – електронних бібліотек. У Законі України "Про національну програму інформатизації" підкреслюється роль бібліотеки, визначаються її завдання в процесі формування нового інформаційного суспільства. Ці процеси зумовили необхідність перегляду традиційних функцій бібліотек з точки зору нових інформаційних технологій. Поступово змінюється статус традиційної бібліотеки – відбувається еволюція у напрямі від пасивного "паперового" книгосховища до активного розповсюджувача електронних інформаційних ресурсів, що стали суттєвим компонентом бібліотечних фондів. Існування інформаційних джерел в електронному вигляді та наявність розвинутих мережевих систем комунікації надає суттєві переваги для розвитку й удосконалення інформаційної діяльності бібліотек та у свою чергу потребує перегляду технологічного статусу та засобів підтримки інформаційно-лінгвістичного забезпечення бібліотечної технології.
Великий внесок у розробку теоретичних і прикладних питань автоматизації інтегрованої бібліотечної системи, підсистеми її лінгвістичного забезпечення, розвитку бібліотечних класифікаційних схем внесли такі провідні вчені як А. Боскет, Ф. Воройський, Н. Гендіна, К. Зайцева, О. Лаврьонова, Д. Мітчел, Р. Піотровський, Е. Сукіасян, Ю. Шемакін, В. Широков, Ю. Шрейдер, Я. Шрайберг та ін.
Сучасна інформаційна технологія розвивається у напряму розробки засобів інтелектуалізації та створення баз знань, використання методів штучного інтелекту. Очевидно, що без розвинутого лінгвістичного забезпечення як одного з основних компонентів інтелектуального інструментарію інформаційної системи, неможливо забезпечити високий рівень представлення, опрацювання та розкриття накопичених знань. Традиційним лінгвістичним засобом упорядкування і розкриття знань є бібліотечні класифікації, тому представлення їх на новій технологічній основі – у гіпертекстовому вигляді з реалізацією механізму семантичної мережі є перспективним напрямком діяльності електронних бібліотек.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: КЛАСИФІКАЦІЙНІ СХЕМИ В ЛІНГВІСТИЧНОМУ ЗАБЕЗПЕЧЕННІ ЕЛЕКТРОННИХ БІБЛІОТЕК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок