Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТРАНСФОРМАЦІЯ БРИТАНСЬКОЇ ІМПЕРІЇ, 1921-1931 рр.

ТРАНСФОРМАЦІЯ БРИТАНСЬКОЇ ІМПЕРІЇ, 1921-1931 рр.

Назва:
ТРАНСФОРМАЦІЯ БРИТАНСЬКОЇ ІМПЕРІЇ, 1921-1931 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,86 KB
Завантажень:
163
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Корнєєва Олена Василівна
УДК 94(420):327"1921/1931"
ТРАНСФОРМАЦІЯ БРИТАНСЬКОЇ ІМПЕРІЇ,
1921-1931 рр.
07.00.02 – Всесвітня історія
Автореферат дисертації на здобуття
наукового ступеня
кандидата історичних наук
Донецьк – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі всесвітньої історії Харківського державного педагогічного університету ім. Г.С.Сковороди Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Бондарєв Єгор Олексійович,
завідувач кафедри всесвітньої історії
Харківського державного педагогічного
університету ім. Г.С.Сковороди.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор,
Заслужений діяч науки і техніки України
Бур’ян Михайло Степанович,
завідувач кафедри всесвітньої історії
Луганського національного педагогічного
університету ім. Т.Г.Шевченка;
доктор історичних наук, професор
Чувпило Олександр Олександрович,
професор кафедри нової та новітньої історії
Харківського національного університету
ім. В.Н.Каразіна.
Провідна установа: Інститут історії України НАН України,
(відділ всесвітньої історії та міжнародних відносин) м. Київ.
Захист відбудеться 30.06.2004 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.02 в Донецькому національному університеті за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24, ІІ корпус, аудиторія 32.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Донецького національного університету за адресою: 83055, м Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розісланий 21.05.2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.В.Крапівін


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сьогодні усі ми є свідками дезінтеграції низки державних організмів, перспектива безбідного існування яких не викликала сумніву. Мова йде, передусім, про розпад таких багатонаціональних держав, як Радянський Союз, спадкоємець Російської імперії, та Югославія. Недавні події надали нове дихання ідеї курдського самовизначення в таких країнах, як Ірак, Іран та Туреччина. Не може не замислюватися над цими питаннями й Україна, що успадкувала проблему кримських татар. Визначена тенденція до дезінтеграції ставить ряд сучасних держав перед необхідністю відпрацювання нової моделі міжнаціональних відносин.
В цих умовах все більшого значення набуває досвід цивілізованого виходу з конфліктних ситуацій, що виникають в рамках тих чи інших державних систем. Очевидно, що найбільш цікавим, і навіть повчальним у цьому відношенні є досвід Британської імперії, яка трансформувалася на початку 30-х років XX століття в Британську Співдружність Націй. На відміну від багатьох імперій, що зійшли з історичної арени (від Австро-Угорської, Німецької, Османської – до Італійської, Французької, Іспанської, Португальської та Російської), Велика Британія зуміла не тільки номінально “зберегти обличчя” – все ж таки співдружність була визначена як “Британська”, – але й у значній мірі захистити свої економічні та геополітичні інтереси.
Про цю складову досвіду керівників британської імперської політики пишуть, на жаль, мало. Недостатньо досліджені й внутрішні механізми, завдяки яким вдалося добитися оптимального, на той час, результату. Між тим, саме зазначені аспекти, очевидно, мають найбільшу практичну цінність. Можливо, більш глибоке вивчення британського досвіду дозволило б архітекторам Співдружності Незалежних Держав, утвореної на уламках СРСР, обминути більшість помилок та прорахунків.
Пошук виходу з тупикової ситуації, що виникла в кінці 20-х – на початку 30-х років, відбувався в умовах запеклої боротьби в правлячих колах Великої Британії. Однак це не завадило керівникам імперської політики виявити гнучкість та політичну мудрість. В результаті сьогодні Співдружність, що спочатку включала в себе лише колишні домініони, об’єднує більше 50 держав, в числі яких і ті, котрі ніколи не були британськими володіннями.
Актуальність проблеми трансформації Британської імперії зумовлюється й тим, що вона до цього часу не розглядалася достатньою мірою у науковій літературі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ТРАНСФОРМАЦІЯ БРИТАНСЬКОЇ ІМПЕРІЇ, 1921-1931 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок