Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: ПРОЦЕСИ ЕЛЕКТРОННОГО ЗБУДЖЕННЯ АВТОІОНІЗАЦІЙНИХ СТАНІВ АТОМА ЛІТІЮ

Загрузка...

ПРОЦЕСИ ЕЛЕКТРОННОГО ЗБУДЖЕННЯ АВТОІОНІЗАЦІЙНИХ СТАНІВ АТОМА ЛІТІЮ / сторінка 2

Назва:
ПРОЦЕСИ ЕЛЕКТРОННОГО ЗБУДЖЕННЯ АВТОІОНІЗАЦІЙНИХ СТАНІВ АТОМА ЛІТІЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,80 KB
Завантажень:
182
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 

Найбільшу увагу в роботі було приділено області припорогових енергій збудження АІС, де слід було очікувати найбільш чіткий прояв резонансних процесів.
Наукова новизна одержаних результатів. Всі одержані в даній роботі експериментальні результати мають пріоритетний характер. Зокрема, вперше:
1. Одержано енергетичні залежності диференціальних і повних ефективних перерізів електронного збудження АIС (1s2s2)2S, (1s2s2p)4Pо, 1s(2s2p3P)2Pо та 1s(2s2p1P)2Pо атома літію в діапазоні енергій зіткнень 56ё600 еВ.
2. Виявлено та проведено спектроскопічну ідентифікацію енергетичних рівнів негативного іона Li- в автоіонізаційній області енергій. Встановлено важливу роль резонансів в припороговій області енергій взаємодій та виявлено багатоканальний характер їх електронного розпаду.
3. Одержано абсолютні ефективні перерізи електронного збудження досліджених АIС в діапазоні енергій зіткнень від порогу збудження рівнів до 600 еВ.
4. Виявлено та прецизійно досліджено ефект взаємодії після зіткнення в атомі літію. Дана інтерпретація особливостей прояву цього ефекту в припороговій області енергій на основі якісної моделі кореляційної взаємодії двох ежектованих електронів і вирішальній ролі при цьому резонансів негативного іона Li-.
Основні результати наукових досліджень, які представлені в даній роботі, одержані вперше у світовій практиці. Їх пріоритетність підтверджується друкованими працями в тезах міжнародних і вітчизняних конференцій та в таких наукових журналах, як “Український фізичний журнал”, “Journal of Physics B: Atomic, Molecular and Optical Physics”, “Письма в ЖТФ”, “Науковий вісник Ужгородського університету”. Достовірність одержаних результатів забезпечується сучасним рівнем техніки експерименту, правильним вибором розробленої методики досліджень, ретельністю та багатократністю вимірів, повною відтворюваністю результатів і підтверджується незалежними теоретичними розрахунками.
Практичне значення одержаних результатів. Одержані в даній роботі результати носять фундаментальний характер і дозволяють більш глибоко зрозуміти природу електрон-атомних взаємодій; визначають енергетичну структуру автоіонізаційних рівнів атома, а також переходів між ними; вказують на важливу роль в заселенні АIС короткоживучих автовідривних станів негативних іонів, дозволяють зрозуміти закономірності утворення і розпаду цих станів; несуть інформацію про динаміку перерозподілу енергії в електронних оболонках.
Встановлені закономірності та наукова інформація, що представлені в роботі, можуть бути також використані: при аналізі емісійних спектрів плазмових джерел випромінювання; при пошуку активних середовищ та розробці лазерів на парах металів в ВУФ і рентгенівській областях спектру; для перевірки теоретичних моделей та розрахунків процесів електронного збудження атомів та іонів; для подальшого вивчення енергетичних залежностей ефективних перерізів електронного збудження АIС атомів інших елементів методом електронної спектроскопії.
Особистий внесок здобувача. Виконав роботу з розробки та виготовлення автоматизованої експериментальної установки; розробив та впровадив методику вимірів і обробки електронних спектрів для одержання функцій електронного збудження АIС атомів металів. Ввів в дію автоматизовану систему вимірів з управлінням за допомогою комп'ютера та зробив редагування програм, необхідних для проведення вимірів. Підготовив та провів багаточисельні і довготривалі за часом експерименти; зробив необхідну обробку, аналіз та інтерпретацію одержаних результатів; підготовив наукові статті; сформулював наукову новизну, основні висновки дисертації і основні положення, що виносяться на захист.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Результати, які представлено в дисертаційній роботі, одержані у відділі електронних процесів Iнституту електронної фізики Національної Академії наук України під час виконання двох науково-дослідницьких тем згідно розпорядження Бюро відділення фізики і астрономії НАН України: “Дослідження явищ і процесів в електронних оболонках атомів, молекул та іонів при їх взаємодії з електронами” (номер держреєстрації теми - № 0194U019173, 1994-1996 рр.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ПРОЦЕСИ ЕЛЕКТРОННОГО ЗБУДЖЕННЯ АВТОІОНІЗАЦІЙНИХ СТАНІВ АТОМА ЛІТІЮ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок