Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: ПРОЦЕСИ ЕЛЕКТРОННОГО ЗБУДЖЕННЯ АВТОІОНІЗАЦІЙНИХ СТАНІВ АТОМА ЛІТІЮ

Загрузка...

ПРОЦЕСИ ЕЛЕКТРОННОГО ЗБУДЖЕННЯ АВТОІОНІЗАЦІЙНИХ СТАНІВ АТОМА ЛІТІЮ / сторінка 4

Назва:
ПРОЦЕСИ ЕЛЕКТРОННОГО ЗБУДЖЕННЯ АВТОІОНІЗАЦІЙНИХ СТАНІВ АТОМА ЛІТІЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,80 KB
Завантажень:
182
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Приведено результати контрольних експериментів, розглянуто калібровку енергетичних шкал та похибки вимірів.
Для вирішення поставлених в даній роботі задач з врахуванням вимог, які висуваються умовами експерименту, було виготовлено автоматизовану експериментальну установку для прецизійних досліджень електронних спектрів атомів металів. Установка складається з вакуумної камери, вакуумної системи відкачки та автоматизованої системи реєстрації (АСР). У вакуумній камері розташовані - камера зіткнень, електронна гармата (ЕГ), джерело атомного пучка, приймач електронів та аналізатор енергій електронів (АЕЕ) з детектором. Принцип роботи установки слідуючий. Пучок первинних електронів, сформований електронно-оптичною системою ЕГ, перетинає під кутом 90о пучок нейтральних атомів. Електрони, ежектовані в результаті розпаду АIС, та розсіяні електрони потрапляють на вхід АЕЕ, що встановлений під фіксованим кутом спостереження. Після аналізу електрони потрапляють на вхід детектора - вторинного електронного помножувача (ВЕП), сигнал з якого поступає на АСР. Залежність сигналу детектора від енергії аналізованих електронів дає спектр ежектованих або розсіяних електронів.
До складу електронно-оптичної системи ЕГ, яка була спеціально розроблена для даних досліджень, входять дві лінзи: комбінована двоелектродна імерсійна та триелектродна довгофокусна одиночна. Така конструкція гармати дозволила провести виміри в діапазоні енергій зіткнень Ео = 56ё600 еВ при сталій геометрії пучка, одержати моноенергетичність DЕ1/2 Ј 0.4 еВ в діапазоні енергій до 120 еВ. Двоциліндровий приймач дозволяв проводити повний збір електронного пучка і контролювати його кутову розбіжність.
Для формування атомного пучка в даній роботі було виготовлено джерело ефузійного типу, яке задовільняло вимогам строгої колімації пучка, практичній відсутності власного магнітного поля і забезпечення довготривалості експериментів. Формування атомного пучка здійснювалося каналом довжиною l = 2 мм та діаметром d = 0.7 мм, що розташований на верхній частині транспортуючого каналу (l = 30 мм, d = 3 мм). Останній дає змогу максимально віддалити нагрівач ефузійної камери від області зіткнень, а з іншого боку, максимально наблизити канал-формувач до центра зіткнень (до 2 мм). Конструкція джерела дозволяла одержувати концентрацію атомів в області зіткнень до 1013 ат/см3.
Для енергетичного аналізу електронів в даній роботі було використано 127о - ний циліндричний енергоаналізатор з радіусами обкладинок ra = 12.7 мм, rb = 36.2 мм і шириною вхідної та вихідної щілин Drо = 1 мм. Максимальний кут вльоту a визначався із геометрії вхідних лінз і був не більше 7о. Енергетична роздільна здатність аналізатора складала DЕ1/2 Ј 0.25 еВ. Електронно-оптична система енергоаналізатора складається із двох вхідних лінз та однієї вихідної лінзи. Вхідні лінзи призначені для фокусування, прискорення або сповільнення ежектованих та розсіяних електронів на вході в аналізатор. Вихідна лінза служить для фокусування та прискорення електронів, що пройшли через аналізатор на вхід ВЕП. На вході аналізатора використовувалася двойна система електростатичних дефлекторів та корегуючі електроди. Така конструкція забезпечувала стале пропускання та енергетичну роздільну здатність у всьому діапазоні енергій і кутів. Детектування електронного потоку проводилося в режимі рахунку одноелектронних імпульсів.
Автоматизована система реєстрації була створена на базі комп'ютера ДВК і модулів КАМАК. Основні функціональні можливості даної системи: керування енергією первинного електронного пучка і розгорткою спектра в широких діапазонах енергій зіткнень Ео; функціональний контроль блоків і каналів системи під час експериментів; поканальне накопичення імпульсів з виходу ВЕП з автоматичним нормуванням сигналу на
значення інтенсивності первинного електронного пучка.
Виміри ФЕЗ АІС методом електронної спектроскопії мають кілька специфічних факторів, що відрізняють їх від аналогічних вимірів в радіаційній спектроскопії: наявність в спектрі ежектованих електронів фону від вторинних процесів розсіювання; енергетичне зміщення ліній в спектрі за рахунок ефекту взаємодії після зіткнення (ВПЗ), зміни у часі енергетичних шкал налітаючих і ежектованих електронів та пропускної здатності енергоаналізатора.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ПРОЦЕСИ ЕЛЕКТРОННОГО ЗБУДЖЕННЯ АВТОІОНІЗАЦІЙНИХ СТАНІВ АТОМА ЛІТІЮ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок