Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: ПРОЦЕСИ ЕЛЕКТРОННОГО ЗБУДЖЕННЯ АВТОІОНІЗАЦІЙНИХ СТАНІВ АТОМА ЛІТІЮ

ПРОЦЕСИ ЕЛЕКТРОННОГО ЗБУДЖЕННЯ АВТОІОНІЗАЦІЙНИХ СТАНІВ АТОМА ЛІТІЮ / сторінка 5

Назва:
ПРОЦЕСИ ЕЛЕКТРОННОГО ЗБУДЖЕННЯ АВТОІОНІЗАЦІЙНИХ СТАНІВ АТОМА ЛІТІЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,80 KB
Завантажень:
182
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Крім того, значна тривалість експерименту (не менше 50 годин), обмежений час роботи джерела атомного пучка, низький рівень корисного сигналу – все це вимагало розробки спеціальної методики дослідження ФЕЗ АІС, які розпадаються в електронному каналі.
Розроблена методика має три основні особливості: 1. Замість вимірювання інтенсивності одиночної лінії (як в оптичному методі) реєструється спектр ежектованих електронів, де присутні лінії всіх досліджуваних АІС. Це дозволяє правильно зробити інтерполяцію фону і контролювати енергетичне зміщення ліній в спектрі за рахунок ефекту ВПЗ. 2. Для контролю умов експерименту кожний раз перед та після вимірювання спектра ежектованих електронів вимірюється тестовий спектр завжди для фіксованого значення енергії зіткнень Ео. Цей спектр є частиною спектра ежектованих електронів і включає в себе одну або дві лінії. Залежність інтенсивності цього спектра від часу проведення вимірів дає оцінку сталості експериментальних умов. 3. Для калібровки енергетичної шкали первинного електронного пучка спектр ежектованих електронів вимірюється в одному енергетичному діапазоні зі спектром енергетичних втрат. Енергія первинних електронів визначається виразом: Ео = Ее + Евт + е DU, де DU - різниця значень напруги розгортки спектра для автоіонізаційної лінії з енергією Ее в спектрі ежектованих електронів та лінії з енергією Евт в спектрі втрат енергії електронів. Похибка у визначенні енергії Ео не перевищувала ± 0.1 еВ у всьому робочому діапазоні енергій зіткнень Ео = 56ё600 еВ.
Статистичний характер сигналу та наявність в спектрі фону вимагають виконання трьох стандартних етапів його комп'ютерної обробки: згладжування спектра, віднімання фону, апроксимація контурів ліній для визначення їх інтенсивностей. Аналіз поведінки інтенсивності фону в спектрах показав, що найкраща його інтерполяція досягається при використанні поліноміальної функції: y = Ao + A1 x + A2 x2 + ЧЧЧ +An xn, де n = 1ё7 і визначається для кожного спектра окремо. Інтенсивності ліній в спектрах визначалися як площі і висоти, обмежені контурами ліній. Останні апроксимувалися функцією Гауса:
де А - площа контуру, w - ширина контуру. Сумарна похибка у визначенні інтенсивностей ліній в спектрах не перевищувала 11% для найменших значень інтенсивностей ліній. Обробка електронних спектрів виконувалася з використанням програмного забезпечення ORIGIN 4.10. ФЕЗ відповідних АІС одержувалися, як залежності інтенсивностей ліній (площі, висоти) від енергії зіткнень Ео.
Предметом контрольних вимірів була перевірка основної властивості електронного спектрометра - сталості ефективності збору та детектування ежектованих електронів як в межах енергетичного діапазону спектра, так і у всьому робочому діапазоні енергій зіткнень Ео = 56ё600 еВ. ФЕЗ АІС атома літію одержані в даній роботі з моноенергетичністю 0.9 еВ та для кута спостереження 75о в межах похибки експерименту добре узгоджуються з раніше одержаними експериментальними даними [1]. Вивлені на наших ФЕЗ особливості вказували на необхідність подальшого, більш ретельного дослідження припорогової області енергій з покращеною моноенергетичністю первинного електронного пучка.
У кінці розділу сформульовано висновки.
У третьому розділі приведено результати проведених досліджень процесів електронного збудження АІС атома літію та дається їх обговорення.
Розділ розпочинається вступом, в якому розглядаються умови проведених вимірів. Далі приводяться спектри ежектованих електронів, одержані для кутів спостереження 75о, 54.7о і 90о та в діапазоні енергій зіткнень Ео = 56ё600 еВ. Значний енергетичний проміжок між найбільш низькоенергетичними рівнями і 1 еВ, монотонність функції фону та симетричність контурів ліній в спектрах ежектованих електронів дозволили провести точне визначення інтенсивностей ліній, що відповідають електронному розпаду АІС (1s2s2)2S, (1s2s2p)4Pо1/2,3/2, 1s(2s2p3P)2Pо та 1s(2s2p1P)2Pо атома літію і, тим самим, одержати ФЕЗ цих рівнів.
ФЕЗ рівнів (1s2s2)2S, (1s2s2p)4Pо1/2,3/2 та 1s(2s2p1P)2Pо характеризуються різким зростанням відразу після порогу, основним максимумом і швидким спаданням в бік більших енергій.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ПРОЦЕСИ ЕЛЕКТРОННОГО ЗБУДЖЕННЯ АВТОІОНІЗАЦІЙНИХ СТАНІВ АТОМА ЛІТІЮ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок