Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: ПРОЦЕСИ ЕЛЕКТРОННОГО ЗБУДЖЕННЯ АВТОІОНІЗАЦІЙНИХ СТАНІВ АТОМА ЛІТІЮ

ПРОЦЕСИ ЕЛЕКТРОННОГО ЗБУДЖЕННЯ АВТОІОНІЗАЦІЙНИХ СТАНІВ АТОМА ЛІТІЮ / сторінка 9

Назва:
ПРОЦЕСИ ЕЛЕКТРОННОГО ЗБУДЖЕННЯ АВТОІОНІЗАЦІЙНИХ СТАНІВ АТОМА ЛІТІЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,80 KB
Завантажень:
182
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Апроксимація одержаних результатів для 2S стану по формулі Баркера-Бері: De =аЕ1–n [10], де а - множник, що пропорційний ширині АІС, а показник n змінюється в залежності від АІС і атома мішені, а також зроблені нами розрахунки з використанням напівкласичної моделі Нігауса [11], в якій зміщення лінії DDee внаслідок ВПЗ задається формулою: Г [2 (E1 + DDee)]1/2 -- 4 DDee (E1 + DDee) -- DDee2 = 0, показали, що в обох випадках в області енергій перевищення над порогом E1 < 1 еВ експериментальна залежність зміщення помітно відрізняється від передбачених теорією.
Таким чином, проведений аналіз для 2S стану, а також негативний знак зміщення для станів (1s2s2p)2,4Ро (рис. 4) вказує на існування деякого додаткового механізму, який може впливати на кулонівську взаємодію віддаляючихся електронів в припороговій області енергій. У зв'язку з цим в роботі розглядалося припорогове резонансне збудження АІС (див. рис. 1 та реакцію 2). В цій енергетичній області утворення і послідуючий електронний розпад досліджених АІС проходить згідно наступної реакції:
Li + eн®Li-**(1s2snlel)®Li**(1s2snl) + e1eж(l1)®Li+(1s2)+e1eж(l2)+e2eж(l3) (4)
На першому етапі розпад негативного іона Li- призводить до утворення АІС і ежектування повільного електрона з визначеним орбітальним моментом l1. На другому етапі розпад АІС призводить до утворення другого електрона з орбітальним моментом l3. Тобто, на відміну від класичної моделі [10], де ВПЗ відбувається в результаті взаємодії повільного розсіяного електрона й швидкого ежектованого електрона з визначеним моментом l1, в цьому випадку має місце корельована взаємодія двох ежектованих електронів з добре визначеними орбітальними моментами l2 і l3 в присутності поляризованого атомного потенціалу позитивного іона. Результат цієї взаємодії буде залежати від конфігурації АІС, який розпадається, що в свою чергу і може призвести до різного прояву ефекту ВПЗ для різних станів (див. рис. 4). Слід також звернути увагу на те, шо при енергіях, далеких від енергетичного положення резонансів, зміщення для станів з конфігурацією 1s2s2p змінює знак і стає позитивним (див. стрілки на рис. 4) у відповідності з класичною моделлю ВПЗ [10]. Цей факт є додатковим аргументом на користь запропонованої якісної моделі корельованої взаємодії двох ежектованих електронів в припороговій області енергій.
У кінці розділу сформульовано висновки.
ВИСНОВКИ
1. Проведений аналіз, відомих на початок наших вимірів, літературних даних з дослідження електронного збудження АIС атомів лужних металів показав, що експериментальні дослідження енергетичних залежностей ефективних перерізів електронного збудження АIС атомів цих металів були малочисельні і носили оглядовий характер. Внаслідок низької енергетичної роздільної здатності не було виявлено впливу резонансних процесів на електронне збудження АІС. Відсутність надійних експериментальних даних, в свою чергу, обумовила звужений характер теоретичних досліджень електронного збудження АІС, без аналізу впливу резонансних явищ.
2. Розроблено та виготовлено автоматизовану експериментальну установку для прецизійних досліджень спектрів ежектованих та розсіяних електронів атомів металів в умовах електронно-атомних зіткнень. Вперше розроблено та впроваджено методику вимірів ФЕЗ АIС, що розпадаються в електронному каналі.
3. Проведено прецизійні виміри спектрів електронів, ежектованих в результаті розпаду АIС (1s2s2)2S, (1s2s2p)4Ро1/2,3/2, 1s(2s2p3P)2Pо та 1s(2s2p1P)2Pо атома літію, які вперше дозволили одержати енергетичні залежності диференціальних та повних ефективних перерізів електронного збудження досліджених АIС.
4. Вперше виявлено інтенсивну припорогову резонансну структуру на енергетичних залежностях диференціальних і повних ефективних перерізів електронного збудження АIС та проведено її спектроскопічну ідентифікацію з процесом електронного розпаду станів негативного іона Li- і радіаційними каскадними переходами з більш високоенергетичних автоіонізаційних рівнів. Вперше визначено енергетичне положення, ширину та канали розпаду станів негативного іона Li- в автоіонізаційній області енергій.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ПРОЦЕСИ ЕЛЕКТРОННОГО ЗБУДЖЕННЯ АВТОІОНІЗАЦІЙНИХ СТАНІВ АТОМА ЛІТІЮ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок