Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИ І ЗАСОБИ ОРГАНІЗАЦІЇ ДЕДУКТИВНИХ БАЗ ДАНИХ

МЕТОДИ І ЗАСОБИ ОРГАНІЗАЦІЇ ДЕДУКТИВНИХ БАЗ ДАНИХ

Назва:
МЕТОДИ І ЗАСОБИ ОРГАНІЗАЦІЇ ДЕДУКТИВНИХ БАЗ ДАНИХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,24 KB
Завантажень:
430
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Харківський національний університет радіоелектроніки
Летучий Дмитро Олександрович
МЕТОДИ І ЗАСОБИ ОРГАНІЗАЦІЇ ДЕДУКТИВНИХ БАЗ ДАНИХ
01.05.04 – системний аналіз і теорія оптимальних рішень
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті радіоелектроніки, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор Буслік Микола Миколайович, Харківський національний університет радіоелектроніки, професор кафедри штучного інтелекту.
Офіційні опоненти:
– доктор технічних наук, професор Петров Едуард Георгійович, Харківський національний університет радіоелектроніки, завідувач кафедри системотехніки;
– кандидат технічних наук Шостак Ігор Володимирович, Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут”, доцент кафедри програмного забезпечення комп'ютерних систем.
Провідна установа:
Інститут кібернетики імені В.М. Глушкова НАН України, відділ автоматизації програмування, м. Київ.
Захист відбудеться "07" липня о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.052.01 в Харківському національному університеті радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14, тел: (057) 702-14-51.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського національного університету радіоелектроніки (61166, м. Харків, пр. Леніна,14).
Автореферат розісланий "4" червня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.М. Левикін


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Сучасний стан технології інформаційних систем підтримки прийняття рішень (ІСППР) характеризується використанням як основного інструменту систем програмування і керування базами даних, типовими надбудовами серверів баз даних для проведення стандартних процедур аналізу даних (методами статистичного аналізу), а також необхідністю розробки трудомістких застосувань для проведення інтелектуального аналізу. У той самий час, у рамках технології баз даних інтенсивно розвивається напрямок, зв'язаний з видобуванням знань (Data mining), що вимагає розробки і наукового обґрунтування нових технологій реалізації задач прийняття рішень (ЗПР).
Одним з напрямків розв'язання зазначеної проблеми, що інтенсивно розвивається, є застосування наступного покоління експертних систем – систем дедуктивних баз даних. Дедуктивна база даних дає змогу розв'язувати слабоформалізовані задачі, не вдаючись до спеціальних математичних методів, користуючись лише описом предметної області, що істотно для реалізації загальної задачі прийняття рішень.
Теорія ДБД виникла в результаті започаткованих із середини 70-x рр. досліджень, зв'язаних з використанням апарата логіки предикатів як моделі даних. Розвиток теорії ДБД багато в чому визначило інтенсивне дослідження проблем організації даних і природного опису предметних областей, що проводилося багатьма вітчизняними і закордонними вченими (А.О. Стогній, О.О. Бакаєв, Б.В. Ігнатенко, Ю.П. Шабанов-Кушнаренко, М. М. Буслік., Д.О. Поспєлов, А.В. Замулін, Д. Цикритзис, П. Джексон та ін.).
На теперішній час склалося кілька наукових шкіл з теорії ДБД, на чолі яких стоять такі відомі вчені як Н. Леоне (Італія-Австрія), Дж. Мінкер (США), С. Чері (Італія-США), М. Кіфер (Ізраїль-США) та ін. Після первісного становлення теорії ДБД і створення дослідницьких прототипів систем ДБД, що підтвердили практичну доцільність застосування їх для розв'язання широкого кола задач, у тому числі й задач прийняття рішень, на перший план вийшли питання розвитку технології ДБД, створення методів і засобів організації ДБД у рамках існуючих технологій баз даних. Впровадження такої технології на промислових підприємствах народного господарства України сприятиме підвищенню ефективності та якості управлінських рішень.
Зв'язок роботи з науковими програмами і темами. Дисертація виконувалася за планом наукових досліджень Харьківського національного університету радіоелектроніки у рамках держбюджетних науково-дослідних робіт “Розробка концепцій, методів та моделей підтримки систем з розподіленим штучним інтелектом” (№ ДР 0100U001341, 2000-2002 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: МЕТОДИ І ЗАСОБИ ОРГАНІЗАЦІЇ ДЕДУКТИВНИХ БАЗ ДАНИХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок