Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІСТОРИКО-МЕТОДИЧНИЙ АНАЛІЗ РОЗВИТКУ МЕТОДІВ РОЗВЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ З АЛГЕБРИ В ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ ШКОЛІ

ІСТОРИКО-МЕТОДИЧНИЙ АНАЛІЗ РОЗВИТКУ МЕТОДІВ РОЗВЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ З АЛГЕБРИ В ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ ШКОЛІ

Назва:
ІСТОРИКО-МЕТОДИЧНИЙ АНАЛІЗ РОЗВИТКУ МЕТОДІВ РОЗВЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ З АЛГЕБРИ В ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ ШКОЛІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,55 KB
Завантажень:
414
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М. П. ДРАГОМАНОВА
Нак Марина Миколаївна
 
УДК 373.5.016:512
ІСТОРИКО-МЕТОДИЧНИЙ АНАЛІЗ
РОЗВИТКУ МЕТОДІВ РОЗВЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ З АЛГЕБРИ
В ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ ШКОЛІ
13.00.02 – теорія та методика навчання математики
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: - доктор педагогічних наук, професор
Слєпкань Зінаїда Іванівна,
Національний педагогічний університет
імені М. П. Драгоманова, професор кафедри
математики та методики викладання математики.
Офіційні опоненти: - доктор фізико-математичних наук,
професор, академік АПН України
Шкіль Микола Іванович,
Національний педагогічний університет
імені М. П. Драгоманова,
завідувач кафедри математичного аналізу;
 
- кандидат педагогічних наук, доцент
Черних Лариса Олександрівна,
Криворізький педагогічний університет,
доцент кафедри математики.
Захист відбудеться 23 жовтня 2007 року о 16.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.053.03 у Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова (010601, м. Київ-30, вул.. Пирогова, 9).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова (010601, м. Київ-30, вул.. Пирогова, 9).
Автореферат розісланий 13 вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В. О. Швець
ЗАГАЛЬНА ХАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Початок ХХІ століття характеризується реформуванням системи освіти в нашій державі, передбаченим законом України “Про освіту”. Метою реформи є підвищення інтелектуального потенціалу суспільства, розвиток інтелекту та творчої особистості учнів в умовах нових технологій навчання та сучасних інформаційних технологій. Державна програма “Освіта ХХІ століття” передбачає і відповідний розвиток та вдосконалення системи навчання учнів математики, зокрема розв’язуванню математичних задач.
Озброєння учнів методами та способами розв’язування задач, навчання учнів самостійному їх пошуку та вибору найбільш раціонального є однією із найважливіших проблем. Математичні задачі, крім навчаючих, виконують розвиваючі, виховні, контролюючі та коректуючі функції. Відповідно корисний ефект при розв’язуванні задач в значній мірі визначається вибором методу чи способу розв’язання.
При розв’язанні математичної задачі учень повинен пізнавати нове, знайомитися з новими ситуаціями, які описані в задачі, пізнавати новий метод або спосіб розв’язування, нові теоретичні основи, які лежать в основі розв’язання. Максимальний ефект у навчанні розв’язуванню задач досягається тоді, коли вчитель не повідомляє учням готовий алгоритм чи правило-орієнтир, а організовує самостійний або колективний пошук шляху і методу розв’язання. Але для реалізації такого підходу і вчитель, і учні повинні бути озброєні системою основних методів, способів і прийомів розв’язування задач. Причому володіння ними повинне бути не “за зразком”, а свідомим, що означає засвоєння теоретичних основ і принципів методу, його алгоритму чи правила-орієнтиру та операційного складу.
Але навчання учнів методам розв’язування алгебраїчних задач неможливе без детального і критичного історико-методичного аналізу походження та розвитку цих методів, їх зв’язку із розвитком та формуванням теоретичних положень алгебри. Виклад історичного матеріалу є однією із форм виховання світогляду учнів. Систематизований і своєчасно поданий матеріал з історії розвитку алгебри та її методів сприяє кращому засвоєнню матеріалу, збуджує інтерес до предмету.
В методичній літературі зазначається про важливість систематизації та узагальнення відомостей про методи та способи розв’язування задач. Значний внесок у психологічне та методичне обґрунтування, розвиток методів і способів та методики розв’язання алгебраїчних задач зробили: Балк Г.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ІСТОРИКО-МЕТОДИЧНИЙ АНАЛІЗ РОЗВИТКУ МЕТОДІВ РОЗВЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ З АЛГЕБРИ В ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ ШКОЛІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок