Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Проблема співвідношення тілесності та соціальності в людині і суспІльстві

Проблема співвідношення тілесності та соціальності в людині і суспІльстві

Назва:
Проблема співвідношення тілесності та соціальності в людині і суспІльстві
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,17 KB
Завантажень:
250
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІНСТИТУТ ФІЛОСОФІЇ імені Г.С.СКОВОРОДИ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
Медвєдєва Наталія Сергіївна
УДК 159.9.061.1+141.7+316.61
Проблема співвідношення тілесності
та соціальності в людині і суспІльстві
09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ-2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Луганському національному педагогічному університеті ім. Тараса Шевченка, Міністерство освіти і науки України (кафедра філософії та соціології)
Науковий керівник:
кандидат філософських наук, доцент
Кононов Ілля Федорович
Луганський національний педагогічний університет ім. Тараса Шевченка
МОН України, завідувач кафедри філософії та соціології

Офіційні опоненти:
доктор філософських наук, професор, член кореспондент НАН України
Михальченко Микола Іванович,
Інститут політичних та етнонаціональних досліджень НАН України,
головний науковий співробітник;
 
кандидат філософських наук
Киселева Оксана Олександрівна,
Інститут філософії імені Г.С. Сковороди НАН України
старший науковий співробітник
Провідна установа – Центр гуманітарної освіти НАН України, кафедра філософії, м. Київ
Захист відбудеться 20 січня 2006 р. о 14 год.00 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради
Д 26.161.02 в Інституті філософії імені Г.С. Сковороди НАН України за адресою:01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська,4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України, за адресою: 01001, м. Київ, вулиця Трьохсвятительська ,4.
Автореферат розіслано 14 грудня 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філософських наук Л.А. Ситніченко
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Проблема людини у всьому розмаїтті характеристик її сутності й існування завжди виступала актуальною проблемою філософії. Проте сьогодні вона набуває особливої гостроти.
Сучасність характеризується небувалими за своїми масштабами економічними, соціально-політичними, духовними потрясіннями, які проявляються у конфлікті між людиною та її соціальним середовищем. Водночас – це період надзвичайно швидкого технічного прогресу і фундаментальних наукових відкриттів, які перевертають уявлення про місце людини в світі. Сучасні вчені підкреслюють велику різницю між темпами формування тілесності людини та революційними перетвореннями в ході розвитку цивілізації. В цьому зв’язку актуалізується проблема співвідношення тілесного і соціального, як важливих складових буття людини.
Глобальні проблеми сучасного суспільства, такі як демографічна криза, голод, війни, насильство тощо, мають безпосередній вплив на тілесність та призводять до виникнення значних суперечностей між тілесністю і соціальністю. Наочною тенденцією, яка характеризує процес взаємодії тіла з соціумом, є його всезростаюча залежність від численних факторів соціального характеру. Співвідношення тілесного і соціального проблематизується не тільки у сферах соціального буття, які безпосередньо стосуються тіла, наприклад, медицина, екологія тощо, але й, фактично, у всіх сферах соціуму.
Зміни, які відбуваються в структурі соціальних відносин, також проблематизують співвідношення тілесного та соціального. Зокрема це стосується гендерних відносин. Крім того, стійкість традиції відокремлення тілесного і соціального, яка й досі репродукується в найважливіших соціальних інститутах, таких як родина чи школа, породжує суттєві соціальні проблеми, серед яких ми можемо визначити відсутність справжньої культури здоров’я, збільшення випадків девіантної поведінки серед підлітків та молоді, закріплення уявлень, згідно з якими тілесний розвиток відірвано від інших аспектів становлення особистості (насамперед інтелектуальних і моральних).
Таким чином, проблема співвідношення тілесного і соціального стосується не окремих сфер соціального буття, а охоплює всі сторони існування сучасної людини та суспільства. Така ситуація примушує по-новому звернути увагу на людину в нерозривній єдності її тілесного і соціального буття.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Проблема співвідношення тілесності та соціальності в людині і суспІльстві

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок