Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАВЧАННЯ РОЗПОВІДАННЯ ДІТЕЙ СТАРШОГОДОШКІЛЬНОГО ВІКУ В ТЕАТРАЛІЗОВАНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ

НАВЧАННЯ РОЗПОВІДАННЯ ДІТЕЙ СТАРШОГОДОШКІЛЬНОГО ВІКУ В ТЕАТРАЛІЗОВАНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ

Назва:
НАВЧАННЯ РОЗПОВІДАННЯ ДІТЕЙ СТАРШОГОДОШКІЛЬНОГО ВІКУ В ТЕАТРАЛІЗОВАНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,86 KB
Завантажень:
488
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
(м. ОДЕСА) імені К.Д.УШИНСЬКОГО
ВОДОЛАГА НАТАЛІЯ ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 372.21+372.212.3+372.614
НАВЧАННЯ РОЗПОВІДАННЯ ДІТЕЙ СТАРШОГО
ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ В ТЕАТРАЛІЗОВАНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ
13.00.02 - теорія і методика навчання (українська мова)
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Одеса - 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Словўянському державному педагогічному інституті, Міністерство освіти і науки України.
НАУКОВИЙ КЕРІВНИК - кандидат педагогічних наук, доцент
ГАВРИШ НАТАЛІЯ ВАСИЛІВНА
Словўянський державний педагогічний
інститут, доцент кафедри дошкільної педагогіки
і психології
ОФІЦІЙНІ ОПОНЕНТИ: - доктор філологічних наук,
професор, дійсний член АПН України
МАЦЬКО ЛЮБОВ ІВАНІВНА,
Національний педагогічний університет імені
М.П.Драгоманова, завідувач кафедри стилістики
української мови, м. Київ
кандидат педагогічних наук
ПОСТОЯН ТЕТЯНА ГРИГОРІВНА,
Одеський державний сільськогосподарський
інститут, начальник навчально-методичного
відділу, м. Одеса
ПРОВІДНА УСТАНОВА - Харківський державний педагогічний університет імені Г.Сковороди, кафедра української мови, Міністерство освіти і науки України, м. Харків
Захист дисертації відбудеться "21" грудня о _11_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.053.01 при Південноукраїнському державному педагогічному університеті (м. Одеса) імені К.Д.Ушинського за адресою: 65029, м. Одеса, вул. Ніщинського, 1.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету (м. Одеса) імені К.Д.Ушинського за адресою: 65091, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
Автореферат розісланий "__16__" листопада 2001р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Трифонова О.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження визначається концептуальними положеннями Базового компонента дошкільної освіти у сфері "Культура", зокрема змістовою лінією "Світ мистецтва" щодо театральної і літературної обізнаності дітей, яка вводить дитину в світ "практичної та доцільної діяльності людини, розвиває потребу в реалізації власних творчих здібностей, навчає одержувати задоволення від процесу та результату своєї діяльності, культивує інтерес до надбань національної та світової культури" 1.
Зазначимо, що провідними тенденціями в дошкільній лінгводидактиці науковці (Богуш А.М., Захарченко В.Г., Зрожевська А.Я., Ласунова С.В., Луцан Н.І., Постоян Т.Г., Таніна Л.В., Фесенко Л.І., Ушакова О.С. та ін.) визначають інтеракцію, тобто застосування принципу інтегративного і комплексного навчання рідної мови, оскільки дошкільник набуває певних знань, умінь і навичок в активній мовленнєвій практиці, що пов’язана з різними видами дитячої діяльності. Передусім це стосується оволодіння зв'язним мовленням - одного зі стрижневих завдань мовленнєвого розвитку дошкільників.
Водночас вивчення стану означеної проблеми засвідчило однобічний підхід до формування навичок зв’язного мовлення, обмежений насамперед ситуацією організованих мовленнєвих занять і недостатнім використанням мовленнєвотворчого розвивального потенціалу різних видів дитячої художньої діяльності, зокрема театралізованої.
Позитивний вплив театралізованої діяльності на різні аспекти розвитку особистості доведено в численних дослідженнях, присвячених вивченню ігрової (Артемова Л.В., Жуковська Р.Й. та ін.), мовленнєвої (Аматьєва О.П., Богуш А.М., Полозова Г.І., Фесенко Л.І. та ін.) діяльності, становленню емоційної сфери дошкільників (Кошелєва Г.Д., Стрелкова Л.П. та ін.). Театралізована діяльність - унікальний засіб збагачення мовленнєвого досвіду дітей, розвитку зв’язного мовлення, оскільки вона дає можливість для одночасного розв’язання різних мовленнєвих завдань, а саме: зв’язності - в сюжетоскладанні, образності та інтонаційної виразності - у виконавчій діяльності, збагачення і уточнення словника - у процесі засвоєння і відтворення текстів, вправляння в різних видах творчих завдань.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: НАВЧАННЯ РОЗПОВІДАННЯ ДІТЕЙ СТАРШОГОДОШКІЛЬНОГО ВІКУ В ТЕАТРАЛІЗОВАНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок