Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФЕНОМЕН ВИНИКНЕННЯ ТА ПРОЯВІВ ТЕРОРИЗМУ В СУЧАСНИХ УМОВАХ

ФЕНОМЕН ВИНИКНЕННЯ ТА ПРОЯВІВ ТЕРОРИЗМУ В СУЧАСНИХ УМОВАХ

Назва:
ФЕНОМЕН ВИНИКНЕННЯ ТА ПРОЯВІВ ТЕРОРИЗМУ В СУЧАСНИХ УМОВАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,68 KB
Завантажень:
343
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Одеська національна юридична академія
Мошкова Лілія Іванівна
УДК 323.28
ФЕНОМЕН ВИНИКНЕННЯ ТА ПРОЯВІВ ТЕРОРИЗМУ В СУЧАСНИХ УМОВАХ
Спеціальність 23.00.04 –
політичні проблеми міжнародних систем
та глобального розвитку
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Одеса – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеській національній юридичній академії Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Кормич Людмила Іванівна,
Одеська національна юридична академія,
завідувач кафедри соціальних теорій
Офіційні опоненти:–
доктор політичних наук, професор
Головатий Микола Федорович
Міжнародна академія управління персоналом (м.Київ),
віце-президент; –
доктор політичних наук, доцент
Коваль Ігор Миколайович,
Одеський національний університет ім.І.І.Мечникова,
директор інституту соціальних наук
Провідна установа:
Київський національний університет ім. Т. Шевченка, кафедра політології
Захист відбудеться “ 26 ” квітня 2001 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.086.02 в Одеській національній юридичній академії за адресою: 65009, м.Одеса, вул.Піонерська, 2 ауд.312.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Одеської національної юридичної академії за адресою: 65009, м.Одеса, вул.Піонерська, 2.
Автореферат розісланий “ 23 ” березня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Дудченко В.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження визначається потребою дати науково зважену оцінку тероризму як соціально-політичному явищу. Аналіз основних проблем тероризму зумовлюється необхідністю формування та реалізації концепції державної безпеки України, а також міжнародно-правової позиції України з питань боротьби з тероризмом на міжнародній арені.
Еволюція та модифікація сучасних проявів тероризму викликала потребу глибокого наукового осмислення цих питань з точки зору особливостей розвитку України. А саме: які фактори та умови вплинули на появу хвилі тероризму 60-90-х років; які соціальні причини, соціальне середовище, психологія і спосіб життя представників сучасного тероризму; яка ідеологія тероризму; якими матеріальними і фінансовими ресурсами володіють терористичні угрупування; фактори, що впливають на існування і розширення тероризму, які перспективи розвитку терористичної діяльності та інші питання.
Актуальність теми, також, зумовлюється тим, що дослідження проблеми тероризму активно ведеться на рівні державних, громадських організацій, наукових інститутів, спеціальних служб, воєнних відомств і органів охорони громадського порядку.
Обсяг виданих на Заході книг, журналів, окремих статей про тероризм узагалі, про політичний, зокрема, величезний.
Серед них можна виокремити дослідження італійських соціологів С.Акуавіва “Герилья і революційна війна в Італії”, А.Минуччі “Тероризм і криза в Італії”, Л.Стортоні “Аналіз однієї терористичної організації: Прима Лінія”, Ж.Пакуіно “Походження і загальні риси: про одне дослідження італійського тероризму”, “Тероризм і політичне насильство”, А.Сиідж “Червоні бригади - статус”, роботи швейцарського дослідника Г.Деникера “Стратегія антитерору”, французького дослідника Р.Соле “Терористичний виклик”, німецької дослідниці Й.Беккер “Діти Гітлера”, робота польського дослідника Бернгарда “Стратегія тероризму”, робота угорської дослідниці Є.Анчел “Міфи враженої свідомості”, а також роботу американського політолога У.Лакера “Тероризм”, дослідження англійських вчених В.Уддіса, Ч.Паркіна та ін. Автори досліджують причини, мотиви, механізми і психологію здійснення терористичних актів, прогнозують майбутнє і пропонують конструктивні ідеї ефективної стратегії боротьби з тероризмом. Вони привернули увагу не тільки до ступеня небезпеки проявів тероризму, але і заклали методологічний фундамент для плідного дослідження цього феномену, що є необхідною передумовою для його подолання. Зокрема, вони порушили питання про необхідність розробки теоретичної і термінологічної бази тероризму.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ФЕНОМЕН ВИНИКНЕННЯ ТА ПРОЯВІВ ТЕРОРИЗМУ В СУЧАСНИХ УМОВАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок