Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Стереоізомерні аміни та аміди ряду норборнену. Реакційна здатність, спектральні параметри, біологічна активність

Стереоізомерні аміни та аміди ряду норборнену. Реакційна здатність, спектральні параметри, біологічна активність

Назва:
Стереоізомерні аміни та аміди ряду норборнену. Реакційна здатність, спектральні параметри, біологічна активність
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,79 KB
Завантажень:
109
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Український державний хіміко-технологічний університет
Тарабара
Ігор Миколайович
УДК 547.333+547.541.52
Стереоізомерні аміни та аміди ряду норборнену. Реакційна здатність, спектральні параметри, біологічна активність
02.00.03 - органічна хімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Дніпропетровськ
1999
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі органічної хімії хімічного факультету Дніпропетровського державного університету, Міністерство освіти України
Науковий керівник: Заслужений діяч науки і техніки
України, доктор хімічних наук, професор
Кас`ян Лілія Іванівна,
Дніпропетровський державний університет,
кафедра органічної хімії, професор
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Просяник Олександр Васильович,
Український державний хіміко-технологічний
університет, кафедра органічної хімії, професор
кандидат хімічних наук, старший науковий
співробітник
Феденко Володимир Савелійович,
науково-дослідний інститут біології
Дніпропетровського державного університету,
старший науковий співробітник
Провідна установа: Національний технічний університет України
“Київський політехнічний інститут”, кафедра
органічної хімії та технології органічних
речовин
Захист відбудеться “ 3 ” лютого 2000 р. о 13 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.078.03 при Українському державному хіміко-технологічному університеті за адресою: 49005, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 8.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Українського державного хіміко-технологічного університету
Автореферат розісланий “ 30 ” грудня 1999 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат хімічних наук Т.В.Хохлова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Широкий розвиток хімії азотвміщуючих каркасних сполук в останні роки обумовлений рядом причин, однією з яких є їх висока і різноманітна біологічна активність. На відміну від сульфонамідів ряду норборнену карбоксаміди, сечовини досліджені в цьому плані недостатньо, проте являються, безумовно, перспективними об'єктами для проведення біологічних досліджень. Наявність жорсткого біциклічного каркасу перетворює їх у зручні моделі для вивчення залежності хімічних і біологічних властивостей від стереохімії молекул.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження виконано в рамках держбюджетної теми “Епоксидні сполуки. Теоретичне дослідження і розробка методів синтезу практично корисних сполук на їх основі”, затвердженої Головним управлінням науки Міністерства освіти України 20.06.1995 р. (№ держреєстрації 0195 V 019434) та вдруге у 1998 р. (№ держреєстрації 06-84-98 “01. 01-МВ/**-98). Робота виконана за підтримки Міжнародної науково-освітньої програми, грант № PSU 083106 1998 р.
Мета та задачі дослідження. Розробка методів синтезу нових похідних амінів із різноманітним віддаленням аміногрупи від норборненового каркасу (сульфонамідів, карбоксамідів, сечовин та ін.), вивчення їх реакційної здатності та біологічної активності.
Наукова новизна отриманих результатів. Здійснено синтез великої групи раніше не описаних амідних похідних стереоізомерних амінометилнорборненів, досліджено їх реакційну здатність у реакціях алкілування, відновлення, епоксидування; отримано ряд нових алкіламінів із каркасом норборнену, вивчено їх реакційну здатність у реакціях з електрофільними реагентами.
Вперше проведено епоксидування груп стереоізомерних карбоксамідів, алкілсульфонамідів та нових сечовин ряду норборнену. Встановлено, що протікання реакції окислювання не залежить від стереохімії замісника для першої групи сполук і, навпаки, залежить для сполук двох останніх груп, де у випадку ендо-ізомерів у переважній більшості випадків утворюються заміщені азабрендани - продукти внутрішньомолекулярної циклізації. З використанням даних квантово-хімічних розрахунків запропоновано первинну модель для пояснення причин гетероциклізації або її відсутності в реакції епоксидування похідних 5-амінометилнорборнену.
Розроблено метод синтезу алкілзаміщених азабренданів у реакції відновлення епоксидних похідних ендо-карбоксамідів ряду норборнену.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Стереоізомерні аміни та аміди ряду норборнену. Реакційна здатність, спектральні параметри, біологічна активність

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок