Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Регіональні аспекти управління фінансами рекреаційно-оздоровчого комплексу (на матеріалах Закарпатської області)

Регіональні аспекти управління фінансами рекреаційно-оздоровчого комплексу (на матеріалах Закарпатської області)

Назва:
Регіональні аспекти управління фінансами рекреаційно-оздоровчого комплексу (на матеріалах Закарпатської області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,35 KB
Завантажень:
253
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
УЖГОРОДСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Слюсарчук Ольга Петрівна
УДК 338.48+379.85(477.87):658.15
Регіональні аспекти управління фінансами
рекреаційно-оздоровчого комплексу
(на матеріалах Закарпатської області)
08.00.05 – розвиток продуктивних сил і регіональна економіка
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Ужгород – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фінансів Ужгородського національного університету МОН України
Науковий керівник: | кандидат економічних наук, доцент
Лечига Йосиф Йосифович,
Ужгородський національний університет МОН України,
завідувач кафедри фінансів,
заслужений економіст України |
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Мокій Анатолій Іванович,
Львівська комерційна академія Центральної спілки споживчих товариств України,
професор кафедри міжнародних економічних відносин |
кандидат економічних наук
Папп Василь Васильович,
заступник начальника головного управління – начальник управління зведеного аналізу та стратегічного розвитку головного управління економіки Закарпатської обласної державної адміністрації |
Захист відбудеться „17” січня 2008 року о 14.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 61.051.02 в Ужгородському національному університеті за адресою: 88000, м. Ужгород, пл. Народна, 3, ауд.47.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Ужгородського національного університету за адресою: 88000, м. Ужгород, вул. Капітульна, 9.
Автореферат розісланий „14” грудня 2007 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук,
доцент О.Г.Чубарь


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах становлення ринкових відносин в Україні одним із стратегічних пріоритетів є динамічний і збалансований розвиток регіонів, заснований на раціональному використанні ресурсного, людського, виробничого та екологічного потенціалу.
Особливості географічного розташування та природно-ресурсного забезпечення Закарпатської області визначають і своєрідність її соціально-економічного розвитку. Однією із конкурентних переваг регіону є наявність значного рекреаційного потенціалу, використання якого дасть змогу вирішити низку економічних, соціальних та екологічних проблем: підвищення рівня життя населення, його оздоровлення, часткове подолання проблеми безробіття, розв’язання проблеми надходжень у місцеві бюджети, забезпечення високого рівня охорони навколишнього середовища, а також збереження традицій і соціально-культурних цінностей. Важливим напрямком підвищення ефективності функціонування рекреаційного комплексу регіону є вдосконалення його управлінського механізму.
Домінуючі у теперішній час традиційні підходи до методів управління та організаційних структур рекреаційно-оздоровчих закладів не забезпечують адаптивності та ефективного і стійкого їх функціонування в умовах формування ринкових відносин. Тому, питання ефективної фінансово-господарської діяльності рекреаційно-оздоровчих об’єктів щодо виробництва та реалізації рекреаційного продукту та покращення його конкурентоспроможності на основі впровадження ефективних форм управління набуває особливої актуальності.
Проблеми регіонального розвитку та регіональної економіки розглядаються у працях П.Бєлєнького., З.Варналія, М.Долішнього, М.Козоріз, В.Мікловди, Н.Мікули, А.Мокія, С.Писаренко, Л.Чернюк. Окремі питання регіонального управління досліджували М.Бутко, М.Гладій, М.Долішній, М.Коваленко, С.Мельник. Деякі аспекти регіональної політики та розвитку рекреації і туризму висвітлені у роботах В.Євдокименка, М.Глядіної, В.Кравціва, В.Мамутова.
Але, разом з тим, багато управлінських та фінансово-економічних проблем функціонування рекреаційного комплексу залишаються не вивченими. У тому числі недослідженими є питання управління фінансами рекреаційних закладів, хоча проблемам розвитку цього комплексу присвячено ряд праць вітчизняних та зарубіжних вчених. І.Балабанов, Є.Гаганіна, В.Жолдак, А.Здоров, В.Квартальнов та І.Солодухіна розглядають тільки туристичну галузь.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Регіональні аспекти управління фінансами рекреаційно-оздоровчого комплексу (на матеріалах Закарпатської області)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок