Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Муліто-цирконові температуростійкі захисні покриття

Муліто-цирконові температуростійкі захисні покриття

Назва:
Муліто-цирконові температуростійкі захисні покриття
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,60 KB
Завантажень:
476
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національний університет "Львівська політехніка"
ТОПИЛКО НАТАЛІЯ ІГОРІВНА
УДК 667.637.4:666.3.135
Муліто-цирконові температуростійкі
захисні покриття
05.17.11 - технологія тугоплавких неметалічних матеріалів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів-2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в | Національному університеті “Львівська політехніка”
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник | – доктор технічних наук, професор
Гивлюд Микола Миколайович,
професор кафедри наглядово-профілактичної діяльності
Львівського державного університету
безпеки життєдіяльності
Офіційні опоненти |
– доктор технічних наук, професор,
Лауреат Державної премії УРСР,
заслужений діяч науки і техніки України
Свідерський Валентин Анатолійович,
завідувач кафедри хімічної технології
композиційних матеріалів
Національного технічного університету України
“Київський політехнічний інститут”
– кандидат технічних наук, доцент
Ілів Василь Васильович,
доцент кафедри будівельного виробництва Національного університету “Львівська політехніка”
Захист відбудеться “14” квітня 2008 р. о 1430 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.09 у Національному університеті "Львівська політехніка" за адресою: 79013, Львів-13, пл. Св. Юра, 9, навчальний корпус 9, ауд. 214.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету "Львівська політехніка" (79013, Львів-13, вул. Професорська,1)
Автореферат розісланий “11” березня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
к.т.н., доц. Атаманюк В.М.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Розвиток сучасної науки і техніки висуває підвищенні вимоги до конструкційних матеріалів, які повинні тривало і надійно працювати в умовах різких коливань температури і дії високотемпературних агресивних середовищ. Використовувати як конструкційні дефіцитні і дорогі матеріали економічно не вигідно, а рядові низьковартісні матеріали характеризуються низькими експлуатаційними властивостями. Тому актуальним завданням є захист конструкцій різноманітними покриттями, які завдяки високим значенням вогнетривкості, термостійкості, не тільки збільшують термін експлуатації, але й у разі регулювання фазового складу та структури забезпечують в сукупності необхідний, часто відмінний від вихідного матеріалу, комплекс цінних хімічних та фізико-механічних властивостей.
Залежно від виду матеріалу, який використовують, його призначення та технологічного методу отримання деякі види покрить (емалеві, склокристалічні, керамічні, оксидні, дифузійні) відділили в окремі галузі. Найпоширеніші емалеві та склокристалічні покриття не можуть забезпечити надійного захисту конструкцій в умовах експлуатації за температур понад 10000С. Важливе значення мають покриття, які наносять методами полум’яного, детонаційного або плазмового розпилення. Такі методи дають змогу отримати високоякісні покриття з вогнетривких матеріалів всіх видів і наносити їх на підклади різних типів. Однак ці методи є технологічно складними і потребують дорогого обладнання.
Аналіз технологічних режимів, фізико-хімічних і експлуатаційних властивостей згаданих вище захисних покриттів показав перспективу використання органосилікатних матеріалів, які є продуктами хімічної взаємодії силіційорганічних сполук, силікатів та тугоплавких оксидів. Досить економічні методи приготування вихідних композицій органосилікатного покриття та нанесення їх за лакофарбовою технологією мають істотні переваги порівняно з іншими типами покрить.
Наведене вище дає підстави стверджувати, що дослідження, направлені на вибір компонентів, зміну їх властивостей при дії високих температур, надійність захисту захисних покриттів є актуальними і мають народногосподарче значення.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до планів науково-дослідних робіт кафедри хімічної технології силікатів Національного університету “Львівська політехніка”. Дисертаційне дослідження безпосередньо пов'язане з держбюджетною темою МОН України і програмою “Наукові засади розроблення сучасних видів силікатних і тугоплавких неметалічних матеріалів різного функціонального призначення” (Постанова державного комітету України з питань науки, техніки і промислової політики №12 від 04.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Муліто-цирконові температуростійкі захисні покриття

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок