Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОФІЛАКТИКА ТА ЛІКУВАННЯ КЛІМАКТЕРИЧНИХ РОЗЛАДІВ У ЖІНОК З АУТОІМУННИМ ТИРЕОЇДИТОМ

ПРОФІЛАКТИКА ТА ЛІКУВАННЯ КЛІМАКТЕРИЧНИХ РОЗЛАДІВ У ЖІНОК З АУТОІМУННИМ ТИРЕОЇДИТОМ

Назва:
ПРОФІЛАКТИКА ТА ЛІКУВАННЯ КЛІМАКТЕРИЧНИХ РОЗЛАДІВ У ЖІНОК З АУТОІМУННИМ ТИРЕОЇДИТОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,61 KB
Завантажень:
19
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ДЕРЖАВНА УСТАНОВА
“ІНСТИТУТ ПЕДІАТРІЇ, АКУШЕРСТВА І ГІНЕКОЛОГІЇ
АКАДЕМІЇ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ”
ІСЛАМОВА ГАННА ОЛЕГІВНА
УДК: 618.173:616.441-002
ПРОФІЛАКТИКА ТА ЛІКУВАННЯ КЛІМАКТЕРИЧНИХ РОЗЛАДІВ У ЖІНОК З АУТОІМУННИМ ТИРЕОЇДИТОМ
14.01.01 - акушерство і гінекологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ-2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Державній установі „Інститут педіатрії, акушерства і гінекології АМН України”
Наукові керівники: доктор медичних наук, професор
Татарчук Тетяна Феофанівна, Державна установа
“Інститут педіатрії, акушерства і гінекології АМН
України” (м. Київ), завідувач відділення ендокринної
гінекології
доктор медичних наук
Хомінська Зінаїда Борисівна, Державна установа
“Інститут педіатрії, акушерства і гінекології АМН України” (м. Київ), керівник лабораторії ендокринології
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Яроцький Микола Євгенович, Національний
медичний університет ім.О.О.Богомольця МОЗ України (м.Київ), професор кафедри акушерства та гінекології №1
доктор медичних наук, професор
Жук Світлана Іванівна, Українська військова медична
академія МО України (м.Київ), професор кафедри військової хірургії з циклом гінекології
Провідна установа: Національна медична академія післядипломної освіти ім.П.Л.Шупика МОЗ України
Захист дисертації відбудеться ” 17 ” вересня 2007 р. о13.00 год. засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.553.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук за спеціальностями „Педіатрія”, „Акушерство та гінекологія” при Державній установі "Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України" (04050, м.Київ, вул..Мануїльського,8)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Державної установи ”Інститут педіатрії, акушерства і гінекології АМН України” (04050, м. Київ, вул.Мануїльського, 8)
Автореферат розісланий ” 06 ” липня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.В.Квашніна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Різке зростання захворюваності серед жінок перименопаузального віку часто призводить до зменшення продуктивності праці та соціальної дезадаптації жінок у віці їх потенційно найбільшої громадської активності. Це не лише знижує якість життя сучасної жінки, а й внаслідок розвитку постменопаузальних метаболічних ускладнень, негативно впливає на демографічні показники. (В.П.Сметник, В.І.Кулаков, 2001; R.A.Lobo, J.Kelsey, R.Marcus, 2000). Особливу актуальність ця проблема набуває в нашій державі, де жінки віком старше 50 років складають понад третину жіночого населення і майже п’яту частку всього населення країни в цілому [Б.Л.Зеленский,2004]. Саме тому питання профілактики та лікування клімактеричних розладів з кожним роком набуває особливого значення.
Крім того саме у жінок насьогодні виявлена чітка тенденція до зниження функціональної активності щитовидної залози та резервів її компенсації. Це насамперед обумовлено несприятливими екологічними чинниками, адже значну частину території України складають ендемічні за зобом райони, а також наслідки аварії на ЧАЕС (М.П.Черенько,1995; П.С.Ветшев, 1996).
Значна частина захворювань щитовидної залози досягає піка саме в менопаузальному періоді і часто має аутоімунну природу (Deborah J.Anderson, 2000; R.Drukman, 2001). Щодо аутоімунного тиреоїдиту він також зустрічається в 50 разів частіше у жінок ніж у чоловіків, і пік захворюваності на нього припадає саме на клімактеричний вік (Deborah J.Anderson, 2000; R.Drukman,2001). За даними різних авторів захворюваність на аутоімунний тиреоїдит в останні 15 років зросла більш ніж у 5-10 разів як в Україні, так і в світі (О.В.Камінский, 1999; В.М.Дубовік, 2004, В.А.Олійник, 2006).
Незважаючи на велику кількість досліджень, ще й досі залишаються не визначеними механізми взаємного впливу розладів щитовидної залози та гормональної дисфункції гіпофізарно-яєчникової системи під час менопаузи, і відповідно, не розроблені методи лікування згаданого контингенту пацієнток, й особливо з використанням диференційованої замісної гормональної терапії (ЗГТ) та визначення її впливу на показники аутоімунного процесу щитовидної залози (ЩЗ).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПРОФІЛАКТИКА ТА ЛІКУВАННЯ КЛІМАКТЕРИЧНИХ РОЗЛАДІВ У ЖІНОК З АУТОІМУННИМ ТИРЕОЇДИТОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок