Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> методи підвищення частотної точності акустооптичного аналізатора спектрА радіосигналів

методи підвищення частотної точності акустооптичного аналізатора спектрА радіосигналів

Назва:
методи підвищення частотної точності акустооптичного аналізатора спектрА радіосигналів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,03 KB
Завантажень:
287
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Харківський національний
університет радіоелектроніки
Марченко Василь Васильович
УДК 621.37:621.391
методи підвищення частотної точності
акустооптичного аналізатора спектрА радіосигналів
05.12.17 – радіотехнічні і телевізійні системи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті радіоелектроніки Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор,
Заслужений винахідник України
Стрелков Олександр Іванович,
Харківський університет Повітряних Сил ім. І. Кожедуба,
завідуючий кафедрою фізики.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор,
Заслужений раціоналізатор України
Казаков Євген Леонідович,
Харківський університет Повітряних Сил ім. І. Кожедуба,
провідний науковий співробітник
Наукового центру Повітряних Сил;
доктор технічних наук, професор
Карташов Володимир Михайлович,
Харківський національний університет радіоелектроніки,
завідуючий кафедрою радіоелектронних систем.
Захист відбудеться „_21_” травня 2008 року о _13:00_ годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.052.03 Харківського національного університету радіоелектроніки за адресою: 61166 Харків, просп. Леніна, 14,
у залі засідань
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного університету радіоелектроніки за адресою: 61166 Харків, просп. Леніна, 14.
Автореферат розіслано „ 21 ” березня 2008 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.М. Безрук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Забезпечення максимально ефективного використання радіочастотного ресурсу України ґрунтується на чіткому розмежуванні смуг частот з дотриманням інтересів усіх категорій користувачів і здійсненні строгого державного нагляду в цій сфері. Радіочастотний моніторинг виступає як практична процедура державного нагляду за використовуванням радіочастотного ресурсу, а задача вдосконалення технічних засобів радіочастотного моніторингу набуває особливої актуальності.
Однією із задач радіочастотного моніторингу є отримання, узагальнення і аналіз параметрів сигналів, формованих радіотехнічними пристроями, що випромінюються у відповідних діапазонах радіочастот. Застосування для вирішення даної задачі акустооптичних методів спектрального аналізу дозволяє, на відміну від інших методів (фільтрових, дисперсійно-часових, кореляційно-часових), проводити панорамне виявлення радіосигналів у широкому динамічному і частотному діапазоні в реальному масштабі часу.
Аналіз критерію розрізнення Релея показує, що він, по суті, орієнтований на якісні спостереження. Величина роздільної здатності, отримана на підставі такого визначення, не відповідає сучасним вимогам до вимірювальної техніки. Частотну точність існуючих акустооптичних аналізаторів спектра (АОАС), вибір параметрів фотоприймальних пристроїв яких ґрунтується на принципах релеєвського розрізнення, можна істотно поліпшити шляхом застосування спеціальних процедур реєстрації і оптимізації методів обробки оптичних сигналів, що враховують їх статистичні властивості, обумовлені природою їх формування. При цьому, під частотною точністю АОАС розуміється комплексний (складний) показник, що характеризує клас точності даного типу вимірювальних приладів і визначається через поняття точності відліку частоти зареєстрованого радіосигналу і роздільної здатності. Точність відліку частоти радіосигналів і роздільна здатність є суміжними характеристиками даного класу приладів. В практиці проектування і побудови акустооптичних і зокрема оптичних пристроїв спектрального аналізу роздільна здатність і точність відліку частоти визначаються параметрами апаратної функції, що формується даними пристроями у фокальній площині, і при дискретній просторовій реєстрації сигналу - розмірами елементів фотоприймачів.
У якості теоретичної основи для розробки таких процедур можна використати математичні моделі сигналів і процесів, що протікають в АОАС підчас аналізу спектральних характеристик радіосигналів, які розроблені на основі спільного використання основних положень хвильової і корпускулярної теорії світла та статистичної теорії випадкових потоків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: методи підвищення частотної точності акустооптичного аналізатора спектрА радіосигналів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок