Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Регіональні особливості становлення та розвитку міжбюджетних відносин в україні

Регіональні особливості становлення та розвитку міжбюджетних відносин в україні

Назва:
Регіональні особливості становлення та розвитку міжбюджетних відносин в україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,59 KB
Завантажень:
219
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Національна Академія НАУК України
Рада по вивченню продуктивних сил україни
Пилипів Віталій Володимирович
УДК 332.142.2 (477)
Регіональні особливості становлення та розвитку міжбюджетних відносин в україні
Спеціальність 08.10.01 – розміщення продуктивних сил
і регіональна економіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Раді по вивченню продуктивних сил України НАН України.
Науковий керівник доктор економічних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України
Столяров Василь Федосійович,
Рада по вивченню продуктивних сил України
НАН України, головний науковий співробітник
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Єрмошенко Микола Миколайович, Національна академія управління, проректор з наукової роботи;
кандидат економічних наук, доцент Карпінський Борис Андрійович, Львівська державна фінансова академія Міністерства фінансів України, завідувач кафедри економіки і підприємництва.
Провідна установа:
Інститут регіональних досліджень НАН України, відділ регіональної соціально-економічної політики та територіального управління, м. Львів.
Захист відбудеться “16” травня 2005 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.160.01 Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України за адресою: 01032, м.Київ, бульвар Тараса Шевченка, 60.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України за адресою: 01032, м.Київ, бульвар Тараса Шевченка, 60.
Автореферат розісланий “12” квітня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор економічних наук, професор Бандур С.І.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Удосконалення міжбюджетних відносин та вироблення чітких критеріїв і ефективних механізмів надання державної підтримки розвитку регіонів є одними з пріоритетних завдань, визначених у Концепції державної регіональної політики України. На сьогоднішній день надзвичайно важливим напрямом економічних реформ в Україні є створення цілісної програми комплексного реформування фінансових відносин регіонів та держави, що диктується формуванням нової регіональної економічної парадигми та проголошенням курсу на фіскальну децентралізацію.
У 2000 році в Україні розпочалась бюджетна реформа, яка покликана адаптувати систему міжбюджетних відносин до сучасних умов державного управління. Проте, здійснені заходи реформування так і не змогли створити зважену систему розподілу повноважень між органами державної влади та органами місцевого самоврядування та, відповідно до цього, систему фінансового вирівнювання соціально-економічного розвитку регіонів. Значна диференціація у рівнях розвитку регіонів та умовах життя населення може бути подолана тільки шляхом формування ефективного механізму міжрегіонального перерозподілу фінансових ресурсів.
Пріоритетність вирішення цих проблем закріплена у Стратегії економічного і соціального розвитку України на 2004-2015 роки, особливе місце в якій приділяється реалізації державної регіональної політики та стратегії вдосконалення міжбюджетних відносин. Головною метою останньої є акумулювання на рівні окремих адміністративно-територіальних одиниць обсягу ресурсів, достатнього для виконання власних і делегованих функцій органів місцевого самоврядування.
Відповідно до принципів фіскальної децентралізації, закладених у Бюджетному Кодексі України, у процесі формування міжбюджетних відносин в Україні необхідним є розподіл повноважень між різними гілками та рівнями влади та забезпечення їх відповідними фінансовими ресурсами.
Природоресурсний потенціал регіонів, який має безпосередній вплив на їх соціально-економічний розвиток та екологічний стан, на сьогоднішній день при формуванні фінансових відносин регіонів та центру не враховується. Саме тому розв‘язання проблеми фінансових відносин держави і регіонів з врахуванням використання їх природоресурсного потенціалу і зумовили доцільність дисертаційного дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Регіональні особливості становлення та розвитку міжбюджетних відносин в україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок