Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОНТЕКСТНО-ВІЛЬНІ ГРАМАТИЧНІ КОНСТРУКЦІЇ ДЛЯ РОЗПІЗНАВАННЯ ЗОБРАЖЕНЬ ТЕКСТОВИХ ТА ГРАФІЧНИХ ДОКУМЕНТІВ

КОНТЕКСТНО-ВІЛЬНІ ГРАМАТИЧНІ КОНСТРУКЦІЇ ДЛЯ РОЗПІЗНАВАННЯ ЗОБРАЖЕНЬ ТЕКСТОВИХ ТА ГРАФІЧНИХ ДОКУМЕНТІВ

Назва:
КОНТЕКСТНО-ВІЛЬНІ ГРАМАТИЧНІ КОНСТРУКЦІЇ ДЛЯ РОЗПІЗНАВАННЯ ЗОБРАЖЕНЬ ТЕКСТОВИХ ТА ГРАФІЧНИХ ДОКУМЕНТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,57 KB
Завантажень:
254
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національна академія наук України
Міністерство освіти і науки України
Міжнародний науково-навчальний центр
інформаційних технологій та систем
Савчинський Богдан Дмитрович
УДК 004.93'1:[519.76+519.814+519.168+519.857]
КОНТЕКСТНО-ВІЛЬНІ ГРАМАТИЧНІ КОНСТРУКЦІЇ ДЛЯ РОЗПІЗНАВАННЯ ЗОБРАЖЕНЬ ТЕКСТОВИХ ТА ГРАФІЧНИХ ДОКУМЕНТІВ
05.13.23 – системи та засоби штучного інтелекту
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Міжнародному науково-навчальному центрі інформаційних технологій і систем НАН України та МОН України у відділі обробки та розпізнавання зображень.
Науковий керівник: | Доктор фізико-математичних наук, професор
Шлезінгер Михайло Іванович, Міжнародний науково-навчальний центр інформаційних технологій та систем, головний науковий співробітник.
Офіційні опоненти: | Доктор фізико-математичних наук, професор
Кириченко Микола Федорович, Інститут кібернетики ім Глушкова НАН України, провідний науковий співробітник.
Кандидат технічних наук Калмиков Володимир Григорович, Інститут проблем математичних машин і систем НАН України, старший науковий співробітник.
Провідна установа: |
Національний технічний університет України „Київський політехнічний інститут”
Захист відбудеться "7" червня 2007 року о __12_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.171.01 в Міжнародному науково-навчальному центрі інформаційних технологій та систем НАН України та МОН України за адресою:
03680, Київ, проспект акад. Глушкова, 40.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Міжнародного науково-навчального центру інформаційних технологій та систем НАН України та МОН України: 03680, Київ, проспект акад. Глушкова, 40.
Автореферат розісланий "4" _травня_ 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради |
ТАРАСОВ В. О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Роботу присвячено розпізнаванню семантично насичених зображень з ієрархічною структурою, якими, як правило, є зображення графічних документів. Такі зображення складаються з великої кількості взаємозалежних частин. Складність їх розпізнавання полягає у тому, що імена окремих частин не визначаються однозначно зображеннями цих частин. Ім’я фрагмента залежить не тільки і не стільки від його зображення, а й від його місця, оточення і всього, що неформально розуміється як “контекст”. Низка практичних розробок базується на евристичних прийомах, що реалізують таке “розпізнавання за контекстом”. Ці прийоми залежать від сфери застосування і розв’язання іншої прикладної задачі мусить починатися ніби з нуля. Цього можна було б уникнути, якби вказані прийоми описувались у певному спільному форматі, а розв’язання кожної прикладної задачі автоматично випливало б із цього форматного опису.
З іншого боку, відомі роботи, що ґрунтуються на двовимірних узагальненнях формальних мов Н. Хомського і враховують вплив шумів через введення штрафної функції на множині правил. Розпізнавання в цьому випадку полягає у пошуку оптимального виводу зображення. Зараз відомо, що оптимізаційні задачі такого типу мають поліноміальну складність. Однак для практичних задач розпізнавання ця складність занадто висока. Перший розділ присвячено аналізу основних понять теорії двовимірних граматик та алгоритмів синтаксичного аналізу і таким їх модифікаціям, які забезпечують суттєве зниження цієї складності.
Теорія навчання розпізнаванню розвинута переважно для неструктурного розпізнавання, і її рекомендації не придатні безпосередньо для структурного розпізнавання. У другому розділі сформульовано та розв’язано нову задачу навчання у структурному розпізнаванні, – задачу настройки двовимірних контекстно-вільних граматичних конструкцій на основі скінченої множини прикладів.
Як зазначалось, структурне розпізнавання зображень в умовах шумів зводиться до пошуку оптимального виводу зображення. Функцію якості виводу або задають на підставі тих чи інших доречних міркувань, або виводять як реалізацію однієї з рекомендацій байєсівської теорії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: КОНТЕКСТНО-ВІЛЬНІ ГРАМАТИЧНІ КОНСТРУКЦІЇ ДЛЯ РОЗПІЗНАВАННЯ ЗОБРАЖЕНЬ ТЕКСТОВИХ ТА ГРАФІЧНИХ ДОКУМЕНТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок