Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> властивості та технологія корозійностійких тампонажних цементів

властивості та технологія корозійностійких тампонажних цементів

Назва:
властивості та технологія корозійностійких тампонажних цементів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,66 KB
Завантажень:
108
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
донбаська національна академія
будівництва і архітектури
бугайов Віктор Олексійович
УДК 666.942
властивості та технологія корозійностійких
тампонажних цементів
Спеціальність 05.23.05 – будівельні матеріали та вироби
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Макіївка 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Східноукраїнському національному університеті ім. Володимира Даля Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Руденко Наталія Миколаївна, Східноукраїнський національний університет ім. Володимира Даля, завідувач кафедри будівництва
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, доцент
Плугін Андрій Аркадійович, доцент кафедри будівельних матеріалів, конструкцій та споруд Української державної академії залізничного транспорту Міністерства транспорту та зв’язку України
кандидат технічних наук, доцент
Єфремов Олександр Миколайович, доцент кафедри технологій будівельних матеріалів, виробів та автомобільних доріг Донбаської національної академії будівництва і архітектури.
Провідна установа: Відкрите акціонерне товариство “Дніпропетровський науково-дослідний інститут будівельного виробництва”.
Захист відбудеться “22” червня 2006 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 12.085.01 Донбаської національної академії будівництва і архітектури (86123, Донецька обл., м. Макіївка, вул. Державіна, 2, навчальний корпус № 1, зала засідань).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донбаської державної академії будівництва і архітектури (86123, Донецька обл., м. Макіївка, вул. Державіна, 2).
Автореферат розісланий “22” травня 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук, доцент М.М. Зайченко


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Найважливішим напрямком для забезпечення високих темпів приросту видобутку газу є освоєння продуктивних горизонтів, що глибоко залягають. На багатьох родовищах України продуктивні обрії залягають на глибинах 4-6 тис. м, де температура сягає 220°С. З ростом глибин буріння значно впливають на якість цементування свердловин гідротермальні умови геологічного розрізу й висока мінералізація середовища. Серед розвіданих і намічених до розробки родовищ є багато таких, що містять сірчаний водень. Присутні в газі цих родовищ сірководень і вуглекислий газ здатні руйнувати не тільки чорні метали, а й цементний камінь заколонного простору свердловин.
Успішне будівництво свердловин пов'язане з низкою складних проблем і багато в чому залежить від якості цементування, що найчастіше визначається властивостями тампонажних матеріалів.
З ростом глибин, позитивних температур і тисків в умовах агресивних впливів сірководню й вуглекислого газу до тампонажних цементів висуваються підвищені вимоги. Для успішного цементування тампонажний цемент повинен мати достатні терміни прокачуваності, а цементний камінь - необхідну міцність, непроникність, корозійну стійкість і довговічність. Традиційні цементи не відповідають зазначеним вимогам уже при температурах понад 90°С.
Сучасні теоретичні передумови про застосування традиційних тампонажних матеріалів на основі портландцементного клінкеру при підвищених температурах і тисках свідчать про неможливість їхнього застосування. Найбільш придатні для цих умов цементи на основі різних шлаків. Тому актуальною задачею є розробка тампонажних цементів, стійких в умовах агресивних впливів сірководню, а також мінералізованих пластових вод, що містять сірководень і вуглекислоту.
На заводах кольорової металургії при використанні нікелю значну частину відходів виробництва становлять шлаки. На відміну від відходів чорної металургії, шлаки кольорової металургії практично не знайшли широкого застосування в народному господарстві й скидаються у відвали мільйонами тонн. Однією з основних причин обмеженого використання цих шлаків є недостатня вивченість їхньої гідратаційної природи й основних властивостей. Разом з тим, доцільно розглянути ці шлаки як потенційну сировину для виробництва в'яжучого матеріалу для кріплення гарячих газових свердловин в умовах впливу агресивних середовищ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: властивості та технологія корозійностійких тампонажних цементів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок