Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАУКОВІ ОСНОВИ та ТЕХНІЧНІ ЗАСОБИ ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ ІМПУЛЬСНОГО РУЧНОГО ДУГОВОГО ЗВАРЮВАННЯ

НАУКОВІ ОСНОВИ та ТЕХНІЧНІ ЗАСОБИ ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ ІМПУЛЬСНОГО РУЧНОГО ДУГОВОГО ЗВАРЮВАННЯ

Назва:
НАУКОВІ ОСНОВИ та ТЕХНІЧНІ ЗАСОБИ ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ ІМПУЛЬСНОГО РУЧНОГО ДУГОВОГО ЗВАРЮВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,86 KB
Завантажень:
406
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНа АКАДЕМІя НАУК УКРАЇНИ
Інститут електрозварювання ім. Є.О. Патона
Пустовойт Сергій Володимирович
УДК 621.791.75
НАУКОВІ ОСНОВИ та ТЕХНІЧНІ ЗАСОБИ ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ ІМПУЛЬСНОГО РУЧНОГО ДУГОВОГО ЗВАРЮВАННЯ
Спеціальність 05.03.06 – “Зварювання та споріднені технології”
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України, м. Київ.
Науковий керівник:
доктор технічних наук, професор
Лєсков Григорій Іларіонович,
Інститут електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України,
головний науковий співробітник.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор
Размишляєв Олександр Денисович,
Приазовський державний технічний університет, професор кафедри
кандидат технічних наук, доцент
Рижов Роман Миколайович,
Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”, доцент кафедри
Провідна установа:
Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова, МОН України, м. Миколаїв
Захист відбудеться “01” листопада 2006р. о 10-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.182.01 при Інституті електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України, за адресою: 03680, м. Київ–150, МСП, вул. Боженка, 11.
З дисертацією можна ознайомитися в науково–технічній бібліотеці Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України.
Автореферат розісланий “22” вересня 2006 г.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор технічних наук Л.С. Киреєв
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Електричне дугове зварювання є провідним технологічним процесом у виробництві зварних конструкцій. Тому постійно зростаючі вимоги до якості, продуктивності, економічності та екологічній безпеці зварювальних технологій вимагають подальшого удосконалювання існуючих способів дугового зварювання. Розв'язанню цієї задачі присвячено сотні статей, винаходів та монографій. Серед них найбільш відомі роботи Б.Є. Патона, В.К. Лебедєва, І.К. Походні, К.А. Ющенко, І.І. Заруби, І.В. Пентегова, М.М. Савицького, О.Д. Размишляєва, А.М. Болдирєва, В.Н. Селянєнкова, А.М. Рибачука, В.П. Черниша та інших дослідників.
Актуальність теми. Проблема підвищення продуктивності дугового зварювання, яка визначається площею кромок, що зварюють в одиницю часу, зводиться, головним чином, до збільшення глибини проплавлення основного металу, зменшенню зони термічного впливу та ширини шва при збереженні маси розплавленого металу. Одним із шляхів вирішення цієї проблеми є підвищення концентрації потужності в активних плямах дуги різними способами. Серед них можна відзначити такі: радіальне стиснення стовпа дуги магнітним полем для підвищення концентрації потужності та збільшення глибини проплавлення; введення до складу середовища дуги хімічних елементів з більшою спорідненістю до електрона (фтор) і високою теплопровідністю (гелій, водень); створення уздовж вісі дуги газових потоків, які стабілізують її в просторі та справляють газодинамічний вплив на ванну та глибину занурення у зварювальний метал.
Останніми роками розвиваються способи дугового зварювання з імпульсним впливом на рідкий метал зварювальної ванни з метою збільшення глибини проплавлення. Показано, що при дотриманні ряду умов при зварюванні пульсуючою дугою досягається збільшення її проплавляючої здатності та покращення якості зварних швів.
Однак ці способи не мають теоретичної основи та не забезпечені обладнанням для створення оптимальних умов їхнього застосування. Тому існує необхідність розробки основ теорії та технічних засобів реалізації імпульсних способів впливу дуги на ванну та збільшення глибини кратера в ній.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Наукова робота за темою дисертації проводилася відповідно до науково-дослідної роботи Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України: “Розробка експериментальних технологій та устаткування для нових процесів високочастотного та імпульсного зварювання плавленням та у твердій фазі” (шифр 1.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: НАУКОВІ ОСНОВИ та ТЕХНІЧНІ ЗАСОБИ ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ ІМПУЛЬСНОГО РУЧНОГО ДУГОВОГО ЗВАРЮВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок