Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Регенерація житлового середовища районів багатоповерхової забудови 1970-80 рр. (на прикладі Львова)

Регенерація житлового середовища районів багатоповерхової забудови 1970-80 рр. (на прикладі Львова)

Назва:
Регенерація житлового середовища районів багатоповерхової забудови 1970-80 рр. (на прикладі Львова)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,63 KB
Завантажень:
45
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Національний університет "Львівська політехніка"
Чабанюк Оксана Ярославівна
УДК 711.424
Регенерація житлового середовища
районів багатоповерхової забудови 1970-80 рр.
(на прикладі Львова)
18.00.01 – теорія архітектури,
реставрація пам'яток архітектури
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата архітектури
Львів – 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Національному університеті "Львівська політехніка" Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник - | кандидат архітектури, доцент
Криворучко Юрій Іванович,
завідувач кафедри містобудування
(Національний університет "Львівська політехніка" Міністерства освіти і науки України).
Офіційні опоненти - | доктор архітектури,
Вадімов Вадім Митрофанович,
професор кафедри архітектури будівель і містобудування (Полтавський національний технічний університет ім. Юрія Кондратюка Міністерства освіти і науки України),
кандидат архітектури, доцент
Гнесь Ігор Петрович,
завідувач кафедри архітектурного проектування (Національний університет “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України).
Провідна установа – | Український зональний науково-дослідний і проектний інститут по цивільному будівництву Державного комітету України з будівництва та архітектури, м. Київ.
Захист відбудеться “1” квітня 2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.35.052.11 у Національному університеті "Львівська політехніка" (79013, Львів-13, вул.С.Бандери,12, ауд. головного корпусу).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету "Львівська політехніка" (79013, Львів, вул.Професорська,1).
Автореферат розісланий “27” лютого 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Петришин Г.П.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Життєдіяльність людини відбувається у просторі, взаємодія природних і антропогенних компонентів якого формує середовище. Організація житлового середовища забезпечується предметно-просторовими, функційними, соціальними і психологічними взаємозв’язками, які мають бути внутрішньо впорядковані і взаємоузгоджені зі сподіваннями і потребами мешканців – споживачів середовища. Середовище районів багатоповерхової забудови 1970-80 рр. відзначається рядом негативних характеристик та викликає зростаюче незадоволення теперішніх жителів. Мешканці протягом тривалого часу обживають середовище, вносять до нього зміни, тому важливим є встановлення зворотного зв’язку від жителів – суб’єктів життєдіяльності, споживачів специфічного продукту – середовища – до його виробника, яким є передусім архітектор.
Міра відповідності властивостей житлового середовища бажаним його якостям і характер незадоволеності мешканців середовищем визначають оцінку споживчих якостей середовища проживання. Така оцінка разом з виявленими, завдяки містобудівельним соціологічним дослідженням, пріоритетними споживчими властивостями житлового середовища може бути покладена в основу обґрунтування пропозицій щодо реструктуризації та модернізації житлового середовища, його відживлення – регенерації Регенерація житлового середовища – від лат. regeneratio – відродження, відновлення, regeneration – відновлення втрачених частин, відбудова, повернення вихідних якостей., а також корегування методики проектування нових об’єктів житлового середовища у містах.
Тому актуальним бачиться на основі дослідження та оцінки споживчих якостей житлового середовища районів багатоповерхової забудови 1970-80 рр. розробити принципи, засоби і методику його регенерації з метою наближення до сьогоднішніх стандартів середовища, задоволення потреб мешканців.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Ряд законів, указів і постанов Закон України “Про основи містобудування”, 16.10.1992, № ХІІ; Закон України “Про планування та забудову територій”, 20.04.2000, № ІІІ; Указ Президента України “Про пріоритетні завдання у сфері містобудування”, 13.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Регенерація житлового середовища районів багатоповерхової забудови 1970-80 рр. (на прикладі Львова)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок