Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБГРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ КРІОКОНСЕРВОВАНого ЕкстрактУ плацентИ ЛЮДИНИ В КОМПЛЕКСНІЙ ТЕРАПІЇ ГЕНЕРАЛІЗОВАНОГО ПАРОДОНТИТУ (експериментально-клінічне дослідження)

ОБГРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ КРІОКОНСЕРВОВАНого ЕкстрактУ плацентИ ЛЮДИНИ В КОМПЛЕКСНІЙ ТЕРАПІЇ ГЕНЕРАЛІЗОВАНОГО ПАРОДОНТИТУ (експериментально-клінічне дослідження)

Назва:
ОБГРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ КРІОКОНСЕРВОВАНого ЕкстрактУ плацентИ ЛЮДИНИ В КОМПЛЕКСНІЙ ТЕРАПІЇ ГЕНЕРАЛІЗОВАНОГО ПАРОДОНТИТУ (експериментально-клінічне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,86 KB
Завантажень:
153
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ СТОМАТОЛОГІЇ
АКАДЕМІЇ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ГРИЩЕНКО Вікторія Валеріївна
УДК 616.311.2 – 002 + 616.314.17 – 007.23] – 085.361
ОБГРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ КРІОКОНСЕРВОВАНого ЕкстрактУ плацентИ ЛЮДИНИ В КОМПЛЕКСНІЙ ТЕРАПІЇ ГЕНЕРАЛІЗОВАНОГО ПАРОДОНТИТУ
(експериментально-клінічне дослідження)
14.01.22 – стоматологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Одеса – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківській медичній академії післядипломної освіти МОЗ України.
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор Куцевляк Валентина Федорівна,
Харківська медична академія післядипломної освіти МОЗ України,
завідувач кафедри терапевтичної та дитячої стоматології
Офіційні опоненти:
- доктор медичних наук, професор Гулюк Анатолій Георгійович,
Одеський державний медичний університет МОЗ України,
завідувач кафедри хірургічної стоматології
- доктор медичних наук, професор Борисенко Анатолій Васильович,
Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця Моз України,
завідувач кафедри терапевтичної стоматології
 
Провідна установа:
Українська медична стоматологічна академія МОЗ України, м. Полтава
Захист відбудеться “14” лютого 2005 року о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.563.01 в Інституті стоматології АМН України за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Рішельєвська, 11.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту стоматології АМН України (65026, м. Одеса, вул. Рішельєвська, 11).
Автореферат розісланий “11” січня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Чумакова Ю.Г.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Захворювання пародонта серед стоматологічної патології займають одне з ведучих місць, при цьому за поширеністю на перший план виступає хронічний генералізований пародонтит (ГП) (Г.Ф. Білоклицька, 1996; Вишняк Г.Н., 1999; Н.Ф. Данилевский, А.В. Борисенко, 2000; И.С. Мащенко, 2003; A. Daniel, 1988).
Уявлення про патогенез ГП з кожним роком розширюються і допов-нюють-ся відомостями про нові механізми і шляхи формування патологічного процесу в пародонті (A. Bascones et al., 2004).
Хронічний ГП характеризується прогресуючою резорбцією кісткової ткани-ни альвеолярного відростка, довгостроковим перебігом, який супро-вод-жується зниженням реактивності організму (А.Г. Сафаров с соавт., 1985; А.И. Грудянов с соавт., 2000). Важлива роль у розвитку ГП належить виникаючим порушенням імунного статусу, на які вказують багато авторів (Г.Ф. Белоклицкая с соавт., 1995; Ю.Г. Чумакова с соавт., 2002; Л.Ф. Сидельникова с соавт., 2003; И.С. Мащенко, 2003). Затягнений хронічний перебіг запально-дистрофічного процесу в пародонті обумовлено зниженням неспецифічної резистентності організму, а також недостатністю функції системи імунітету.
В зв’язку з тим, що існуючі на сьогодення методи лікування хронічного ГП не завжди достатньо ефективні, вочевидь, необхідним є пошук нових ліку-вальних засобів, спрямованих на активну репарацію запально-деструктивних ушкоджень пародонта і корекцію порушень імунного статусу хворих.
Експериментальні і клінічні дослідження свідчать про високу біологічну активність тканин ембріофетоплацентарного комплексу, що продукують і містять велику кількість різних біологічно активних речовин і ростових факто-рів, які здатні стимулювати регенерацію ушкоджених тканин реципієнта (Г.Т. Сухих с соавт., 1996; В.С. Репин с соавт., 1998; В.И. Кулаков с соавт., 1998). Крім того, в них містяться адаптогени, що стимулюють імуноком-пе-тентні клітини, тому вони можуть здійснювати корегуючий вплив на імунітет.
Тривале збереження усіх властивостей біологічних препаратів, і навіть деяке їхнє збільшення, стало можливим завдяки досягненням кріобіології, що дозволили розробити схеми заморожування і збереження біоматеріалів протя-гом терміну, необхідного для здійснення різних досліджень, що забезпечують неінфекційність субстратів, що вводяться.
Дані про успішне застосування тканин фетоплацентарного комплексу у різних галузях медицини, і у стоматології включно, перераховані вище якості, що обумовлюють наявність у них вираженої здатності до місцевого і загального терапевтичного впливу на організм реципієнта, безпека методу дозволяють припустити: застосування ембріофетоплацентарних тканин людини при лікуванні захворювань пародонта є патогенетично обґрунтоване і може призвести до терапевтичного ефекту в даній групі хворих.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОБГРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ КРІОКОНСЕРВОВАНого ЕкстрактУ плацентИ ЛЮДИНИ В КОМПЛЕКСНІЙ ТЕРАПІЇ ГЕНЕРАЛІЗОВАНОГО ПАРОДОНТИТУ (експериментально-клінічне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок