Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕДАГОГІЧНІ ІДЕЇ ДЖ.ДЬЮЇ ТА ЇХ ВПЛИВ НА ПЕДАГОГІЧНУ ТЕОРІЮ Й ПРАКТИКУ В УКРАЇНІ (20-ті РОКИ ХХ ст.)

ПЕДАГОГІЧНІ ІДЕЇ ДЖ.ДЬЮЇ ТА ЇХ ВПЛИВ НА ПЕДАГОГІЧНУ ТЕОРІЮ Й ПРАКТИКУ В УКРАЇНІ (20-ті РОКИ ХХ ст.)

Назва:
ПЕДАГОГІЧНІ ІДЕЇ ДЖ.ДЬЮЇ ТА ЇХ ВПЛИВ НА ПЕДАГОГІЧНУ ТЕОРІЮ Й ПРАКТИКУ В УКРАЇНІ (20-ті РОКИ ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,69 KB
Завантажень:
269
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
КОВАЛЕНКО ВОЛОДИМИР ОПАНАСОВИЧ
УДК 371.(09)(477)
ПЕДАГОГІЧНІ ІДЕЇ ДЖ.ДЬЮЇ ТА ЇХ ВПЛИВ НА ПЕДАГОГІЧНУ ТЕОРІЮ Й ПРАКТИКУ В УКРАЇНІ
(20-ті РОКИ ХХ ст.)
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
 
Київ – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогіки Академії педагогічних наук України
Науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор,
академік АПН України
Сухомлинська Ольга Василівна,
Академія педагогічних наук України,
академік-секретар
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
академік АПН України
Євтух Микола Борисович,
академік-секретар відділення
вищої школи АПН України;
кандидат педагогічних наук, доцент
Болгаріна Валентина Сергіївна,
зав.лабораторією педагогічної соціології
Інституту проблем виховання АПН України
Провідна установа: Житомирський державний педагогічний університет,
кафедра педагогіки, Міністерство освіти України,
м.Житомир.
Захист дисертації відбудеться “24” березня 2000р. о 14год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.452.01 в Інституті педагогіки АПН України за адресою: 04053, м.Київ, вул. Артема, 52д.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій частині Інституту педагогіки АПН України (04053, м.Київ, вул. Артема,52д).
Автореферат розіслано “_22_” лютого 2000р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
професор Легкий М.П.
Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження і ступінь наукової розробки проблеми
Розвиток демократичних процесів в Україні, зростання духовного самовизначення українського народу, вплив нових інформаційних технологій в умовах посилення інтелектуалізації праці вимагають створення нової системи народної освіти, основаної на національно-культурних традиціях з урахуванням прогресивних досягнень вітчизняної і світової педагогіки. Згідно з Законом України “Про загальну середню освіту”(13.05.1999) перед сучасною школою стоїть завдання сформувати людину критично-творчу, діяльну, вольову, конкурентноздатну, працелюбну, з високими громадянськими якостями, готову відстоювати соціальну справедливість, прогрес, мир на планеті. Саме тому педагогічна наука і шкільна практика сьогодні перебувають у пошуках оптимальних і перспективних шляхів демократизації, гуманізації та індивідуалізації навчально-виховного процесу, побудови взаємин між учителем та учнем, спрямованих на реалізацію можливостей кожної дитини, максимального прояву нею творчої самодіяльності. У зв’язку з цим зростає інтерес до історії освіти, особливо першої чверті ХХ століття, яка була наповнена педагогічною творчістю і продемонструвала альтернативні підходи до реформування школи.
В останні роки дослідники-педагоги України переглядають своє ставлення до розвитку вітчизняної педагогічної науки і шкільної практики. Що ж до історії зарубіжної педагогіки, то українські вчені ще недостатньо уваги приділяють об’єктивному аналізу її прогресивних течій і досвіду, зокрема впливу ідей провідних педагогів Заходу на характер, зміст і методику навчально-виховного процесу в школах України. У зв’язку з цим наша увага і зосередилася на непересічній постаті американського філософа і педагога Джона Дьюї (1859-1952), ідеї якого мали і мають донині значний вплив на розвиток педагогічної теорії і практики багатьох країн світу.
Реформування української системи освіти в 20-х роках, впровадження інноваційних принципів організації навчально-виховного процесу (трудова школа, соціалізація життя дитини, комплексна система навчання і виховання, бригадно-лабораторна форма організації навчання тощо) значною мірою запроваджувалися під впливом зарубіжного руху за реформу школи і реформаторської педагогіки кінця ХIХ – початку ХХ ст., одним із напрямів якої і стала прагматична педагогіка Дж.Дьюї.
Філософсько-педагогічну теорію американського вченого глибоко вивчали і позитивно оцінювали визначні українські педагоги 20-х років – С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПЕДАГОГІЧНІ ІДЕЇ ДЖ.ДЬЮЇ ТА ЇХ ВПЛИВ НА ПЕДАГОГІЧНУ ТЕОРІЮ Й ПРАКТИКУ В УКРАЇНІ (20-ті РОКИ ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок