Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Організаційно-економічний механізм регулювання регіонального розвитку

Організаційно-економічний механізм регулювання регіонального розвитку

Назва:
Організаційно-економічний механізм регулювання регіонального розвитку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,78 KB
Завантажень:
325
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РЕГІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
СІМКІВ Лілія Євгенівна
УДК 332.12(477)
Організаційно-економічний механізм
регулювання регіонального розвитку
Спеціальність: 08.10.01 – Розміщення продуктивних сил і
регіональна економіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті регіональних досліджень НАН України
Науковий керівник: доктор географічних наук, професор
Писаренко Світлана Марківна,
Інститут регіональних досліджень НАН України,
провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Мельник Алла Федорівна,
Тернопільська академія народного господарства, завідувач кафедри
кандидат економічних наук, доцент
Смовженко Тамара Степанівна,
Львівський банківський інститут,
ректор
Провідна установа: Рада по вивченню продуктивних сил України
НАН України, відділ досліджень проблем комплексного розвитку і розміщення продуктивних сил, м. Київ
Захист дисертації відбудеться “___”___________________2001 року огодині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д35.154.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України за адресою : 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
Автореферат розісланий “___”_______________ 2001 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради, кандидат економічних наук | Жовтанецький В.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Проведення економічних реформ в Україні пов’язано з вирішенням проблеми вдосконалення системи управління регіональним розвитком. Організація управління соціально-економічними процесами в регіонах за умов формування ефективно-функціонуючої ринкової економіки вимагає переходу до стабільних, врегульованих взаємовідносин між державою, регіонами та органами місцевого самоврядування, здатних сприяти раціональному використанню природно-ресурсного, людського, виробничого, інвестиційно-інноваційного та інших потенціалів території як в загальнодержавних, так і в регіональних інтересах. За роки незалежності України чимало зроблено у створенні законодавчої бази, яка регулює організаційні та економічні відносини між державою та регіонами у сфері управління, міжбюджетних відносин, розвитку інституцій ринкової інфраструктури та соціальної сфери.
У науковій вітчизняній літературі широко представлені теоретико-методологічні аспекти організаційно-правового регулювання регіональним розвитком. Висвітленню методичних підходів до формування, розподілу і використання фінансових ресурсів регіонів присвячені праці П.Бєлєнького, Є.Бойка, С.Власенка, М.Долішнього, С.Дорогунцова, І.Лукінова, А.Мельник, М.Паламарчука, В.Пили, С.Писаренко, М.Чумаченка та інших.
Разом з тим, існуюча в Україні система регулювання регіонального розвитку залишається досі малоефективною, внутрішньосуперечливою і відірваною від потреб населення, оскільки базується на недостатньо досконалих організаційних та економічних методах управління. Період сучасної трансформації економіко-правового середовища породжує потребу поглиблення регіональних досліджень теоретичного та методичного характеру. Зокрема, це стосується розв'язання проблеми взаємодії державних органів влади та органів місцевого самоврядування, організаційно-економічних основ політики нарощування бюджетного потенціалу регіону, удосконалення обліку і контролю, бюджетної системи та міжбюджетних взаємовідносин, що відповідатимуть новій конституційній природі державної влади та потребам регіонального розвитку.
Це обумовлює необхідність вдосконалення діючого організаційно-економічного механізму (ОЕМ) регулювання регіональним розвитком, який може забезпечити стабільне правове середовище, сприятиме фінансовій самостійності регіонів і в кінцевому результаті створенню ефективної ринкової системи господарювання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Організаційно-економічний механізм регулювання регіонального розвитку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок