Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування почуття відповідальності у молодших школярів

Формування почуття відповідальності у молодших школярів

Назва:
Формування почуття відповідальності у молодших школярів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,22 KB
Завантажень:
362
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ ВИХОВАННЯ АПН УКРАЇНИ
БАСЮК НАТАЛІЯ АНАТОЛІЇВНА
УДК 37.034
Формування почуття відповідальності
у молодших школярів
13.00.07 – теорія і методика виховання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Житомирському державному університеті імені Івана Франка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник доктор педагогічних наук, професор
Левківський Михайло Васильович,
Житомирський державний університет
імені Івана Франка, завідувач кафедри
педагогіки.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
Савчин Мирослав Васильович,
Дрогобицький державний педагогічний університет
імені Івана Франка, завідувач кафедри психології.
кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник
Киричок Віра Андріївна,
Інститут проблем виховання АПН України,
старший науковий співробітник лабораторії морально-етичного
виховання.
Провідна установа: Криворізький державний педагогічний
університет, кафедра педагогіки, Міністерство
освіти і науки України, м. Кривий Ріг.
Захист відбудеться 20 грудня 2005 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.454.01 в Інституті проблем виховання АПН України, 04060, м. Київ, вул. Берлинського, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем виховання АПН України, 04060, м. Київ, вул. Берлинського, 9.
Автореферат розісланий 15 листопада 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.П. Пустовіт
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та ступінь дослідженості проблеми. Поступальна розбудова демократичної української держави ставлять перед сучасною загальноосвітньою школою нове соціальне замовлення у вихованні особистості.
У „Національній доктрині розвитку освіти України у ХХІ столітті”, Законі України „Про освіту”, „Концепції виховання дітей та молоді в національній системі освіти” підкреслюється гострота проблем формування таких особистісних якостей, як дисциплінованість, ретельність, працьовитість, сумлінність, бережливе ставлення до всіх видів власності, здатність репрезентувати власну поведінку відповідно до норм демократичного суспільства. Ці особистісні якості найповніше втілені у понятті „відповідальність”. Соціальна відповідальність як інтегральна характеристика особистості має стати одним з визначальних чинників сформованості „Я-концепції”, а формування почуття відповідальності – нагальним завданням сучасного інституту освіти.
Проблема формування почуття відповідальності розглядається сучасними педагогами у різних аспектах: виховання у школярів відповідального ставлення до навчання досліджувались О. Алферовим, К. Гаджиєвою, Н. Ємісаєвою, О. Розенбергом; зміст виховання відповідальності у процесі суспільно корисної діяльності розкрито у дослідженнях Л. Артеменко, А. Жаворонка, Л. Ітельсона, В. Вихрущ; виховання відповідальності школярів у діяльності шкільного колективу досліджувалось у роботах Т. Веретенко, С.Гагаріної, М. Левківського, Ю. Тамбовкіна, Н. Тена, К. Чорної. Низка дисертаційних досліджень (В. Горовенко, А. Іваненко, Л. Ленчукова, В. Тернопільська, Н. Шевченко) окреслюють напрями виховання відповідальності у старшокласників. Проблеми формування цієї якості в учнів середнього шкільного віку досліджувалися в працях Г. Земченкової, Н. Шевченко, В. Хворостовського.
У контексті обраної проблеми здійснено дослідження з виховання у молодших школярів відповідального ставлення до суспільних обов’язків і праці (С. Гагаріна, Л. Краєва), виховання виконавчості і добросовісності (Р. Жумаканова), виховання відповідальності у навчальній діяльності (З. Васильєва), розвитку гуманних почуттів (В. Киричок, М. Юр’єва), гуманістичного виховання (В. Білоусова, С. Карпенчук, Б. Кобзар, А. Сиротенко, К. Чорна, О. Сухомлинська), взаємин батьків і дітей (О. Докукіна, Л.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Формування почуття відповідальності у молодших школярів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок