Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МУНІЦИПАЛЬНЕ УПРАВЛІННЯ В США ТА В СПОЛУЧЕНОМУ КОРОЛІВСТВІ ВЕЛИКОБРИТАНІЇ І ПІВНІЧНОЇ ІРЛАНДІЇ: ПОРІВНЯЛЬНО-ПРАВОВЕ ДОСЛІДЖЕННЯ

МУНІЦИПАЛЬНЕ УПРАВЛІННЯ В США ТА В СПОЛУЧЕНОМУ КОРОЛІВСТВІ ВЕЛИКОБРИТАНІЇ І ПІВНІЧНОЇ ІРЛАНДІЇ: ПОРІВНЯЛЬНО-ПРАВОВЕ ДОСЛІДЖЕННЯ

Назва:
МУНІЦИПАЛЬНЕ УПРАВЛІННЯ В США ТА В СПОЛУЧЕНОМУ КОРОЛІВСТВІ ВЕЛИКОБРИТАНІЇ І ПІВНІЧНОЇ ІРЛАНДІЇ: ПОРІВНЯЛЬНО-ПРАВОВЕ ДОСЛІДЖЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,98 KB
Завантажень:
454
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ОДЕСЬКА НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ
МІШИНА НАТАЛЯ ВІКТОРІВНА
УДК 352 (73+410): 34.05
МУНІЦИПАЛЬНЕ УПРАВЛІННЯ В США ТА
В СПОЛУЧЕНОМУ КОРОЛІВСТВІ ВЕЛИКОБРИТАНІЇ
І ПІВНІЧНОЇ ІРЛАНДІЇ: ПОРІВНЯЛЬНО-ПРАВОВЕ
ДОСЛІДЖЕННЯ
Спеціальність 12.00.02 – конституційне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
ОДЕСА - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеській національній юридичній академії Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор юридичних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України,
ОРЗІХ Марко Пилипович,
Одеська національна юридична академія
Міністерства освіти і науки України, завідувач
кафедри конституційного права
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
ФРИЦЬКИЙ Олег Федорович,
Академія адвокатури України, професор
кафедри історії і теорії держави і права
кандидат юридичних наук, доцент
РЕЗНІЧЕНКО Семен Васильович,
Одеський юридичний інститут Національного
університету внутрішніх справ МВС України,
начальник кафедри цивільного та трудового права
Провідна установа: Інститут держави і права ім. В.М. Корецького
НАН України, відділ конституційного права і
місцевого самоврядування (м. Київ)
Захист відбудеться 07.12.2002 року о 13.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.086.01 Одеської національної юридичної академії за адресою: 65009, м. Одеса, вул. Піонерська, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеської національної юридичної академії (65009, м. Одеса, вул. Піонерська, 2).
Автореферат розісланий 5.11.2002 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г. І. Чанишева
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У 1997 році Європейська комісія “За демократію через право” Ради Європи (Венеціанська комісія) відзначила, що розділ Конституції України “Місцеве самоврядування” заслуговує на позитивну оцінку, проте “оскільки більшість питань у самій Конституції не вирішено, розвиток багато в чому буде залежати від законодавства”.
На сучасному етапі в Україні триває муніципальна реформа, яка є органічною частиною адміністративної реформи. Концепція адміністративної реформи передбачає, що головним завданням муніципальної реформи є усунення недоліків, які істотно впливають на здійснення управлінської діяльності. При проведенні реформи, при її законодавчому забезпеченні особлива увага приділяється вивченню, аналізу, узагальненню і впровадженню кращого вітчизняного та міжнародного досвіду у сфері розвитку місцевого самоврядування (див. Програму державної підтримки розвитку місцевого самоврядування в Україні, затверджену Указом Президента України від 30.08.2001 р. “Про державну підтримку розвитку місцевого самоврядування в Україні”).
Вивчення досвіду зарубіжних країн сприятиме підвищенню ефективності виконання Україною своїх міжнародних зобов'язань. Зокрема, на думку Конгресу місцевих і регіональних влад Європи, в Україні Європейська хартія місцевого самоврядування ще далека від повної імплементації (див. Рекомендацію КМРВЄ 102 (2001) щодо місцевої та регіональної демократії в Україні). У цьому відношенні особливий інтерес представляє досвід Сполученого Королівства Великобританії і Північної Ірландії (далі – Сполучене Королівство). Ратифікація Хартії цією державою обумовила проведення комплексної реформи муніципального управління; багато інститутів реформувалося з урахуванням відповідного досвіду США. Досвід цієї країни також представляється цікавим для вивчення. Віднесення регулювання муніципального управління до компетенції суб'єктів федерації та сильні демократичні традиції обумовили не тільки надзвичайне розмаїття муніципального права США. Ці ж фактори викликали і мінливість муніципального права. З метою максимального збільшення ефективності його норм процес пошуку нових варіантів розв'язання існуючих проблем муніципального управління відбувається постійно та паралельно в усіх штатах.
Українсько- та російськомовних досліджень муніципального управління в США та в Сполученому Королівстві небагато, – існування в Україні континентальної моделі місцевого самоврядування зумовлює пильну увагу дослідників до країн із схожим муніципальним устроєм.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: МУНІЦИПАЛЬНЕ УПРАВЛІННЯ В США ТА В СПОЛУЧЕНОМУ КОРОЛІВСТВІ ВЕЛИКОБРИТАНІЇ І ПІВНІЧНОЇ ІРЛАНДІЇ: ПОРІВНЯЛЬНО-ПРАВОВЕ ДОСЛІДЖЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок