Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КЛІНІКО-ПСИХОПАТОЛОГІЧНІ ТА ПАТОПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПІДЛІТКІВ-ПРАВОПОРУШНИКІВ І ЇХ ПСИХОТЕРАПЕВТИЧНА КОРЕКЦІЯ

КЛІНІКО-ПСИХОПАТОЛОГІЧНІ ТА ПАТОПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПІДЛІТКІВ-ПРАВОПОРУШНИКІВ І ЇХ ПСИХОТЕРАПЕВТИЧНА КОРЕКЦІЯ

Назва:
КЛІНІКО-ПСИХОПАТОЛОГІЧНІ ТА ПАТОПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПІДЛІТКІВ-ПРАВОПОРУШНИКІВ І ЇХ ПСИХОТЕРАПЕВТИЧНА КОРЕКЦІЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,45 KB
Завантажень:
126
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВЯ УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ
ІСАКОВ РУСТАМ ІСРОІЛОВИЧ
УДК 616.89-008.12-053.5:615.851
КЛІНІКО-ПСИХОПАТОЛОГІЧНІ ТА ПАТОПСИХОЛОГІЧНІ
ОСОБЛИВОСТІ ПІДЛІТКІВ-ПРАВОПОРУШНИКІВ
І ЇХ ПСИХОТЕРАПЕВТИЧНА КОРЕКЦІЯ
19.00.04 – медична психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків - 2006
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Українській медичній стоматологічній академії МОЗ України.
Науковий керівник доктор медичних наук, професор Скрипніков Андрій
Миколайович, Українська медична стоматологічна
академія МОЗ України, кафедра психіатрії, наркології
та медичної психології, завідувач кафедри
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор Луценко Олександр Григорович, професор кафедри медичної сексології та медичної психології Харківської медичної академії післядипломної освіти МОЗ України.
доктор медичних наук, професор Спіріна Ірина Дмитрівна, завідувачка кафедри психіатрії і медичної психології Дніпропетровської державної медичної академії МОЗ України.
Провідна установа: Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця МОЗ України, кафедра психіатрії, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться “_5____” ___липня_____ 2006 р. об _11-ій___ годині
на засіданні спеціалізованої Вченої Ради К.64.609.03 при Харківській медичній академії післядипломної освіти МОЗ України за адресою: 61176, м. Харків, вул. Корчагінців, 58.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківської медичної академії післядипломної освіти МОЗ України за адресою: 61176, м. Харків, вул. Корчагінців, 58.
Автореферат розіслано “__5 ” червня_____ 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої Ради
кандидат медичних наук, доцент Н.К. Агішева
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Підліткова злочинність у всьому світі, у тому числі у нашій країні, являє собою надзвичайно поширене явище і продовжує зростати, що викликає зрозуміле занепокоєння суспільства і держави (А.М. Кожина, 2004). При цьому дослідники відзначають, що більшість делінквентних підлітків страждають на непсихотичні психічні розлади, котрі відіграють свою роль у процесі формування і закріплення асоціальних та агресивних тенденцій у їх поведінці (В.С. Подкорытов., П.В. Волошин, 1998, Н.А. Марута, 2000). Це визначає не тільки соціальну гостроту, але і медичне та медико-психологічне значення підліткової злочинності, як однієї з найсерйозніших проблем нашого часу.
У ряді досліджень показано велике значення біогенних і соціогенних факторів у генезі делінквентної поведінки підлітків (В.А. Абрамов, 2001, О.Е. Давыдова, 2004). Однак при цьому психопатологічні та патопсихологічні особливості підлітків-правопорушників, і причинно-наслідкові звязки цих особливостей з характером скоєних правопорушень лишаються дуже мало вивченими. Робились спроби, переважно за кордоном, проаналізувати вплив на особистісні якості і поведінку молодого покоління культу насильства, що процвітає на сьогодні у багатьох засобах масової інформації, особливо на телебаченні. Однак аналіз цей носить переважно суто морально-етичний характер і не достатньо обгрунтований з наукової точки зору.
Найуразливішою групою споживачів продукції мас-медіа є підлітки, які на фоні швидкого розвитку фізичних та когнітивних здібностей особливо часто виступають у ролі пасивних споживачів продукції ЗМІ. Пов’язано це як з кризовими процесами цього віку (Л.Н. Юрьєва, 2002), так і з проблемами урбаністичного суспільства, до яких можна віднести напружену конкуренцію у різних сферах життя, нівелювання ролі особистості, інформаційні перевантаження (F. Feder, 2001). Значно ускладнює подолання цієї кризи наявність психічних розладів, що порушують адаптацію (В.І. Полтавець зі співавт., 1998, М.М. Хаустов, 2004).
У нашій країні необхідність якісно нових підходів до захисту суспільної моралі від культу насильства у ЗМІ привернула до себе увагу відносно недавно, тоді як у країнах західної демократії на цьому шляху уже досягнуто певних успіхів (L.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: КЛІНІКО-ПСИХОПАТОЛОГІЧНІ ТА ПАТОПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПІДЛІТКІВ-ПРАВОПОРУШНИКІВ І ЇХ ПСИХОТЕРАПЕВТИЧНА КОРЕКЦІЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок