Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНИХ НАСТАНОВЛЕНЬ МОЛОДІ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ СУСПІЛЬСТВА

ОСОБЛИВОСТІ СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНИХ НАСТАНОВЛЕНЬ МОЛОДІ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ СУСПІЛЬСТВА

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНИХ НАСТАНОВЛЕНЬ МОЛОДІ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ СУСПІЛЬСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,55 KB
Завантажень:
140
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Інститут психології ім. Г.С.Костюка
АПН України
БІЛОКОНЬ Ігор Вікторович
УДК 159.923:316.6
ОСОБЛИВОСТІ СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНИХ НАСТАНОВЛЕНЬ МОЛОДІ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ СУСПІЛЬСТВА
19.00.05 – соціальна психологія; психологія соціальної роботи
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті психології ім. Г.С.Костюка АПН України.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Циба Віталій Трохимович,
Відкритий міжнародний університет розвитку людини "Україна", професор кафедри психології факультету соціальних технологій.
Офіційні опоненти: доктор соціологічних наук, професор
Пірен Марія Іванівна,
Українська Академія державного управління при
Президентові України,
професор кафедри політології;
кандидат психологічних наук, доцент
Фомічова Віра Миколаївна,
Київський національний університет ім. Тараса
Шевченка, докторант кафедри соціальної психології.
Захист відбудеться 4 березня 2008р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.453.01 в Інституті психології ім. Г.С.Костюка АПН України за адресою: 01033, м. Київ, вул. Паньківська, .
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту психології ім. Г.С.Костюка АПН України.
Автореферат розісланий 1 лютого 2008р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Балл Г.О.


Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження особливостей соціально-політичних настановлень особистості при трансформації суспільства визначається тим, що кардинальні суспільні зміни призводять до руйнування усталених регулюючих та детермінуючих параметрів суспільного буття, порушення цілісної системи цінностей, що зумовлює формування суперечливих соціально-політичних настановлень особистості і негативно впливає на становлення її громадянської свідомості. Наукові дані про особливості соціально-політичних настановлень молоді отримані в процесі трансформації суспільства сприяють розумінню соціально-психологічних проблем перехідного періоду та допомагають оптимізувати заходи щодо їх подолання.
Виняткової уваги заслуговує дослідження особливостей соціально-політичних настановлень української молоді в свідомості якої відображені чи не всі суперечності перехідного періоду розвитку суспільства. Разом з тим, проблема дослідження особливостей соціально-політичних настановлень студентської молоді в період її політичного самовизначення, яке відбувається під впливом багатьох чинників, в тому числі навчального процесу, безпосередньо співвідноситься з проблемами становлення громадянської свідомості та виховання політично активного та патріотичного громадянина в системі вищої освіти.
На сьогодні є значна кількість психологічних праць, присвячених проблемам масової політичної свідомості та політичної поведінки, в рамках яких розглядаються різні форми політичних репрезентацій (політичні ціннісні орієнтації, політичні ставлення, атитюди тощо), що так чи інакше стосується знань про соціально-політичні настановлення особистості (Г.Г.Ділігенський, В.О.Васютинський, К.С.Гаджиєв, В.В.Крамник, О.Б.Шестопал, А.І.Юр'єв, М.І.Пірен, Ф.М.Рудич та інші). Політична свідомість під кутом узагальнених політико-психологічних характеристик індивіда розглядається у працях Т.Адорно, Дж.Адельсона, А.Бандури, Р.Інглхарта, Д.Істона, Ч.Кулі, Дж.Міда, Дж.Долларда, Т.Парсонса, С.Реншона, В.Ф.Петренко, М.Ф.Гедікової, М.С.Катаєва та ін. В рамках соціально-психологічної парадигми вітчизняними вченими досліджується проблема політичної соціалізації особистості (Н.М.Дембицька, В.В.Москаленко, І.В.Жадан), становлення політичної свідомості в умовах суспільної нестабільності (М.Л.Дідух). Проблеми політичного виховання підростаючих поколінь в умовах соціальних змін розглядаються також крізь призму громадянської спрямованості та моральних характеристик особистості (М.Й.Боришевський, Л.А.Снігур), громадянської та етнічної ідентичності (О.В.Бичко, К.В.Коростеліна, Т.М. Яблонська), політичної культури молоді (М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНИХ НАСТАНОВЛЕНЬ МОЛОДІ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ СУСПІЛЬСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок