Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІЛОСОФСЬКА ЛІРИКА: ДИФЕРЕНЦІАЦІЯ ВИДІВ І ЖАНРОВА ІНТЕГРАЦІЯ

ФІЛОСОФСЬКА ЛІРИКА: ДИФЕРЕНЦІАЦІЯ ВИДІВ І ЖАНРОВА ІНТЕГРАЦІЯ

Назва:
ФІЛОСОФСЬКА ЛІРИКА: ДИФЕРЕНЦІАЦІЯ ВИДІВ І ЖАНРОВА ІНТЕГРАЦІЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
49,67 KB
Завантажень:
29
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЛІТЕРАТУРИ ім. Т. Г. ШЕВЧЕНКА
КОЗЛИК ІГОР ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 82.0 : /-9 :  : 82-14
ФІЛОСОФСЬКА ЛІРИКА:
ДИФЕРЕНЦІАЦІЯ ВИДІВ І ЖАНРОВА ІНТЕГРАЦІЯ
10.01.06 – теорія літератури
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора філологічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі світової літератури Інституту філології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.
Науковий консультант –
Офіційні опоненти: –

– |
доктор філологічних наук,
член-кореспондент НАН України
СИВОКІНЬ Григорій Матвійович,
Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України, радник директора.
доктор філологічних наук, професор
КОСТЕНКО Наталія Василівна,
Інститут філології Київського національного
університету імені Тараса Шевченка,
професор кафедри теорії літератури
та компаративістики;
доктор філологічних наук
РУДА Тетяна Петрівна,
Інститут мистецтвознавства, фольклористики
та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України,
провідний науковий співробітник відділу
культурології та театрознавства;
доктор філологічних наук
СВЕНЦИЦЬКА Еліна Михайлівна,
Гуманітарний інститут Донецького національного
університету, директор інституту.
Захист дисертації відбудеться “25” лютого 2008 р. о 10 00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.178.01 в Інституті літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України (10001, м. Київ, вул. М. Грушевського, 4).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України (м. Київ, вул. М. Грушевського, 4, 3-й поверх).
Автореферат розісланий “22” січня 2008 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Г. М. Нога


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Сучасний стан українського літературознавства вимагає інтенсивної розробки теоретико-літературних проблем. У зв’язку з цим особливої ваги набувають: 1) реконструкція національного досвіду розвитку наукової думки; 2) зміна пріоритетів творчого засвоєння зробленого світовою наукою у ХХ ст. При цьому важливо враховувати внутрішні чинники, які обумовлюють сьогоднішню ситуацію в науці про літературу загалом і в загальній теорії літератури як одній з її складових галузей зокрема. Річ у тому, що саме цю традиційну галузь тепер все частіше і частіше оголошують такою, що стала непотрібною через вичерпаність її можливостей і через неможливість ефективного застосування наявних у ній знань для „адекватного” сприйняття й аналізу сучасного мистецтва і дешифрування літературної (у тому числі класичної) спадщини.
Не можна назвати такі заяви зовсім безпідставними. Значна частина літературознавчих робіт подекуди написана таким чином, що або просто пасивно репродукує колишні (часто застарілі) теоретико-літературні концепції, знову і знову пояснюючи їх логіку і доводячи їх істинність (тут спрацьовує чинник авторитетності), або – і це стосується як історико-літературних, так і теоретико-літературних студій – ілюструє теоретичні постулати чи дефініції на певному історико-літературному матеріалі, оминаючи усвідомлення проблемності теоретико-літературних концепцій. Так чи інакше теоретичне підґрунтя береться ніби готовим і лише „застосовується” до конкретного емпіричного матеріалу. В результаті неминуче отримуємо такий дискурс про літературний твір, у якому він постає не як прояв духовного життя тут-і-тепер, а перетворюється на щось подібне до музейного експоната, пам’ятки, яку можна пасивно споглядати й інформацію про яку треба просто прочитати і запам’ятати.
Негативні наслідки цього очевидні, і на них все частіше звертають увагу українські вчені. Цим наслідком є, зокрема, „сповзання” численних новітніх теоретичних досліджень „із суто теоретичних позицій”. Тобто маємо небезпеку повної дискредитації цілої галузі літературознавства, яка не так давно вважалася однією з показових, головних галузей науки про літературу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29 Реферат на тему: ФІЛОСОФСЬКА ЛІРИКА: ДИФЕРЕНЦІАЦІЯ ВИДІВ І ЖАНРОВА ІНТЕГРАЦІЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок