Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОНТРОЛЬ МІЖФАЗНОГО НАТЯГУ РІДИН МЕТОДОМ ОБЕРТОВОЇ КРАПЛІ

КОНТРОЛЬ МІЖФАЗНОГО НАТЯГУ РІДИН МЕТОДОМ ОБЕРТОВОЇ КРАПЛІ

Назва:
КОНТРОЛЬ МІЖФАЗНОГО НАТЯГУ РІДИН МЕТОДОМ ОБЕРТОВОЇ КРАПЛІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,60 KB
Завантажень:
396
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ "ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА"
Кісіль Роман Ігорович
УДК .612.08
КОНТРОЛЬ МІЖФАЗНОГО НАТЯГУ РІДИН
МЕТОДОМ ОБЕРТОВОЇ КРАПЛІ
05.11.13 – Прилади і методи контролю та визначення складу речовини
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів – 2001Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі “Методи та прилади контролю якості і сертифікація продукції” Івано-Франківського державного технічного університету нафти і газу Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент
Чеховський Степан Андрійович,
Івано-Франківський державний технічний
університет нафти і газу, декан
факультету автоматизації і електрифікації
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор
Яцун Михайло Андрійович,
професор Національного університету“
Львівська політехніка”,
кандидат технічних наук
Коноваленко Ігор Володимирович,
асистент Тернопільського державного
технічного університету ім. І. Пулюя.
Провідна установа: ВАТ “Український нафтогазовий інститут”,
Міністерства палива і енергетики України, м. Київ.
Захист відбудеться “ 22 ” червня 2001 р. о 15.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.04 у Національному університеті “Львівська політехніка” в ауд. 51 X учбового корпусу (вул. С. Бандери, 12, Львів – 13, 79013).
Відгуки на автореферат у двох примірниках, завірені печаткою, просимо надсилати за адресою:
вченому секретарю ради Д 35.052.04 Національний університет “Львівська політехніка”,
вул. С.Бандери, 12, Львів – 13, 79013.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” (вул. Професорська, 1, Львів – 13, 79013).
Автореферат розісланий “ ” травня 2001р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук, доцент Вашкурак Ю. З.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Рідини, різні їх розчини, тверді тіла і гази взаємодіють між собою завдяки наявності контактів між ними, а результати таких взаємодій залежать від фізико-хімічних властивостей на межах цих контактів, від об'ємних властивостей контактних фаз і умов, при яких відбувається взаємодія. Міжфазний натяг (МН), який визначає енергію взаємодії на межі контакту двох нерозчинних одна в одній рідких фаз, є тим параметром, який в багатьох випадках (нафтопереробна, хімічна, побутова, нафтовидобувна і інші галузі народного господарства) є визначальним. Його контроль дозволяє передбачити кінцевий результат і оперативно здійснювати керування технологічними процесами, в яких фізико-хімічні параметри на межах контакту рідких фаз відіграють важливу роль.
Особливо важливу роль відіграє МН в таких технологічних процесах, де використовуються різні розчини поверхнево-активних речовин (ПАР), наприклад, при розробці і виробництві пральних порошків і паст, при інтенсифікації видобутку нафти шляхом підтримування пластових тисків і проведенні відповідних обробок привибійних зон продуктивних пластів свердловин, при розробці і виробництві ПАР різних функціональних призначень, у флотаційних процесах при видобутку різних корисних копалин тощо.
Необхідно відмітити, що МН залежить не тільки від конкретних властивостей контактуючих фаз (концентрація ПАР, в'язкість тощо), а і від умов, при яких контактують між собою рідкі фази, особливо від температури, змочування рідкими фазами іншої твердої фази, тиску тощо.
Вказане є предметом теоретичних досліджень таких наук, як фізична хімія, колоїдна хімія. Однак наявність досконалих приладів для контролю МН дозволяє підтвердити отримані теоретичні результати з одного боку, а також з врахуванням конкретних властивостей рідких фаз і умов їх контакту експериментально дослідити поведінку цих фаз шляхом одержання динамічних залежностей і рівноважних і значень з іншого боку.
В залежності від властивостей різних фаз і умов їх контакту МН може змінюватися в діапазоні від 0,001 мН/м до 20 мН/м і більше.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: КОНТРОЛЬ МІЖФАЗНОГО НАТЯГУ РІДИН МЕТОДОМ ОБЕРТОВОЇ КРАПЛІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок