Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЯКІСТЬ ЖИТТЯ ТА ТОКСЕМІЯ У ХВОРИХ, ЯКІ ЛІКУЮТЬСЯ ПРОГРАМНИМ ГЕМОДІАЛІЗОМ 14.01.37 - нефрологія

ЯКІСТЬ ЖИТТЯ ТА ТОКСЕМІЯ У ХВОРИХ, ЯКІ ЛІКУЮТЬСЯ ПРОГРАМНИМ ГЕМОДІАЛІЗОМ 14.01.37 - нефрологія

Назва:
ЯКІСТЬ ЖИТТЯ ТА ТОКСЕМІЯ У ХВОРИХ, ЯКІ ЛІКУЮТЬСЯ ПРОГРАМНИМ ГЕМОДІАЛІЗОМ 14.01.37 - нефрологія
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,31 KB
Завантажень:
238
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ДУ “ІНСТИТУТ НЕФРОЛОГІЇ АМН УКРАЇНИ”
Гончар Юрій Іванович
УДК 616.61-085.38-073.27-058
ЯКІСТЬ ЖИТТЯ ТА ТОКСЕМІЯ У ХВОРИХ, ЯКІ ЛІКУЮТЬСЯ ПРОГРАМНИМ ГЕМОДІАЛІЗОМ
14.01.37 - нефрологія
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук
 
Київ-2008 рік
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в державній установі “Інститут нефрології АМН України”.
Науковий керівник:
доктор медичних наук, старший науковий співробітник Шейман Борис Семенович, УДСЛ “ОХМАТДИТ” МОЗ України, відділення токсикології та екстракорпоральних методів детоксикації, завідувач відділенням, головний науковий співробітник відділу еферентних технологій ДУ ”Інститут нефрології АМН України”.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Багдасарова Інгретта Вартанівна,
ДУ ”Інститут нефрології АМН України”, відділ дитячої нефрології, завідувач відділу.
доктор медичних наук, професор Мойсеєнко Валентина Олексіївна,
На-ціональний медичний університет ім. О.О. Богомольця МОЗ України, кафедра пропедевтики внутрішніх хвороб №2, професор кафедри.
Захист відбудеться 23.05.2008 р. о 12_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.565.01 в ДУ “Інститут нефрології АМН України” за адресою: 04053, м.Київ, вул. Коцюбинського, 9а.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ДУ “Інститут нефрології АМН України”.
Автореферат розісланий 17.04. 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат медичних наук,
старший науковий співробітник М.Б. Величко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема якості життя (ЯЖ) пацієнтів є актуальною в сучасній медицині і, зокрема, у хворих, які лікуються методами замісної ниркової терапії (ЗНТ). Покращення якості життя діалізних пацієнтів стає дедалі актуальнішим із збільшенням популяції цих хворих та тривалості їх життя [Grassmann A., 2005; Колесник М.О., 2006].
Відомо, що переважна більшість захворювань та патологічних станів, де етіологічними факторами є вірусні й бактеріальні інфекції, травми, вроджені аномалії розвитку й спадкові захворювання органів елімінації, хвороби обміну речовин, супроводжуються розвитком ендотоксикозу. Сучасний погляд на природу потенційно токсичних для організму речовин дозволяє розглядати токсикоз, як патофізіологічний процес, який виникає в організмі під впливом цих речовин, незалежно від їх походження й шляхів надходження до організму [Проданчук М.Г. із співавт., 2004]. Перебіг хронічної хвороби нирок (ХХН) супроводжується розвитком та прогресуванням уремічного синдрому, який асоціюється з синдромом ендогенної інтоксикації, та в основі якого лежить накопичення аутоагресивних речовин (токсинів), що пов’язано з дефіцитом ниркового кліренсу [Vanholder R., 2003]. Уремічний синдром складається із значної кількості досить варіабельних симптомів, серед яких розлади сну, синдром неспокійних ніг (СНН) та свербіння шкіри (СШ) можна віднести до тяжких проявів інтоксикації, що мають потужний негативний вплив на якість життя, перш за все на її емоційну складову, вказують на розвиток значних патофізіологічних порушень в організмі хворого та можуть розглядатись як предиктори несприятливого прогнозу [Mucsi I. et al., 2004; Williams S.W. et al., 2002; Zoccali C. et al., 2002].
Поряд зі значними успіхами діалізних методів, зокрема гемодіалізу (ГД) в лікуванні пацієнтів з хронічною хворобою нирок V стадії, ряд авторів повідомляють про те, що у деяких хворих зберігаються або виникають клініко-лабораторні прояви інтоксикації. При цьому, адекватність застосування методу ГД в цих випадках підтверджується загальноприйнятими методами досліджень [Williams S.W., 2002; Iliescu E.A., 2003; Lesaffer G., 2000; ., 2002].
Недостатня ефективність діалізної терапії у таких хворих дозволило нам зробити гіпотетичне припущення про накопичення у кров’яному руслі ендотоксинів, які за своїми характеристиками не можуть бути еліміновані з допомогою діалізної мембрани [Vanholder R., 2003; Lesaffer G. et al., 2000]. Саме недостатня ефективність ГД зумовлює виникнення у деяких хворих ускладнень, що, ймовірно, пов’язано з особливостями перебігу ендотоксикозу, знижує якість життя цих пацієнтів та спонукає клініцистів до пошуку нових ефективних підходів до застосування детоксикаційної терапії [Воинов В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЯКІСТЬ ЖИТТЯ ТА ТОКСЕМІЯ У ХВОРИХ, ЯКІ ЛІКУЮТЬСЯ ПРОГРАМНИМ ГЕМОДІАЛІЗОМ 14.01.37 - нефрологія

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок