Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ХУДОЖНЯ СВОЄРІДНІСТЬ СИМФОНІЙ АНДРІЯ БЄЛОГО

ХУДОЖНЯ СВОЄРІДНІСТЬ СИМФОНІЙ АНДРІЯ БЄЛОГО

Назва:
ХУДОЖНЯ СВОЄРІДНІСТЬ СИМФОНІЙ АНДРІЯ БЄЛОГО
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,71 KB
Завантажень:
7
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ Г. С. СОКОВОРОДИ
 
ГАРМАШ Людмила Вікторівна
УДК 882 (09)
ХУДОЖНЯ СВОЄРІДНІСТЬ СИМФОНІЙ
АНДРІЯ БЄЛОГО
Спеціальність 10. 01. 02 - російська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Харків - 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі світової літератури Харківського державного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди. Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: | кандидат філологічних наук, доцент
Поборча Ірина Петрівна,
Харківський державний педагогічний університет імені Г. С. Сковороди,
заступник декана факультету заочного навчання
Офіційні опоненти: | доктор філологічних наук, професор
Московкіна Ірина Іванівна,
Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, завідувач кафедри історії російської літератури
кандидат філологічних наук, доцент
Максименко Василь Федорович,
Харківський зооветеринарний інститут, завідувач кафедри української і російської мов
Провідна установа: | кафедра російської літератури Одеського державного університету імені І. І. Мечникова. Міністерство освіти і науки України.
Захист відбудеться “29” вересня 2000 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .053.03 у Харківському державному педагогічному університеті імені Г. С. Сковороди (61168, м. Харків, вул. Блюхера, 2, ауд. 215 В).
З дисертацію можна ознайомитися в бібліотеці Харківського державного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди (вул. Блюхера, 2).
Автореферат розіслано “16” серпня 2000 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О. А. Олексенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
“Срібний вік” російської літератури - надзвичайно яскраве явище в історії світової культури. Один із найвидатніших представників того часу - Андрій Бєлий - письменник, поет, теоретик провідного літературного напрямку початку ХХ сторіччя - символізму.
Початок ХХ сторіччя приніс з собою якісно новий історичний зміст. Настає нова ера в житті Росії і всього людства. В яскравій і оригінальній формі симфоній Бєлий зумів передати кризовий характер художньої свідомості кінця Х1Х - початку ХХ сторіччя як наслідок існування людини одночасно в двох вимірах - побуту і буття. З геніальною прозірливістю він відчув і втілив у своїх творах “апокаліптичні ритми часу”, що поєднувалися з оптимістичною надією на наближення перетворення світу, за яким настане епоха містичного синтезу.
Актуальність теми дослідження визначається інтересом науки до проблем культурно-історичного розвитку на зламі ХIХ - ХХ століть і, зокрема, до появи нових жанрових форм, характерних для більшості європейських літератур.
Протягом останніх років кількість наукових праць, присвячених творчості Бєлого, значно зросла, але їх переважна більшість сконцентрована перш за все навколо найбільш відомого роману письменника - “Петербург”, в той час як усе його творче надбання складає єдиний контекст, у якому одні й ті ж ідеї розвиваються у віршах, прозаїчних та теоретичних творах. Між тим, уваги до раннього періоду творчості Бєлого, у тому числі до його симфоній, приділялося недостатньо.
Період виникнення симфоній є важливим етапом у духовній еволюції Андрія Бєлого, коли відбувається становлення його філософсько-естетичних поглядів і формування його художньої манери. Рання проза письменника в стереоскопічно об'ємній формі відтворює картину сучасної автору симфоній дійсності, втілює пошуки нових культурно-естетичних ідеалів, прагнення російських символістів, сповнених передчуттям майбутніх змін. Літературні симфонії з'являються як результат розвитку синтетичної культури романтизму і символізму.
Симфонії А. Бєлого стоять біля джерел орнаментальної прози ХХ сторіччя. В них відбулася кристалізація важливих рис поетики символістського роману. Чотири симфонії Бєлого – “1-ая, героическая” (“1-а, героїчна”), “Драматическая симфония”, (“Драматична симфонія”), “Возврат” (“Повернення”) та “Кубок метелей” (“Кубок заметілі”) є об'єктом дослідження в реферованій роботі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ХУДОЖНЯ СВОЄРІДНІСТЬ СИМФОНІЙ АНДРІЯ БЄЛОГО

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок