Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБЛІК РОЗРАХУНКІВ З ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ФОРМУВАНЬ

ОБЛІК РОЗРАХУНКІВ З ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ФОРМУВАНЬ

Назва:
ОБЛІК РОЗРАХУНКІВ З ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ФОРМУВАНЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,91 KB
Завантажень:
272
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ аграрний університет
КАНЦЕДАЛ Наталія Анатоліївна
УДК 657.28:334.723:338.43.01
ОБЛІК РОЗРАХУНКІВ З ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ФОРМУВАНЬ
08.06.04 – бухгалтерський облік, аналіз та аудит
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному науковому центрі “Інститут аграрної економіки” Української академії аграрних наук
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
Кірейцев Григорій Герасимович,
Національний аграрний університет,
професор кафедри обліку та аудиту
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Шевчук Володимир Олександрович,
Державна академія статистики, обліку та аудиту,
завідувач кафедри аудиту
кандидат економічних наук, доцент
Петрук Олександр Михайлович,
Житомирський державний технологічний університет,
завідувач кафедри фінансів
Провідна установа – Київський національний економічний університет
імені Вадима Гетьмана,
кафедра обліку, аналізу та аудиту в АПК, м. Київ
Захист відбудеться „18” травня 2006 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.004.01 у Національному аграрному університеті за адресою: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв оборони, 15, навчальний корпус 3, аудиторія 65
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного аграрного університету за адресою: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв оборони, 13, навчальний корпус 4, к. 41
Автореферат розісланий „14” квітня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Балановська Т.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах ринку господарська діяльність суб’єктів агропромислового виробництва набуває підприємницького характеру. Невід’ємною умовою підприємництва є розвинені відносини власності, виробництво конку-рентноздатних товарів, приватне договірне право, розвиток міжнародної торгівлі та інших видів економічної діяльності.
Обмін у підприємницькій діяльності відбувається за допомогою розрахунків, облік яких недостатньо вивчений і не набув розвитку, адекватного до потреб ринкової економіки. Державу як суб’єкта макроекономічного управління процесами обміну з економіки та регулювання розрахунків вилучено. Створені комерційні банки суттєво послабили контроль за дотриманням економічними агентами розрахункової дисципліни. Опортунізм в обмінних операціях, що притаманний економікам ринкових країн, став складовою в характеристиці розрахунків з підприємницької діяльності безпосередньо в АПК та сільському господарстві України. Він зумовлює зростання негативних трансакційних витрат і створює кризовий стан економіки.
Одним із ймовірних шляхів зміцнення фінансового становища підприємств є контроль за фактичним станом їх розрахунків, динамікою дебіторської та кредиторської заборгованості, виявлення фактів навмисного спотворення облікових даних суб’єктами господарських зв’язків. Таким чином, важливого значення набувають питання законності обмінних операцій, їх доцільності, документальної обґрунтованості та правильності відображення у бухгалтерському обліку та фінан-совій звітності.
Все це вимагає дослідження дієвості бухгалтерського обліку і контролю за дотриманням платіжної дисципліни економічними агентами, причин незабезпечення ними своєчасних і повних розрахунків.
Загальні положення методології й організації обліку та контролю розрахунків висвітлено у працях деяких зарубіжних авторів (А. Велш Глен, Г. Деніел Шорт, Б. Нідлз, Я.В. Соколов, Е.С. Хендріксен, Л.І. Хоружій); вітчизняних вчених (М.Т. Білуха, Ф.Ф. Бутинець, Ю.А. Кузьмінський, М.Ф. Огійчук, Л.К. Сук, В.О. Шевчук) та інших науковців, проте в аграрному секторі економіки дану проблему лише розпочинають досліджувати (М.Я. Дем’яненко, Г.Г. Кірейцев). Однак, питання раціональної побудови системи обліку і контролю розрахунків висвітлені ще недостатньо.
Існуючі методологічні засади, як і практика організації бухгалтерського обліку розрахунків, не використовують можливостей підсилення його позитивного впливу на дотримання розрахунково-платіжної дисципліни суб’єктами господарських зв’язків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОБЛІК РОЗРАХУНКІВ З ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ФОРМУВАНЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок