Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМИ КЕРУВАННЯ РУХОМ МАЛОМІРНОГО СУДНА ПРИ СТАБІЛІЗАЦІЇ НА ТРАЄКТОРІЇ

УДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМИ КЕРУВАННЯ РУХОМ МАЛОМІРНОГО СУДНА ПРИ СТАБІЛІЗАЦІЇ НА ТРАЄКТОРІЇ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМИ КЕРУВАННЯ РУХОМ МАЛОМІРНОГО СУДНА ПРИ СТАБІЛІЗАЦІЇ НА ТРАЄКТОРІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,70 KB
Завантажень:
83
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
"ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА"
К 35.052.14
Фан Ван Ван
УДК 681.52 : 629.5.072
УДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМИ КЕРУВАННЯ РУХОМ МАЛОМІРНОГО СУДНА
ПРИ СТАБІЛІЗАЦІЇ НА ТРАЄКТОРІЇ
05.13.03 – Системи і процеси керування
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українському державному морському технічному університеті імені адмірала Макарова.
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор Блінцов Володимир Степанович, Український державний морський технічний університет імені адмірала Макарова, директор Миколаївського інституту автоматики і електротехніки УДМТУ.
Офіційні опоненти:
1. Самотий Володимир Васильович, д.т.н., професор, професор кафедри автоматики і телемеханіки Національного університету "Львівська політехніка", м. Львів.
2. Казак Василь Миколайович, д.т.н., доцент, завідувач кафедри електроенергетичних систем Національного авіаційного університету, м. Київ.
Провідна установа:
Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут" Міністерства освіти і науки України, м. Київ, кафедра приладів та систем керування літальними апаратами.
Захист відбудеться 07.10.2003 р. о16 годині на засіданні спеціалізованої вченої Ради К 35.052.14 Національного університету "Львівська політехніка” за адресою: 79013, м. Львів, вул. Бандери, 12.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного університету "Львівська політехніка" за адресою: 79013, м. Львів, вул. Бандери, 12.
Автореферат розісланий 03.09.2003 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради К 35.052.14,
канд. техн. наук, доцент Батюк А.Є.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Задача стабілізації судна на траєкторії є однією з актуальных задач автоматизації керування морськими рухомими об'єктами. Розв’язання цієї задачі, що радикально змінює ефективність автоматизованого судноводіння, є альтернативою задачі стабілізації судна на курсі. Цей підхід дозволяє підвищити рівень автоматизації і безпеки мореплавання, автоматизувати рішення спеціальних задач судноводіння.
Розробка методів моделювання і систем керування рухомими об'єктами різного призначення завжди знаходилась в центрі уваги провідних вітчизняних і закордонних учених. Значний внесок у вирішення задач автоматизації керування такими об’єктами внесли академік НАН України В.М.Кунцевич, академік РАН В.Г.Пешехонов. Дослідженню і проектуванню систем автоматичного керування рухом судна при стабілізації на курсі і на траєкторії, а також проектуванню автоматизованих комплексів судноводіння присвячені роботи проф. Л.Л.Вагущенко, А.А.Кошового (Україна), С.Я. Березіна, С.П.Дмитрієва, О.Є. Пелевіна, Б.О. Тетюєва, І.Р. Фрейдзона, Ю.О.Лукомським (Росія). Значні результати у створенні безплатформних інерційних навігаційних систем, інтегрованих систем орієнтації і навігації рухомих об'єктів, обробці навігаційної інформації отримані О.В.Збруцьким (Україна), О.А.Степановим, О.М.Анучіним, С.С.Ривкіним, Л.П.Несенюком (Росія).
Незважаючи на істотні досягнення в автоматизації керування морськими рухомими об'єктами, для класу маломірних суден (МС) через їхні особливості, такі як малі розміри (довжина корпусу 20...25 метрів) і низька вартість, автоматизація процесу керування не досягла потрібного рівня розвитку. З підвищенням швидкості руху, маневрених характеристик, а також кола задач, які повинні вирішувати МС, для них актуальною стає задача удосконалення системи керування рухом при стабілізації на траєкторії в складних гідрометеорологічних умовах (морське хвилювання 3 бали і більше за шкалою Бофорта) з метою підвищення точності утримання судна на заданій траєкторії з похибкою не більше 2...5 м та мінімізації навантаження на стерновий пристрій. Сучасні супутникові системи навігації у режимах роботи без диференціальних поправок забезпечують визначення навігаційних координат судна з похибкою до 25...30 м, а суднові автостернові пристрої МС при морському хвилюванні більше 3 балів працюють з перевантаженням стернових пристроїв.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМИ КЕРУВАННЯ РУХОМ МАЛОМІРНОГО СУДНА ПРИ СТАБІЛІЗАЦІЇ НА ТРАЄКТОРІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок