Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВЗАЄМОДІЯ КОМПОНЕНТІВ У СИСТЕМАХ U–{Co, Ni, Cu}–In ТА СПОРІДНЕНИХ ДО НИХ

ВЗАЄМОДІЯ КОМПОНЕНТІВ У СИСТЕМАХ U–{Co, Ni, Cu}–In ТА СПОРІДНЕНИХ ДО НИХ

Назва:
ВЗАЄМОДІЯ КОМПОНЕНТІВ У СИСТЕМАХ U–{Co, Ni, Cu}–In ТА СПОРІДНЕНИХ ДО НИХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,34 KB
Завантажень:
350
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Львівський національний університет імені Івана Франка
ГЛУХИЙ ВІКТОР ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 669.018+548.736.4
ВЗАЄМОДІЯ КОМПОНЕНТІВ У СИСТЕМАХ
U–{Co, Ni, Cu}–In
ТА СПОРІДНЕНИХ ДО НИХ
02.00.01 – неорганічна хімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Львів – 2003
Робота виконана на кафедрі неорганічної хімії Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат хімічних наук, доцент
Заремба Василь Іванович
Львівський національний університет імені
Івана Франка, доцент кафедри неорганічної хімії.
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, доцент
Чихрій Степан Іванович,
Львівський національний університет імені
Івана Франка, завідувач кафедри аналітичної хімії
кандидат хімічних наук
Парасюк Олег Васильович,
Волинський державний університет імені Лесі Українки,
старший науковий співробітник кафедри загальної і неорганічної хімії, м. Луцьк.
Провідна установа: Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра неорганічної хімії, м. Донецьк.
Захист відбудеться "18" грудня 2003 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.10 з хімічних наук у Львівському національному університеті імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України за адресою: 79005, м. Львів, вул. Кирила і Мефодія, 6, хімічний факультет, ауд. №2.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий "12" листопада 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Яремко З.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На сучасному етапі розвитку науки і техніки важливою складовою частиною галузі сучасного матеріалознавства є синтез і вивчення нових сполук, що володіють властивостями, необхідними для виробництва, і можуть бути основою нових технологій.
Особливу увагу приділяють пошукам нових неорганічних, в тому числі і металічних, матеріалів, здатних експлуатуватись в різноманітних жорстких умовах, проявляючи при цьому цінні фізико-хімічні властивості.
Але тільки після вивчення характеру взаємодії елементів, дослідження кристалічних структур та властивостей нових сполук можливий пошук матеріалів з наперед заданими характеристиками, їх послідовне вивчення і подальше застосування в промисловості.
За останні десятиліття різко зріс інтерес до сполук f-елементів. Сучасний етап розвитку техніки і технології вимагає необхідність детального теоретичного вивчення властивостей лантанідів та актинідів. Область практичного застосування цих сполук надзвичайно широка – від ядерної енергетики до створення нових конструкційних, магнітних, надпровідникових матеріалів, кристалів для квантової електроніки та ін. Проблема використання енергії атома стимулює розвиток теорії електронної будови актинідів.
Сплави на основі кобальту та нікелю характеризуються великим значенням магнітної проникливості. Сплави міді характеризуються високою електро- і теплопровідністю, що дозволяє використовувати їх в електротехніці, а також ковкістю, порівняно високою міцністю на розрив і корозійною стійкістю.
Індій та його сплави використовують для виготовлення антикорозійних та зносостійких покрить, при виробництві високоякісних дзеркал. Основна частина добутого індію використовується у напівпровідниковій промисловості.
Поєднання цих компонентів може проявитися у широкому спектрі різноманітних фізико-хімічних властивостей відповідних сплавів на їх основі. З іншого боку, вивчення цих багатокомпонентних систем розширило б теоретичні відомості про потрійні індиди та разом з дослідженням властивостей сполук, які в них утворюються, створило б можливості прогнозування їх подальшого застосування.
Потрійні системи за участю рідкісноземельних металів та індію вивчені достатньо повно, на відміну від систем із 5f-елементами, для яких проводились дослідження лише на предмет існування тернарних сполук окремих складів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВЗАЄМОДІЯ КОМПОНЕНТІВ У СИСТЕМАХ U–{Co, Ni, Cu}–In ТА СПОРІДНЕНИХ ДО НИХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок