Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИБРАНІ ОСМОГЛАСНІ ЖАНРИ УКРАЇНСЬКОЇ МОНОДІЇ

ВИБРАНІ ОСМОГЛАСНІ ЖАНРИ УКРАЇНСЬКОЇ МОНОДІЇ

Назва:
ВИБРАНІ ОСМОГЛАСНІ ЖАНРИ УКРАЇНСЬКОЇ МОНОДІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,98 KB
Завантажень:
238
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЛЬВІВСЬКА ДЕРЖАВНА МУЗИЧНА АКАДЕМІЯ
ім. М.В. ЛИСЕНКА
СИРОТИНСЬКА Наталія Ігорівна
УДК 783. 2 (09) (477)
ВИБРАНІ ОСМОГЛАСНІ ЖАНРИ
УКРАЇНСЬКОЇ МОНОДІЇ
Спеціальність 17.00.03 - Музичне мистецтво
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Львів - 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі музичної україністики Львівської державної музичної академії ім. М.В. Лисенка Міністерства культури і мистецтв України
Науковий керівник: Ясіновський Юрій Павлович,
доктор мистецтвознавства, професор
завідувач кафедри музичної україністики
Львівської державної музичної академії
ім. М.В. Лисенка Міністерства
культури і мистецтв України
Офіційні опоненти: Серьогіна Наталія Семенівна,
доктор мистецтвознавства, професор
Російського інституту історії мистецтв,
Санкт-Петербург
Медведик Юрій Євгенович,
кандидат мистецтвознавства, доцент
завідувач кафедри музикознавства та фортепіано
Дрогобицького державного педагогічного університету
Міністерства освіти і науки України
Провідна установа: Національна музична академія України
ім. П.І Чайковського
Міністерства культури і мистецтв України,
кафедра старовинної музики
Захист відбудеться “28” січня 2005 року о 14 годині 00 хвилин на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35. 869.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата музикознавчих наук у Львівській державній музичній академії ім. М. Лисенка, за адресою: м. Львів, вул. Н. Нижанківського 5, 2-й поверх, Малий зал.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Львівської державної музичної академії ім. М. Лисенка.
Автореферат розіслано “24” грудня 2004 року
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
Кандидат мистецтвознавства, доцент О.Т. Катрич


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Українська рецепція візантійської церковної монодії є своєрідним феноменом у світовому сакральному мистецтві. Протягом віків в українській монодії виробився національний співочий фонд, який увібрав в себе різнобарвні співочі потоки як греко-візантійської спадщини, елементи дохристиянського слов’яно-руського культового співу, так і народнопісенні інтонації власне Русі-України, а запровадження наприкінці XVI ст. лінійної нотації забезпечило збереження тисячолітньої півчої традиції.
Визначальною рисою сакральної монодії стало формування оптимальної організації гимнографічних текстів на музичному рівні і таким феноменом ще у Візантії стала система іхосів, яка відома у Західній Європі як система модусів, а в слов’яно-руських землях гласів. Русь-Україна, запозичивши церковний спів з Візантії, прямо чи через посередництво болгар, досить швидко опанувала цю осмогласну систему згідно своєї музичної ментальності та при цьому втратила основні елементи, які визначали основи візантійського осмогласся. Понад 150-літня історія вивчення слов’яно-руського церковного співу поки що не дала ґрунтовної відповіді про сутність адаптованої системи осмогласся. Тож, актуальність теми дисертаційного дослідження обумовлена потребою подальшого вивчення осмогласного монодійного репертуару як найвищого рівня музичної організації і, водночас, віднайдення нових шляхів осмислення його сутності. Актуальним є також відновлення цілісного підходу до розуміння цього явища, яким є передусім церковна монодія, оскільки музикознавство, зокрема в Україні, переважно зосереджувало свою увагу на суто музичних якостях цієї культури, тоді як вона мала певні богословсько-літургійні функції і зміст.
Зв’язок з науковими програмами, планами, темами. Дисертацію виконано на кафедрі музичної україністики Львівської державної музичної академії ім. М. Лисенка у відповідності з планом науково-дослідницької роботи кафедри та ВНЗ № 4 "Розвиток церковної музики від найдавніших часів до середини ХХ ст.: сакральна музика Сходу і Заходу до Барокко, Галицька музика ХІХ - поч. ХХ ст.", а також у науковій співпраці з Інститутом Літургіки Львівської Богословської Академії, Інститутом українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України та Музикознавчою комісією Наукового Товариства ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ВИБРАНІ ОСМОГЛАСНІ ЖАНРИ УКРАЇНСЬКОЇ МОНОДІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок