Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ХУДОЖНЯ ПАРАДИГМА ЖІНОЧИХ ХАРАКТЕРІВ У ПРОЗІ УЛАСА САМЧУКА В КОНТЕКСТІ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ

ХУДОЖНЯ ПАРАДИГМА ЖІНОЧИХ ХАРАКТЕРІВ У ПРОЗІ УЛАСА САМЧУКА В КОНТЕКСТІ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ

Назва:
ХУДОЖНЯ ПАРАДИГМА ЖІНОЧИХ ХАРАКТЕРІВ У ПРОЗІ УЛАСА САМЧУКА В КОНТЕКСТІ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,70 KB
Завантажень:
289
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ПАСТУШЕНКО ОЛЕНА ВАСИЛІВНА
УДК[82-311.2(Самчук)](477)
ХУДОЖНЯ ПАРАДИГМА ЖІНОЧИХ ХАРАКТЕРІВ
У ПРОЗІ УЛАСА САМЧУКА В КОНТЕКСТІ
УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ
10.01.01 – українська література
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2002
Дисетрацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі української літератури ХХ століття Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Семенюк Григорій Фокович,
Інститут філології Київського національного
університету імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри української літератури ХХ століття,
в.о. директора Інституту філології.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, доцент
Кузьменко Володимир Іванович,
професор кафедри історії української літератури
та шевченкознавства Інституту філології Київського
національного університету імені Тараса Шевченка.
 
кандидат філологічних наук,
Савченко Ірина Віталіївна,
доцент кафедри історії української літератури
Національного педагогічного університету
ім. М. Драгоманова.
Провідна установа Ніжинський педагогічний університет імені Миколи Гоголя,
Мінстерство освіти і науки України, кафедра української літератури.
Захист відбудеться---17 травня 2002 року о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.15 в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, бул. Тараса Шевченка, 14; актовий зал.
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці імені М.О. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01017, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий 17 квітня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Копаниця Л.М.
Актуальність дослідження. Представник еміграційної гілки української літератури Улас Самчук у своїх творах прагнув відобразити буття українського народу в ХХ ст. Він досліджував одну тему – як могла вистояти і викристалізуватися у соціально-політичних катаклізмах цієї доби національна ідея української державності. Творча спадщина Уласа Самчука репрезентує вершинні досягнення української літератури ХХ ст. У своїх творах письменник відобразив цілу історичну епоху, у якій особливо виділяється мотив жіночої долі, жіночого національного характеру в його індивідуальних проявах.
Заявлена в дисертації тема художньої парадигми жіночих характерів у прозі Уласа Самчука в контексті української літератури, образ жінки-матері як один з концептуальних образів української літератури не була до цього часу предметом спеціального вивчення. Насправді ж можна стверджувати, що ця проблема є концептуальним принципом пізнання й відображення світу Уласом Самчуком, оскільки витворений ним архетип жінки як символічна конструкція дешифрується в різноманітні образні уявлення, виокремлюючи його прозу в самобутнє і неординарне явище літературного процесу ХХ ст.
Донедавна українська філософська та літературна науки нехтували архетипами, підсвідомим. На противагу західній, де архетип набув особливого значення в аналітичній психології К. Г. Юнга, творчість якого не тільки акумулює підсумки загальнофілософських та психіатричних наукових досліджень, а й містить найширший спектр міфологічного, історико-етнографічного, філософсько-містичного та езотеричного матеріалу. Це дало змогу йому оформити результати своїх узагальнень у грунтовну культурологічну концепцію, у якій пов’язується роль архетипів колективного несвідомого з процесами культурного становлення індивіда та суспільства. Вчений виділяє серед жіночих архетипів архетип Великої Матері, який простежується протягом усієї історії культури, відображаючись у міфах, символах, легендах, вербальній творчості, на рівні свідомості. Маючи велику етнокультурну традицію, архетип Великої Матері всебічно трансформується в письменницькому мисленні не одного покоління українських авторів, адже саме цей архетип є визначальним у пам’яті українців, на цьому наголошували Д.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ХУДОЖНЯ ПАРАДИГМА ЖІНОЧИХ ХАРАКТЕРІВ У ПРОЗІ УЛАСА САМЧУКА В КОНТЕКСТІ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок