Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ СТАНОВЛЕННЯ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА В УКРАЇНІ: ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА

ОСОБЛИВОСТІ СТАНОВЛЕННЯ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА В УКРАЇНІ: ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ СТАНОВЛЕННЯ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА В УКРАЇНІ: ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,10 KB
Завантажень:
29
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ОДЕСЬКА НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ
ГРАМЧУК Анастасія Володимирівна
УДК 363.001.1+477
ОСОБЛИВОСТІ СТАНОВЛЕННЯ
ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА В УКРАЇНІ:
ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА
23.00.02 - політичні інститути та процеси
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Одеса - 2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Одеському державному морському університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор філософських наук, професор, Черниш Олексій Михайлович, Одеський державний морський університет, завідувач кафедри філософії.
Офіційні опоненти:
доктор філософських наук, доцент Гансова Емма Августівна, Українська Академія державного управління при Президентові України (Одеська філія), професор кафедри соціально-політичних наук.
кандидат політичних наук Кудінова Неля В'ячеславівна, Одеський державний політехнічний університет, доцент кафедри політологи.
Провідна установа
Київський національний університет ім. Т.Г. Шевченка, кафедра політології. Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться "31 " жовтня 2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.086.02 Одеської національної юридичної академії за адресою: 65009, м. Одеса, вул. Піонерська, 2, ауд. 312.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеської національної юридичної академії: 65009, м. Одеса, вул. Піонерська, 2.
Автореферат розісланий "29" вересня 2001 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Дудченко В.В.


Загальна характеристика роботи
ХХ століття позначене новим підходом щодо взаємовідносин держави та громадянського суспільства, який ґрунтувався раніше на антагонізмі та боротьбі, а зараз – на співробітництві та політичному верховенстві останнього, що ознаменоване новою популярністю громадянського суспільства завдяки його соціальній та політичній ефективності в Європі, а також у зв’язку з необхідністю побудови в колишніх республіках СРСР.
Лише громадянське суспільство як ініціатива “знизу”, діяльна активність громадян, які усвідомили необхідність самоорганізації, утворення самодіяльних структур, що перебувають поза системою державної влади і служать захисту та задоволенню їх власних інтересів, – здатне виконувати дані функції: обновити суспільство, стабілізувати його розвиток, протистояти мафії та руйнівним процесам, консолідувати суспільство й державу, поставивши останню під повний громадський контроль, забезпечити свободу і творчість людини, всіх осередків суспільства, в тому числі найбільш первинних, аж до регіональних та всеукраїнських. Лише громадянське суспільство у всьому різноманітті його проявів здатне забезпечити баланс всіх політичних сил, поєднання свободи і системоохоронних тенденцій, інтеграції до європейського, світового простору і національної безпеки, протидії державі та співробітництва з нею.
Усе це спонукає вчених різних галузей науки, в тому числі і насамперед політологів, до дослідження феномену “громадянське суспільство” та розробки науково обґрунтованої теорії його побудови в Україні. Саме цим і обумовлена актуальність дослідження.
Перші роки української незалежності відзначені незначною увагою вчених до даної проблеми. Деяке піднесення намітилося лише з середини 90-х років. По міру того, як країна позбавлялася невизначеності свого політичного статусу, а західний вектор у зовнішній політиці керівництва України ставав більш чітким, зростав і науковий інтерес до стану громадянського суспільства на Заході як першооснови всього життєвого успіху західноєвропейських націй.
Громадянське суспільство розглядається в різних аспектах: концептуально – у колективних монографіях “Громадянське суспільство в Україні: соціальні тенденції та чинники становлення” та “Громадянське суспільство: ідеологія і реальність”, в роботах В.Шинкарука, М.Мокляка, В.Баркова, Ю.Корнилова, О.Лазоренка, Ю.Теплицького, В.Трипольського, а також у перекладених українською мовою роботах зарубіжних авторів – Джеффрі С.Александера, Семюєля П.Хантінгтона та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ СТАНОВЛЕННЯ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА В УКРАЇНІ: ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок