Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ПОТРЕБИ ЗАЙМАТИСЯ ФІЗИЧНИМИ ВПРАВАМИ У ДІТЕЙ МОЛОДШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ

ФОРМУВАННЯ ПОТРЕБИ ЗАЙМАТИСЯ ФІЗИЧНИМИ ВПРАВАМИ У ДІТЕЙ МОЛОДШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ПОТРЕБИ ЗАЙМАТИСЯ ФІЗИЧНИМИ ВПРАВАМИ У ДІТЕЙ МОЛОДШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,17 KB
Завантажень:
120
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ВОЛИНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ЛЕСІ УКРАЇНКИ
ГНІТЕЦЬКИЙ ЛЕОНІД ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 796.01235
ФОРМУВАННЯ ПОТРЕБИ ЗАЙМАТИСЯ
ФІЗИЧНИМИ ВПРАВАМИ У ДІТЕЙ
МОЛОДШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ
24.00.02 – Фізична культура, фізичне виховання
різних груп населення
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з фізичного виховання і спорту
Луцьк – 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Волинському державному університеті
імені Лесі Українки, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник доктор педагогічних наук, професор
Приступа Євген Никодимович, Львівський державний інститут фізичної культури, завідувач кафедри теорії і методики фізичного виховання
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Поташнюк Раїса Захарівна, Волинський
державний університет імені Лесі Українки, професор кафедри анатомії і фізіології людини;
кандидат педагогічних наук, доцент
Єфімов Анатолій Олександрович,
Національний університет фізичного виховання і спорту України, заступник декана факультету олімпійського і професіонального спорту
Провідна установа Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова, кафедра фізичного виховання і здоров’я, Міністерство освіти і науки України, м. Київ
Захист відбудеться 25 вересня 2000 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 32.051.02 у Волинському державному університеті імені Лесі Українки (43021, м. Луцьк, вул. Винниченка, 30).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Волинського державного університету імені Лесі Українки (43021, м. Луцьк, вул. Винниченка, 30).
Автореферат розісланий 25 серпня 2000 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Цьось А.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Прийнята останнім часом низка державних документів спрямована на оптимізацію процесу фізичного виховання підростаючого покоління на всіх рівнях системи освіти, в тому числі і в початковій школі. У шкільних програмах з фізичної культури наголошується, що в учнів молодших класів поряд з вирішенням оздоровчих, освітніх та виховних завдань необхідно формувати бажання систематично займатися фізичними вправами.
На важливість питання формування у школярів ціннісних орієнтацій, мотивів, інтересу, потреби займатися фізичними вправами наголошується в багатьох наукових працях з фізичного виховання (В.К.Бальсевич, В.А.Запорожанов, 1987; І.В.Гураль, 1985; М.П.Козлен-ко, 1982; Н.І.Пономарьов, В.М.Рейзин, 1988; Б.М.Шиян, 1993). Звертається увага також на значення періоду молодшого шкільного віку у формуванні потреби займатися фізичними вправами (С.П.Дмитрова, 1990; В.В.Койносов, 1992; О.Н.Козленко, 1992). Незважаючи на важливість зазначеної проблеми, в підручниках і посібниках з теорії і методики фізичного виховання на питання формування у дітей потреби займатися фізичними вправами звертається надзвичайно мало уваги, що підкреслює актуальність вибраної теми.
Фахівці з педагогіки і психології (І.Джідарьян, 1990; С.С.Занюк, 1997; А.Г.Здравомислов, 1986; Х.Хекхаузен, 1986) та з фізичного виховання (В.В.Койносов, 1992; О.Н.Козленко, 1992; В.Ф.Новосельский, 1989) визначаючи причини, що спонукають людину до здійснення певного вчинку і змушують її діяти (чи не діяти) по-різному їх називають: інстинкт, мотив, інтерес, звичка, потреба, стимул, бажання тощо. Однак, ніхто не пов’язав зазначені поняття в єдине ціле, не показав, коли під час занять фізичними вправами більше значення має один спонукальний чинник, а коли – інший.
Недостатньо уваги приділялося вивченню особливостей формування потреби займатися фізичними вправами у дітей молодшого шкільного віку. До 1990-х років досліджувалися лише особливості навчальної діяльності учнів початкових класів (Л.І.Божович, 1979; А.К.Маркова, Т.А.Матіс, А.Б.Орлов, 1990; М.В.Матюхіна, 1984). Лише останнім часом проведені окремі дослідження, в яких звернена увага на особливості мотивації дітей молодшого шкільного віку до фізкультурних занять (С.П.Дмитрова, 1990), формування потреби у фізичному вдосконаленні (В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ПОТРЕБИ ЗАЙМАТИСЯ ФІЗИЧНИМИ ВПРАВАМИ У ДІТЕЙ МОЛОДШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок