Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Методика використання комп

Методика використання комп

Назва:
Методика використання комп
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,63 KB
Завантажень:
414
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національний педагогічний університет
імені М. П. Драгоманова
Ковальова Катерина Іванівна
УДК .31:004.415:910.1
Методика використання комп'ютерно-орієнтованих засобів у процесі вивчення фізичної географії у загальноосвітній школі
13.00.02 – теорія та методика навчання географії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в лабораторії географічної освіти Інституту педагогіки АПН України
Науковий керівник - кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник
Круглик Лідія Іванівна
Інститут педагогіки АПН України,
старший науковий співробітник лабораторії
географічної освіти
Офіційні опоненти - доктор педагогічних наук, професор
Зеленська Любов Іванівна
Дніпропетровський національний університет,
завідувач кафедри фізичної
та економічної географії
кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник
Волинський Володимир Павлович
Інститут педагогіки АПН України,
завідувач лабораторією шкільного обладнання
Провідна установа – Одеський національний університет імені І. Мечникова, кафедра економічної і соціальної географії, Міністерство освіти і науки України, м. Одеса
Захист відбудеться " 9 " грудня 2005 року о 14 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.11 в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий " 5 " листопада 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Постернак Н.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Періоди оновлення суспільства завжди впливають на перебудову світогляду людей, їхнє духовне життя в цілому. Розвиток українського суспільства на основі принципово нових економічних, політичних і соціальних факторів, орієнтація суспільного механізму на ринкові відносини призвели до суперечності між традиційною системою навчання й вимогами інформатизованого суспільства.
З метою формування повноцінного інформатизованого суспільства Верховною Радою України був прийнятий закон "Про національну програму інформатизації", в якому наголошувалося на тому, що молодь нашої країни необхідно навчити сприймати, аналізувати велику кількість інформації та знаходити раціональне розв’язання проблем, що виникають у різних галузях суспільного життя. Необхідною рисою сучасного суспільства є освіта, яка також повинна розвиватися у цьому напрямку.
Складовою частиною інформатизації освіти є комп'ютеризація як організаційний процес, спрямований на впровадження комп'ютерно-орієнтованих засобів навчання (комп'ютерні підручники, комп'ютерні навчальні програми, бази даних, електронні карти, інформація в мережі Internet тощо).
Географія за свою багатовікову історію накопичила велику кількість інформації, має розгалуження на нові галузі наук, що можна усвідомити тільки завдяки цілісній системі інформаційних знань, які надають можливість узагальнити досвід людства, набутий тисячоліттями. Упровадження в навчальний процес з географії сучасних інформаційних, зокрема комп'ютерно-орієнтованих технологій, відкриває нові шляхи і дає широкі можливості для подальшої диференціації навчання, всебічної активізації творчих, пошукових, особистісно-орієнтованих, комунікативних форм навчання, підвищення його ефективності, мобільності й відповідності запитам практики.
Вміння орієнтуватися у інформаційному просторі залежить від особистісних якостей індивіда, тому необхідно звертати увагу на особистісну складову комп'ютеризації процесу навчання географії.
Аналіз досліджень українських вчених І. Д. Беха, І. А. Зязюна, О. Л. Кононко, О.Я. Савченко засвідчив, що сучасна педагогічна наука і шкільна практика зосереджена на створенні особистісно-орієнтованих технологій навчання та виховання у сучасній школі. У дослідженнях В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Методика використання комп

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок