Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИКА НАВЧАННЯ УСНОГО СПОНТАННОГО МОВЛЕННЯ З ВИКОРИСТАННЯМ ТВОРІВ ХУДОЖНЬОЇ ЛІТЕРАТУРИ (англійська мова, початковий етап, мовний факультет вищого навчального закладу)

МЕТОДИКА НАВЧАННЯ УСНОГО СПОНТАННОГО МОВЛЕННЯ З ВИКОРИСТАННЯМ ТВОРІВ ХУДОЖНЬОЇ ЛІТЕРАТУРИ (англійська мова, початковий етап, мовний факультет вищого навчального закладу)

Назва:
МЕТОДИКА НАВЧАННЯ УСНОГО СПОНТАННОГО МОВЛЕННЯ З ВИКОРИСТАННЯМ ТВОРІВ ХУДОЖНЬОЇ ЛІТЕРАТУРИ (англійська мова, початковий етап, мовний факультет вищого навчального закладу)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,92 KB
Завантажень:
103
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
КИЇВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЛІНГВІСТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
МАТВЄЙЧЕНКО ВІКТОРІЯ ВІКТОРІВНА
УДК 378.147
МЕТОДИКА НАВЧАННЯ УСНОГО СПОНТАННОГО МОВЛЕННЯ
З ВИКОРИСТАННЯМ ТВОРІВ ХУДОЖНЬОЇ ЛІТЕРАТУРИ
(англійська мова, початковий етап,
мовний факультет вищого навчального закладу)
Спеціальність 13.00.02 – теорія та методика навчання:
германські мови
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі методики викладання іноземних мов Київського державного лінгвістичного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник кандидат педагогічних наук, професор
Гринюк Галина Аркадіївна,
Київський державний лінгвістичний
університет, професор кафедри методики викладання іноземних мов
Офіційні опоненти:
доктор філологічних наук, професор
Куліш Лариса Юліанівна,
Національна музична академія України імені П.І.Чайковського,
завідувач кафедри мов
кандидат педагогічних наук, професор
Чекаль Галина Степанівна,
Київський державний лінгвістичний університет,
професор кафедри інформатики та технологій навчання
Провідна установа
Інститут педагогіки АПН України, лабораторія навчання
іноземних мов, м. Київ
Захист відбудеться “___” _____________ 2000 р. о ______годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.054.01 у Київському державному лінгвістичному університеті за адресою: 03680, м. Київ-150, вул. Велика Васильківська, 73.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського державного лінгвістичного університету, 03680, м. Київ-150, вул. Велика Васильківська, 73.
Автореферат розісланий “___” ___________ 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Бігич О.Б.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Усне мовлення займає провідне місце в системі навчання іноземної мови на мовному факультеті вищого навчального закладу. Проте роботу над розвитком усного мовлення на мовному факультеті можна вважати успішною лише в тому випадку, коли у студентів будуть сформовані навички та вміння усного спонтанного мовлення.
Відповідно до вимог Програми з практики усного та писемного мовлення для студентів I та II курсів за спеціальністю “англійська мова та література”, випускник мовного факультету вищого навчального закладу – вчитель іноземної мови та літератури повинен володіти монологічним та діалогічним мовленням у ситуаціях неофіційного та офіційного спілкування з професійно-педагогічної, суспільно-політичної, культурної та побутової тематики. Як учитель літератури, випускник повинен успішно здійснювати навчання літератури країни, мова якої вивчається, та країнознавства.
Реалізація поставлених завдань можлива тільки в разі тісного і постійного зв’язку між практичним оволодінням мовним матеріалом та опануванням інокультури. Але навіть на мовному факультеті вищого навчального закладу навчання усного спонтанного мовлення відбувається поза мовним середовищем та обмежене рамками навчальної аудиторії. Розсунути рамки та значно реконструювати мовне середовище можна шляхом використання художніх творів у процесі навчання.
Питання використання художнього твору досить широко розглядаються в методиці навчання іноземних мов (А.Т.Бредбері, Дж. Брумфіт, Н.В.Єлухіна, Дж.Лєвін, Є.В.Мусницька, М.Л.Прет, С.К. Фоломкіна та ін.). Однак лише в декількох працях текст взагалі, і художній текст зокрема, рекомендується як засіб розвитку усного мовлення (В.І.Єпіфанова, К.В.Леонтьєва, О.М.Мамай, Р.І.Плінєр). Аналіз робіт названих авторів показав, що можливості використання художнього тексту ще не вичерпані. Розкриття цих можливостей дозволило б удосконалити методику роботи над художнім текстом при навчанні усного спонтанного мовлення.
В нашому дослідженні розробляється методика навчання усного спонтанного мовлення на матеріалі художнього тексту з урахуванням прагматикону студентів і соціокультурного, емоційного та естетичного потенціалів художнього тексту. Послідовна змістова та смислова інтерпретація художніх деталей тексту забезпечить поетапне формування і розвиток навичок та вмінь усного спонтанного мовлення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: МЕТОДИКА НАВЧАННЯ УСНОГО СПОНТАННОГО МОВЛЕННЯ З ВИКОРИСТАННЯМ ТВОРІВ ХУДОЖНЬОЇ ЛІТЕРАТУРИ (англійська мова, початковий етап, мовний факультет вищого навчального закладу)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок