Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛІ ТА МЕТОДИ ВІЗУАЛІЗАЦІЇ ГРАФІВ ДЛЯ КОМП’ЮТЕРНИХ ВИДАВНИЧИХ СИСТЕМ

МОДЕЛІ ТА МЕТОДИ ВІЗУАЛІЗАЦІЇ ГРАФІВ ДЛЯ КОМП’ЮТЕРНИХ ВИДАВНИЧИХ СИСТЕМ

Назва:
МОДЕЛІ ТА МЕТОДИ ВІЗУАЛІЗАЦІЇ ГРАФІВ ДЛЯ КОМП’ЮТЕРНИХ ВИДАВНИЧИХ СИСТЕМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,72 KB
Завантажень:
187
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ“
ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
БАСЮК ТАРАС МИХАЙЛОВИЧ
УДК 004.942: 004.915
МОДЕЛІ ТА МЕТОДИ ВІЗУАЛІЗАЦІЇ ГРАФІВ
ДЛЯ КОМП’ЮТЕРНИХ ВИДАВНИЧИХ СИСТЕМ
01.05.02 – математичне моделювання
та обчислювальні методи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Українській академії друкарства Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник:  доктор технічних наук, доцент
Дунець Роман Богданович,
Національний університет “Львівська політехніка”,
професор кафедри електронно-обчислювальних машин.
Офіційні опоненти:    доктор технічних наук, професор
Матвійчук Ярослав Миколайович,
Національний  університет “Львівська  політехніка”,
професор кафедри теоретичної  радіоелектроніки та радіовимірювання
 
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник
Опир Наталія Василівна,
Фізико-механічний інститут ім. Г.В. Карпенка НАН України,
старший науковий співробітник відділу обчислювальних методів та
систем перетворення інформації.
Провідна установа:      Харківський національний університет радіоелектроніки
Міністерства освіти і науки України,
кафедра автоматизації проектування обчислювальної техніки.
Захист відбудеться 16.04.2007 р. о год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.05 у Національному університеті "Львівська політехніка" (79013, м. Львів-13, вул. С. Бандери, 12).
З дисертацією можна ознайомитися в науково-технічній бібліотеці Національного університету “Львівська Політехніка” (79013, м. Львів, вул. Професорська, 1).
Автореферат розісланий 14.03.2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор технічних наук, професор     Бунь Р.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. При проектуванні комп’ютерних систем, в основному, застосовуються такі форми візуалізації результатів: графи для відображення структур зв’язків між елементами системи, алгоритми роботи для опису функціонування системи, часові діаграми для відображення вхідних та вихідних сигналів елементів системи впродовж певного часу їх роботи. Якщо візуалізація часових діаграм, чи алгоритмів роботи, що забезпечується системами проектування комп’ютерної техніки, наприклад: VHDL, Verilog, Protel, OrCAD не викликає принципових труднощів, то візуалізація графів є більш трудомістким процесом, оскільки їх початкові моделі, що представляються для візуалізації, а це найчастіше матриці суміжності, таблиці зв’язаності тощо, не містять інформації стосовно взаємного розташування вершин графів на площині. Така ситуація приведе до того, що можна отримати практично необмежену кількість зображень графів, еквівалентних за структурою зв’язків і різних за виглядом, які мають різну наочність сприйняття. З іншого боку, візуалізовані на екрані монітора зображення потребують подальшого документування на паперовому носію у вигляді науково-технічних видань до яких висуваються певні вимоги, що викладені в Державних стандартах з оформлення видань. Очевидно, що було б найкраще, коли візуалізовані зображення відразу відповідали б встановленим вимогам. Проте програм, які б здійснювали перетворення матричних моделей структур зв’язків між елементами комп’ютерних видавничих систем у графові з використанням поліграфічно-орієнтованого матема-тичного апарату, на теперішній час немає.
Відображення та візуалізація даних, як процес перетворення матриць суміжностей у зображення графів, придатних для комп’ютерних видавничих систем, поділяється на два етапи. На першому етапі здійснюється розташування вершин на площині, а на другому – відображення дуг між ними. Важливість першого етапу полягає в тому, що його результат є основою для створення зображення графів, що в подальшому може лише коригуватися для підвищення наочності. Відомі методи відображення, які часто застосовуються на практиці не в повній мірі придатні при візуалізації матричних моделей у вигляді графів з багатьма вершинами, оскільки, по-перше, вони не враховують обмеження по ширині і висоті площі, що відводиться для зображення на шпальтах видань, а приймають її необмеженою; по-друге, вони не враховують вимоги до поліграфічного оформлення зображень на шпальтах видань; і, по-третє, основну увагу приділяють мінімально-можливій довжині дуг, а не розташуванню вершин таким чином, щоб зображення мало високу наочність сприйняття.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МОДЕЛІ ТА МЕТОДИ ВІЗУАЛІЗАЦІЇ ГРАФІВ ДЛЯ КОМП’ЮТЕРНИХ ВИДАВНИЧИХ СИСТЕМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок