Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ФРУКТОЗНОГО СИРОПУ

УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ФРУКТОЗНОГО СИРОПУ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ФРУКТОЗНОГО СИРОПУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,92 KB
Завантажень:
203
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ
УДК 664.154.165
СОЛОВЯНЧИК ІГОР ВАСИЛЬОВИЧ
УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ФРУКТОЗНОГО СИРОПУ
05.18.05 - Технологія цукристих речовин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
КИЇВ 1999


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українському державному університеті харчових технологій Міністерства освіти України.
Наукові керівники: | доктор технічних наук, професор, академік УААН Гулий Іван Степанович, ректор УДУХТ;
доктор технічних наук, професор Рева Леонід Павлович, УДУХТ, професор кафедри технології цукристих речовин.
Офіційні опоненти: | доктор хімічних наук, професор, академік АІН Манк Валерій Веніамінович, УДУХТ, завідувач кафедри фізичної і колоїдної хімії;
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник Требін Леонід Іванович, Інститут технічної теплофізики НАН України
Провідна організація: | Інститут підвищення кваліфікації і перепідготовки керівних працівників і спеціалістів харчової та переробної промисловості Міністерства агропромислового комплексу України, м. Київ.
 
Захист відбудеться 24 березня 1999 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.058.04 Українського державного університету харчових технологій за адресою:
252033, Київ-33, вул. Володимирська, 68, корпус А, аудиторія А-331.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Українського державного університету харчових технологій.
Автореферат розісланий _22_ __лютого__1999 року.
Секретар спеціалізованої вченої ради Д 26.058.04, к.т.н., с.н.с. |
Л.О. Федоренченко
 


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Задоволення зростаючих вимог суспільства до більш здорового способу життя вимагає ефективного вирішення питання створення технологій продуктів профілактичного харчування. Особливо актуально це на Україні у зв`язку з загальним погіршенням екологічної ситуації (в тому числі радіаційної). В цьому відношенні, перспективним напрямком в харчовій промисловості є виробництво фруктозних сиропів, які можуть стати альтернативними цукропродуктами. Завдяки тому, що фруктоза має ряд специфічних властивостей: підвищена солодкість в порівнянні із цукрозою, здатність підсилювати смак та запах харчових продуктів, запобігання черствінню кондитерських виробів, це дозволяє успішно замінити цукрозу в безалкогольній, консервній, кондитерській і інших галузях, де традиційно використовується цукор. Харчові підсолоджувачі на основі фруктозних сиропів потрібні при виробництві продуктів дієтичного та дитячого харчування. Крім того, засвоєння фруктози організмом відбувається без участі інсуліну, що робить її необхідною для хворих цукровим діабетом, яких в Україні за даними МОЗ нараховується близько одного мільйона чоловік. У США та країнах Європи в результаті об`єднаних зусиль технологів, медиків та фінансистів налагоджено випуск понад 30 видів цукристих продуктів, доля фруктозних сиропів становить 18-22% до виробництва цукрози і продовжує зростати. Основою для промислового виробництва фруктози та високофруктозних сиропів закордоном є переважно крохмалевмісна сировина, топінамбур, цукроза та напівпродукти цукрового виробництва. Доцільність використання тієї чи іншої сировини визначається, як правило, специфікою аграрного комплексу кожної країни, а зростання виробництва фруктози та фруктозних сиропів – ціною на цукрозу.
В Україні та країнах СНД фруктоза та високофруктозні сиропи в промислових масштабах не виробляється і для потреб ввозиться із закордону.
Для умов України, країни що вже має велику кількість бурякоцукрових заводів, найбільш доцільним є виробництво фруктозних сиропів із меляси бурякоцукрових заводів — відносно дешевої сировини, що є в достатній кількості. Внаслідок промислового освоєння технології фруктозних сиропів із меляси окрім отримання нового профілактичного продукту в соціальній сфері будуть створені умови для здійснення поступової реконструкції малоперспективних бурякоцукрових заводів, досягнення більш раціонального використання сировини і відтворення земельних ресурсів, які зайняті під цукровими буряками.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ФРУКТОЗНОГО СИРОПУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок