Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДІЯ АНЕСТЕТИКІВ НА СПОЛУЧЕНИЙ З ОБМІНОМ АНІОНІВ ТРАНСПОРТ ІОНІВ Н+ І ОСМОТИЧНУ ЧУТЛИВІСТЬ ЕРИТРОЦИТІВ.

ДІЯ АНЕСТЕТИКІВ НА СПОЛУЧЕНИЙ З ОБМІНОМ АНІОНІВ ТРАНСПОРТ ІОНІВ Н+ І ОСМОТИЧНУ ЧУТЛИВІСТЬ ЕРИТРОЦИТІВ.

Назва:
ДІЯ АНЕСТЕТИКІВ НА СПОЛУЧЕНИЙ З ОБМІНОМ АНІОНІВ ТРАНСПОРТ ІОНІВ Н+ І ОСМОТИЧНУ ЧУТЛИВІСТЬ ЕРИТРОЦИТІВ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,87 KB
Завантажень:
446
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В.Н. КАРАЗІНА
ІХСАН АЛІ САЛАМЕХ АЛЬ-САЛАЙМЕХ
УДК 591.111.1:547.26
ДІЯ АНЕСТЕТИКІВ НА СПОЛУЧЕНИЙ З ОБМІНОМ АНІОНІВ ТРАНСПОРТ ІОНІВ Н+ І ОСМОТИЧНУ ЧУТЛИВІСТЬ ЕРИТРОЦИТІВ.
03.00.13. - Фізіологія людини і тварин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Харків–2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківському національному університеті імені В.Н.Каразіна Міністерства освіти і науки України (м. Харків)
Науковий керівник:
доктор біологічних наук, професор
Бондаренко Валерій Антонович,
Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна (м. Харків),
завідувач кафедри фізіології людини та тварин.
Офіційні опоненти:
- доктор біологічних наук, професор
Жегунов Генадій Федорович,
Харківська державна зооветеринарна академія МАП України (м. Харків),
завідувач кафедри хімії і біохімії;
- доктор біологічних наук, професор
Гордієнко Євгеній Олександрович
Інститут проблем кріобіології і кріомедицини НАН України (м. Харків),
завідувач відділу низькотемпературного консервування
Провідна установа:
Київський національний університет імені Тараса Шевченка (кафедра фізіології людини і тварин), м. Київ
Захист відбудеться "25" жовтня 2006 р. о "14-00" годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.17 Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна Міністерства освіти і науки України (61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, біологічний факультет, ауд. 3-15 )
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна Міністерства освіти і науки України (61077, м. Харків, пл. Свободи, 4).
Автореферат розісланий "_____"________________2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Падалко В.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Еритроцити відіграють важливу фізіологічну роль, представляючи собою структурні елементи крові, що виконують функцію транспорту і постачання тканин і організму киснем. Незважаючи на універсальний характер та функції, що виконуються еритроцитами, у різних видів організмів ці клітини відрізняються по розмірах, об’єму, морфологічним характеристикам і ряду фізіологічних параметрів (Mateі H., 2000, Plasenzottі R., 2004). Такого роду розходження часто відображають положення організму в еволюційному ряді та пристосованість організму до тих умов середовища, що є для нього оптимальними. Одним таким розходженням є те, що у вищих організмів, включаючи людину, еритроцити позбавлені ядра, у той час як еритроцити птахів і ряду інших організмів включають ядро. По ряду характеристик, наприклад, по вмісту гемоглобіну, ядерні і без'ядерні еритроцити істотно не розрізняються, але по інших фізіологічних характеристиках спостерігаються істотні розходження (Viscor G, 1982, Oyewale JO., 1994).
В даний час доведено, що кисень-транспортна функція еритроцитів залежить від структурно-функціонального стану плазматичної мембрани. Це обумовлено, по-перше тим, що плазматична мембрана забезпечує структурну цілісність кліток при дії на них гідродинамічного і сдвигового стресів у кровотоці. По- друге, у мембрану вбудовані білки, що формують системи транспорту іонів, що забезпечують здатність клітин регулювати свій об’єм і форму (Lang F., 1998). У ряді цих систем ключову роль грає білок смуги 3, що виконує функцію обміну аніонів хлориду на аніони бікарбонату й одночасно є ключовим елементом структурного макрокомплексу, що стабілізує мембрану (Vince J.W., 2000 Scozzafava A, 2002, Salhany J.M., 2003, Mohandas N, 2003). Ця роль білка смуги 3 є універсальною як у випадку ядерних еритроцитів птахів, так і у випадку без'ядерних еритроцитів ссавців. У зв'язку з цим становлять інтерес порівняльні дослідження чутливості ядерних і без'ядерних еритроцитів як до дії факторів, здатних дестабілізувати плазматичну мембрану, так і до дії факторів, що забезпечують захист мембрани від структурних порушень, здатних привести до формування в ній гемолітичної пори. Паралельно становить інтерес порівняти деякі параметри функціонування аніон-транспортної системи, наприклад сполучений з обміном аніонів транспорт протонів через плазматичну мембрану.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ДІЯ АНЕСТЕТИКІВ НА СПОЛУЧЕНИЙ З ОБМІНОМ АНІОНІВ ТРАНСПОРТ ІОНІВ Н+ І ОСМОТИЧНУ ЧУТЛИВІСТЬ ЕРИТРОЦИТІВ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок